This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile czasu uzupełniać omegi?
Ile gramów EPA, DHA i GLA może maksymalnie znajdować się w ciele? Zjadłem już 70 g GLA, to dużo?
Odpowiedz
ale naraz?
Odpowiedz
1 g dziennie w dwóch porcjach.
Odpowiedz
No to czemu pytasz, ile może znajdować się w ciele?

W ciągu ostatniego roku wypiłeś pewnie 1000 litrów wody, ile masz w ciele?
Odpowiedz
Ok, jak TY podchodzisz do kwestii tego ile czasu brać omegi?
Odpowiedz
jeden w ogóle nie powinien brać, inny powinien brać nawet 2 lata. Zależy, czy był niedobór i jak głęboki.
Odpowiedz
Ech, to najgorzej, bo nie ma jak sprawdzić. A jest taka opcja że jakieś choroby mogą zablokować przyswajanie omeg, czy to mało prawdopodobne i nie martwić się o to? Czyli jak zjadłem 70 g w sumie to mogę założyć że podniosłem poziom?
Odpowiedz
Geny, niedobory i przewlekłe stany zapalne potrafią poważnie zablokować przetwarzanie podstawowych kwasów omega w bardziej zaawansowane formy. Ale tego nie sprawdzisz, musisz testować na sobie i patrzeć, czy lepiej się czujesz.

Podnoszenie poziomu w błonach komórkowych zajmuje długie miesiące, czasem nawet lata. Ale jeśli niedoboru nie ma, nadmiar może być lekko szkodliwy. Sorki, tu nie ma mądrej odpowiedzi, musiałbyś zrobić badania wysycenia błon komórkowych, tego w ogóle w Polsce nie zrobisz, a za granicą tak z pół wypłaty na to pójdzie i jeszcze do tego nie będzie pewności, że dobrze zrobili, bo to nowa technologia.
Odpowiedz
Jaki mechanizm odpowiada za szkodliwosc?
Odpowiedz
omega 3 mocno rozrzedzają krew i chyba mają coś ze stresem oksydacyjnym wspólnego, olej z ogórecznika cholera wie, czy ma, ale "na oko" nadmiar jednej substancji mógłby wywołać niedobory innych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości