This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długi Covid
#11
https://mobile.twitter.com/ahandvanish/s...8160481289

Co na to brać?
Odpowiedz
#12
Na razie nic, bo na razie nie wiadomo, czemu tak się dzieje. Co w jednym przypadku pomoże, w innym zaszkodzi.

Stawiałbym, że większość tych problemów będzie z czasem ustępować.
Odpowiedz
#13
Właśnie dowiedzieliśmy się, że córka ma Covida. Chorowała od kilku dni, lekka gorączka, ból gardła itd. Myśleliśmy, że to jakieś przeziębienie, ale kobieta zrobiła jej dzisiaj test i wyszło, że to wirus. Tzn. pojechaliśmy do centrum covidowego i zrobili jej profesjonalny. Wynikałoby z tego, że my też mamy. Kobieta trochę czuje gardło, ja minimalnie, ale mam tak zawsze po bieganiu, więc nie brałem tego pod uwagę.
Pytanie moje, czy mam to zlewać i normalnie trenować, czy siedzieć w domu na dupie i się nie przemęczać?
Odpowiedz
#14
A była zaszczepiona?
Odpowiedz
#15
A to nie jest tak, że powinniście mieć kwarantanne, w sensie cała rodzina minimum 14 dni od momentu wykrycia covid? Poza tym do 10 lat więzienia nawet grozi czy tam ma dopiero grozić za świadome zarażenie covidem: "Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV lub dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie tym wirusem lub chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Ponadto, jeżeli sprawca naraża na zarażenie wiele osób, podlegałby karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Obecnie za bezpośrednie narażanie innej osoby na zakażenie chorobą weneryczną lub zakaźną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło:
https://www.rp.pl/prawo-karne/art1893668...onawirusem
Odpowiedz
#16
siedzieć na dupie i nie wychodzić. Płuca nie są unerwione, nie czuje się, gdy coś je zjada i można być o krok od respiratora, a dalej dobrze się czuć.
Odpowiedz
#17
(09-28-2021, 11:00 PM)tomakin napisał(a): siedzieć na dupie i nie wychodzić. Płuca nie są unerwione, nie czuje się, gdy coś je zjada i można być o krok od respiratora, a dalej dobrze się czuć.

Nie byliśmy zaszczepieni, więc w końcu nas złapało. Pytanie, czy pierwszy raz, bo być może mieliśmy i przeszliśmy łagodnie.
Ja nie mam żadnych objawów, a córka jest chora od soboty, czyli już 5 dzień. Dzisiaj czuje się już dobrze, wczoraj zresztą było już znacznie lepiej.
Ogólnie przeszła to bardzo łagodnie.
Ja zawsze miałem teorię, że jeżeli się zdrowo odżywiasz i dbasz o siebie to taki wirus nie jest szkodliwy.
Być może głupia teoria, ale optymistyczna i nie pozwalająca się zwariować.

Nie zamierzam nigdzie wychodzić i zarażać ludzi, chodzi mi o bieganie w parku, tutaj przecież nie zarażę nikogo.
Wczoraj biegałem, zresztą chodziliśmy też po sklepach, bo nikt nie wiedział, że mamy Covida. Oczywiście kobieta w maseczce.
Dzisiaj pojedziemy zrobić test, bo córce wyszedł pozytywny, ale warto też sprawdzić na sobie.
Czy możliwe jest aby tylko ona miała?

Czy mam odpuścić sobie w ogóle ćwiczenia? Np. w domu jakieś cardio zamiast biegania w parku?
Myślałem, że ćwiczenia fizyczne mogłyby wspomóc zdrowienie... czy mam po prostu siedzieć na dupie i odpoczywać?
Odpowiedz
#18
Może być tak, że Wy przechodziliście w pierwszej fali, łagodniejszą wersję, a córka załapała dużo groźniejszą deltę. Teraz bylibyście przed deltą w dużej mierze zabezpieczeni.

Z takimi wirusami nigdy nie wiadomo, to nowa rzecz i nikt nie wie, co potrafi zrobić z organizmem. Znam sporo osób, które olały, a teraz są praktycznie inwalidami. Zresztą na forum parę takich się znajdzie.
Odpowiedz
#19
Wstyd, że nie byliście zaszczepieni. Tutaj tomakin wyjaśnił, czemu powinniśmy się szczepić.
https://www.facebook.com/zdrowiejnatural...2382635836
Odpowiedz
#20
(09-29-2021, 07:56 AM)subzero napisał(a): Wstyd, że nie byliście zaszczepieni. Tutaj tomakin wyjaśnił, czemu powinniśmy się szczepić.
https://www.facebook.com/zdrowiejnatural...2382635836

Wiem, czytałem, ale jestem optymistą i jakoś tak uznałem, że zdrowy organizm powinien sobie poradzić.
Jeżeli się mylę, to trudno.
Jeżeli się nie mylę, to dalej będę optymistą.

To nie chodzi o zlewanie problemu, chodzi o zdrowe podejście do tego. Nie chcieliśmy srać ze strachu jak większość ludzi i panikować.
Potraktowaliśmy to jako wirusa, który może być niebezpieczny, ale gdy dbasz o zdrowie, to raczej organizm powinien sobie z nim poradzić.
Czy teoria się sprawdzi, zobaczymy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości