This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suplementy + SSRI + THC
#1
Witam.

Dobijam do 30stki, jestem szczupłym chłopakiem, około 10lat temu wpadłem w zaburzenia depresyjno-lękowe, po terapii z nich wyszedłem, lecz dalej zasypiać nie mogłem, przez co po kilku latach byłem już uzależniony od nasennych i alkoholu. Półtora roku temu miałem ataki padaczkopodobne, gdzie w żadnych badaniach nie było po niej nawet śladu. Po czasie przyznałem się do uzależnienia i stwierdzono, że mam te ataki przez nałóg. Mam za sobą ośrodek terapii, lecz ataki po czasie zamieniły się w typowe ataki lękowe. W międzyczasie stwierdzono jeszcze u mnie tężyczkę. 

Od około 9msc przyjmuję:
Magnesium Malate 1000mg 3x2
D3 4tys jednostek
Potas 1000mg
Wapno 1000mg, w dni parzyste

Nim kierunek natrafił na strefy "psychiczne" wykonałem masę badań z krwi, ogólnie są w porządku. Mniej więcej również półroku przyjmowałem CBD a od 2 miesięcy przyjmuję medyczną marihuanę (z THC, Red No2 z apteki) a od miesiąca SSRI - Aciprex oraz chodzę na terapię. CBD odstawiłem, gdyż walczy z nim ten sam enzym co z Aciprexem i dopiero od tej pory czuję działanie leku, lecz dalej miewam ataki lękowe, problem z zaśnięciem, zaczyna się kreować Agorafobia, z apetytem i popędem też średnio.

Jestem zainteresowany rozszerzeniem swojej aktualnej suplementacji (przypomnę, te 4 rzeczy co wymieniłem + ssri + thc) o wymieniane tam m.inn. omegi 3 czy witaminy B, ale mam lekkie wątpliwości czy nie będzie tego za dużo? Czy mogę na raz rano taki "strzał" przyjąć? I jaki zestaw byście zalecili w takim przypadku?
Odpowiedz
#2
Z SSRI jest ten problem, że każdy suplement, który podnosi poziom serotoniny, może automatycznie wywołać zespół serotoninowy, a z tego już tak łatwo się nie wywiniesz.

Jeśli masz tężyczkę, to sprawa jest prosta - prawdopodobnie zaburzenia magnezu i wapnia, najczęściej jest to po prostu niedobór magnezu i cała reszta bierze się od niego.

Rozwiązanie to kilkumiesięczna suplementacja magnezem, ale w niezbyt wysokich dawkach, bo zbyt duże uruchamiają mechanizmy wyrzucające magnez z organizmu i jego poziom wewnątrz komórek może wtedy spadać, zamiast rosnąć. Na stronce o nerwicy

www.nerwica.vegie.pl

masz wypisane wszystko, co robić z magnezem, co brać dodatkowo (głównie selen), jakie mogą być z tym problemy.

Nie wiem, czy jest sens brać COKOLWIEK więcej, niż sam magnez plus rzeczy typowo pod niego, jeśli masz diagnozę tężyczki. Dopiero gdy po wyleczeniu tężyczki nie będzie ustąpienia wszystkich objawów / gdy tężyczki nie uda się wyleczyć samym magnezem, powinieneś kombinować dalej. Każdy suplement ma skutki uboczne, a SSRI mają te skutki dziesiątki razy silniejsze od jakiegokolwiek suplementu, nie wspominając o kosztach. To nie jest tak, że suple każdemu pomogą, one pomogą tylko osobie z niedoborami. A jeśli ktoś ma czegoś nadmiar w organizmie, to jeszcze mu zaszkodzą.
Odpowiedz
#3
Tak, ja czytałem tamtą stronę, dział suplementacji też, po prostu jestem ciekaw czy jak bym do porannych magnesów itp dołączył B Complex czy Kwas Omega 3 czy to z tym co biorę nie będzie się "gryzło" I czy nie zrobię sobie nadmiaru.
Odpowiedz
#4
B complex wspomaga przyswajanie magnezu, więc jest nawet niezbędne, a omega 3 jest zazwyczaj ogólnie dobre, ale SSRI robi taki rozpierdol w mózgu, że naprawdę ciężko ocenić, z czym będzie się gryzło, a z czym nie. Tak czy tak, jak jest diagnoza tężyczki, to skup się na tym, a resztę potraktuj jako dodatki.
Odpowiedz
#5
Rozumiem, dzięki za odp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości