Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obłączki
Nasiona wiesiołka będę miały takie same działanie zakładając taką samą dawkę kwasów tłuszczowych?
Odpowiedz
Pomijając temat obłączków, zawsze mnie zastanawiało, jakie jest stężenie kwasu gamma linolenowego wśród wegetarian / wegan. Samego GLA nie znalazłem, ale jest jego pochodna, DGLA, na dodatek wśród witarian:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7609607/

Weganie mieli go podwyższony. Z pozostałych rzeczy, mieli skrajnie niski poziom aktywnych form omega 3, ale - co jest dość dziwne - nie mieli niskiego poziomu prozapalnego kwasu arachidonowego, który występuje głównie w mięsie i jajkach. Widocznie ich organizm bez problemu go produkował.
Odpowiedz
A, napisaliśmy jednocześnie. Tak, powinny mieć podobne działanie, chociaż nie wiem, czy nie zawierają czegoś jeszcze, co mogłoby okazać się szkodliwe.
Odpowiedz
Spróbowałem dziś pobiegać, pierwszy raz od... od dawna. Ważę teraz "trochę" więcej, ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. Oddech 3v3, czyli 3 kroki wdech, 3 wydech, prawie zadyszka. Samopoczucie tragiczne. Tempo... pod górkę 6'45'', 6'48'', z górki 6'12'' 6'18'', średnio 6'33''

Muszę sobie chociaż ten raz w tygodniu robić taką przebieżkę, do tego czasem jakieś interwały, aż przy tym tempie oddechu zejdę średnio w okolice 5' na kilometr. To taki całkiem rozsądny wynik, powiedziałbym "zdrowy", ani wyczynowy, ani mocno tragiczny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: tomakin, 1 gości