This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suplementy ogólnie
(06-30-2021, 06:49 PM)tomakin napisał(a): zerknij do tematu tężyczka na górze forum, tego założonego przez Kasię

A koenzym q10? Warto brać?
Odpowiedz
Spróbuj, on działa tylko u osób, które mają niski poziom, a nie ma raczej badań które to wykryją.
Odpowiedz
A jak doszły objawy klucha w gardle rano sucha skóra na twarzy to może sugerować, że przesadziłem z mg selenem bądź benfogamma?
Generalnie to miałem też konsultacje u neurolog zleciła pasożyty i kinaze kreatynowa. Wszystko wzór. Pasożytów brak. Kinaza super w normie.sprawdzila też rezonans kręgosłupa szyjnego i piersiowego sprzed 1,5 roku też mówi, że wszystko jestem zdrowy. I też jedyne co to magnez.
A po jakim czasie(zakładając że to jest to i że nie ma problemów z wchłanianiem można oczekiwać jakiejś poprawy odnośnie magnezu?) miesiąc dwa trzy? Bo że długo się uzupełnia to wiem, ale chodzi mi o jakieś efekty.
Odpowiedz
A co dokładnie brałeś i w jakich dawkach od początku tego wątku?
Odpowiedz
(07-14-2021, 10:07 AM)tomakin napisał(a): A co dokładnie brałeś i w jakich dawkach od początku tego wątku?

cytrynian 200 mg / rano 100 i wieczorem 100
Benfogamma 50 mg
i selen 100 uq

a może to od nadmiaru słońca??przy możliwym niskim magnezie??

(07-14-2021, 10:07 AM)tomakin napisał(a): A co dokładnie brałeś i w jakich dawkach od początku tego wątku?

Znaczy Magnez to różnie czasami brałem 200,a czasami 300 testowałem,ale jeżeli chodzi o tą Benfogamme to biore może 4 dzień.
A objaw nadmiaru czyli rozwolnienia po magnezie jak jest za duża dawka to przychodzą bezpośrednio??bo u Mnie ewentualnie lekkie rano następnego dnia ale i to nie zawsze więc może to być od jedzenia.
Selen z 2 tygodnie,ale mam wrażenie,że po selenie nie czuje się gorzej.
Z magnezem miałem tak,że zawsze jak się czułem już trochę lepiej np po tygodniu następował zjazd.nie wiem czy od słońca(D3) czy od wysiłku fizycznego.Z wysiłku poza rozciąganiem zrezygnowałem całkiem narazie, chociaż po bieganiu zawsze czułem się lepiej i nie ukrywam,że brakuje tego zawsze się człowiek rozładował trochę.Gorzej na 2 dzień.

ostatnio też miałem w 2 dni jakieś małe Ataki Paniki czego dawno nie miałem jak zacząłem suplementować magnez.

I się zastanawiam czy jak np siedziałem na słońcu nad jeziorem z dzieciakami czy to może powodować ubytek magnezu??
Odpowiedz
Czyli z tych 20 różnych rzeczy, których niedobory mogą potencjalnie wywołać stany lękowe, przetestowałeś na sobie jeden po 14 stronach pytań? Big Grin
Odpowiedz
(07-15-2021, 10:33 AM)tomakin napisał(a): Czyli z tych 20 różnych rzeczy, których niedobory mogą potencjalnie wywołać stany lękowe, przetestowałeś na sobie jeden po 14 stronach pytań? Big Grin

Hahah w sumie 3Smilebiore też omegi ale tu się długo czeka na efekty. Brałem Tez miesiąc cynku, ale to było sprzed wątkuTongue a no i sprzed wątku brałem lizynę z Wit c no i B12 kiedyś brałem ale to jak sprawdziliśmy jest w normie. No i b complex brałem oprócz B12, ale w dawce 100 zapotrzebowania. Dodatkowo w zeszłym roku brałem przez pół roku Ipp przepisane przez lekarza ale to raczej może wpływać na niedobór niż pomagać Tongue
Odpowiedz
Te omegi chociaż w porządnej dawce, czy też jak dla wróbelka?

Zrób sobie miesiąc terapii tym, co masz na stronce o nerwicy, w takich dawkach jak tam są opisane.
Odpowiedz
(07-17-2021, 12:52 PM)tomakin napisał(a): Te omegi chociaż w porządnej dawce, czy też jak dla wróbelka?

Zrób sobie miesiąc terapii tym, co masz na stronce o nerwicy, w takich dawkach jak tam są opisane.

Olej z ryb 2000mg w tym
660 Epa
440 DHA
Inne kwasy 200mg

(07-17-2021, 12:52 PM)tomakin napisał(a): Te omegi chociaż w porządnej dawce, czy też jak dla wróbelka?

Zrób sobie miesiąc terapii tym, co masz na stronce o nerwicy, w takich dawkach jak tam są opisane.

Olej z ryb 2000mg w tym
660 Epa
440 DHA
Inne kwasy 200mg
Odpowiedz
Czyli mniej niż 1/3 zalecanej dawki, no mogłem się domyślić Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości