This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suplementy ogólnie
#71
stanowczo tabletki, wlewy NIGDY nie są w 100% bezpieczne już chociażby z powodu naruszenia ciągłości skóry, a tu dochodzi też gigantyczne obciążenie nerek magnezem, który dostaje się do organizmu w ilościach niespotykanych naturalnie
Odpowiedz
#72
(05-23-2021, 10:39 PM)tomakin napisał(a): stanowczo tabletki, wlewy NIGDY nie są w 100% bezpieczne już chociażby z powodu naruszenia ciągłości skóry, a tu dochodzi też gigantyczne obciążenie nerek magnezem, który dostaje się do organizmu w ilościach niespotykanych naturalnie

No i super. Dzięki ?
Odpowiedz
#73
Ogólnie to odstawiłem magnez na od 4 dni przed badaniem magnezu w erytrocytach to jest jazdaSmile Kapec nieustający i bóle mięśni wędrujące. Spróbowałem na ten czas zwiększyć w pożywieniu, coś tam daje ale niewieleSmile
Odpowiedz
#74
(05-21-2021, 07:08 PM)tomakin napisał(a): Ten wapń całkowity mi nie pasuje, bo zazwyczaj podaje się górną granicę normy 2,5, a Ty masz prawie dokładnie taką. Tylko że w Polsce często podaje się górną granicę 2,75 i teraz nie wiem, czy to specyfika polskich testów, czy może polskiego podejścia "póki pacjent nie umiera nam w gabinecie, to jest zdrowy"?

D3 jest w miarę OK, ale jeśli brałeś jakieś suplementy, to mocno zaburzyłeś wynik. Odstawia się na kilka tygodni przed badaniem. Z tego samego powodu mógł zmienić się parathormon.

Wysoki poziom wapnia wskazuje właśnie na niedobór magnezu. bo wtedy wapń rośnie.

Nie bada się żelaza, tylko ferrytynę, samo żelazo niewiele mówi.

Dzisiaj robiłem Badanie Magnezu, które będą za 10 dni za to to przy okazji mam jeszcze 2 wyniki.

B12 którą kiedyś suplementowałem i Ferrytyne.

Witamina B12 564,00 pg/ml 189 - 883
Ferrytyna 99,40 ng/ml 21,81 - 274,66
Odpowiedz
#75
Elegancko, nie tylko wykluczyłeś niedobory B12 i żelaza, ale też zaburzenia przyswajania. Osoby z chorobami jelit, gdzie jest zaburzenie wchłaniania, mają niedobory tych rzeczy.
Odpowiedz
#76
Więcej się człowiek nauczy niż przez lata Biologi w szkole?a przy okazji mam coś takiego kiedyś robiłem jak roztwór delbeta(chlorek magnezu) można pić? W sensie czy sprawdza się to? Jakbym wyliczył Sobie po 5 ml to powinno mieć około 50mg magnezu? Czy np na przemian z cytrynianem?
Odpowiedz
#77
Można, ale po co, Mleczan magnezu, 60 tabletek po 50 mg magnezu na allegro kosztuje 4 zł.
Odpowiedz
#78
(05-26-2021, 03:30 PM)tomakin napisał(a): Można, ale po co, Mleczan magnezu, 60 tabletek po 50 mg magnezu na allegro kosztuje 4 zł.

Poniewaz już mam zakupiony chlorek magnezu farmaceutyczny kupiłem kiedyś 1 kg i rozrobilem dawno temu w litrze 33g i jeszcze mi zostało,ale nie używałem, bo wtedy jeszcze nie znałem tych zależności między magnezem i wapniem. więc koszt już został poniesionySmile
Odpowiedz
#79
A takie rzeczy jak uczucie ciepła na skórze czasami mrowienie łydek drganie mięśna np na ręku to efekt za dużej dawki magnezu czy wysoki wapń we krwi? Bo nie mogę tego rozgryźćSmile

Albo po jakim czasie np magnez znajduje się w krwi i ile mu zajmuje wkomponowanie się w mięśnie? Ostatnio nie biorę nic poza cytrynian magnezu 90(bo miała być mala dawka) bo narazie wapnia nie dodawać?
Odpowiedz
#80
NISKI wapń wewnątrz komórek nerwowych, spowodowany nadmiarem magnezu. Przyczyny mogą też być całkiem inne, ale jak rozważamy wapń i magnez, to taki jest mechanizm.

Mała dawka magnezu to 200 mg dziennie, jonów magnezu a nie związku magnezu. Po 3-4 miesiącach powinno być dużo lepiej, o ile nie będzie dodatkowych problemów, np niedoboru selenu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości