This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoczynność tarczycy + nerwica
#11
Na początku życzę Ci dużo zdrowia. Te objawy o których teraz piszę, są takie same jak na początku tego wątku, a wyniki były lepsze - przynajmniej FT3, więc sam nie wiem, czy te wyniki powoduje te objawy, czy to tylko nerwica. Mam też problem z doborem ilość wapnia, magnezu i d3 i to również powoduje u mnie taki objawy. Czytałem w Twoich postach, że też nie masz problemy przy przyjmować wysokich dawek d3.
Odpowiedz
#12
Ogólnie to powinno się trzymać zasady, że jeśli coś wyjdzie w badaniach, to się to leczy, aż będzie dobrze. Wtedy dopiero myśli się skąd biorą się pozostałe objawy, jeśli jakieś objawy zostaną. U Ciebie dużo wskazuje na tarczycę i jeśli ją naprawisz, to możliwe, że wszystkie objawy znikną.

To badanie na szczurach wrzuciłem nie bez powodu, zrobili tym zwierzakom to, co Ty sobie zrobiłeś, czyli dali duże dawki jodu po długim okresie niedoboru. Te, które dostały witaminę E, nie miały żadnych objawów, te które nie dostały miały ten sam problem co Ty masz. Tylko tej E dostały dużo, na ludzkie to będzie pewnie z 400-800 mg.
Odpowiedz
#13
Ten jod to z przerwami biorę już od 2 lat, tylko, że w niskich dawkach do 500mcg z Twojego polecenia, a nie tak jak zalecają 12,5 mg, po tym jak odstawiłem euthyrox, ponieważ uznałem, że moje problemy są od nerwicy. Choćby taka bezsenność, dobrze nie wypływa na tarczycę. Wzbraniam się od brania euthyroxu i to jest chyba mój błąd.
Odpowiedz
#14
Na wszystkich stronach, we wszystkich artykułach które pisałem zalecam jod w dawce 150 mcg, a nie 500 Big Grin Co więcej, przy problemach z tarczycą zalecam zacząć od o wiele, wiele niższej dawki, nawet rzędu 30 mcg i stopniowo, powoli zwiększać.

Obecnie masz wyniki wskazujące na zbyt wysoki poziom hormonów w organizmie, gdzie jeszcze do tego chcesz brać syntetyczny hormon?

No i nie zapomnij, że na tarczycy i magnezie nie kończą się problemy z nerwicą. Przez te 2 lata powinieneś brać omega 3, bo one bardzo powoli działają, mógłbyś przetestować cysteinę, która miała niezłe wyniki w części badań, mógłbyś skupić się na medytacji czy relaksacji.
Odpowiedz
#15
Tak tą wartość 12.5 mg jodu to wyczytałem w protokole jodowy dr d.brownsteina. Omegi 3 nie biorę, bo gdzieś napisałeś, że przy niedoczynności jest gorsze przyswajanie i najpierw to trzeba ogarnąć. Innym udaję się to w pół roku, a ja, ręce opadają.
Skupiłem się na magnezie bo objawy tężyczki do nerwicy pasują w 100%. Przesadzam z wapniem bo często jem humus, a sezam ma dużo wapnia. Zawsze obserwuje pogorszenie objawów po zjedzeniu wapnia.
Odpowiedz
#16
Gdzie niby napisałem, że przy niedoczynności nie przyswoi się jedzenia? Umarłbyś z głodu, jakby to była prawda. A nawet jakby była słaba przemiana omega 3 z nieaktywnych form w aktywne, to tym bardziej powinno się to suplementować te aktywne przy niedoczynności.

Nikt nie wie na dobrą sprawę, jaki jest związek omeg z magnezem, może być tak, że tężyczka w dużej mierze jest wywołana właśnie niedoborem kwasów tłuszczowych, bo bez ich odpowiedniego poziomu błona komórkowa nie ma takiej przepuszczalności dla jonów jaką powinna mieć i wykrzacza się poziom wewnątrzkomórkowy wapnia i magnezu. Tu masz przykładowe badanie, na szczurach bo nikt ludzi nie będzie w choroby wpędzał, gdzie niedobór magnezu dawał całkiem inne objawy w zależności od tego, czy szczury dostały omega 3, czy nie dostały

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20228007/

a tu już na poważnie u ludzi

https://europepmc.org/article/med/3010003

osoby z tężyczką utajoną miały nawet o 50% niższe stężenie kwasów tłuszczowych, zarówno omega 3, jak i tych obecnych w oleju z wiesiołka czy ogórecznika. Pytanie, co jest przyczyną, a co skutkiem, ale obojętnie w którą stronę to idzie, jeśli masz tężyczkę, to masz też niedobory omega 3. Można jeszcze do tego dodać olej z ogórecznika, ale czy to pomoże na nerwicę nie wiem, nie badali tego z tego co wiem.

a browstein to czubek jest i nie czytaj jego wypocin.
Odpowiedz
#17
Dokładnie nie pamiętam, ale pisałem, że podczas niedoczynność zwężają się naczynia w mózgu i dociera tam mniej Omega3 i proponowałeś coś na rozkurcz naczyń argininę i coś jeszcze, chyba ginko biolobil. Mi jest właśnie ciągle zimno i mam zwężone naczynia. Arginine pryzmowałem i nie było poprawy. Ginko biolobil z ostrovita tam chyba jest duża dawka bo bolała mnie głowa i mam na sprzedaż.
A ten protokół browstein to niby kilku osobom pomógł i takie duże dawki jodu, ale to na grupach facebook, a Ty takich rzeczy nie czytasz Smile.
Odpowiedz
#18
Pokręciłeś. Pisałem, że miłorząb rozszerza naczynia, przez co więcej składników trafi tam, gdzie powinno. Terapia omega 3 + urydyna + cholina, bo pewnie o tym mówiliśmy, tania nie jest i jeśli miłorząb czy arginina miałyby zwiększyć przyswajalność, to finansowo wyszłoby się całkiem sporo na plus.

I nie, grup fb nie czytam, tam ludziom nawet modlitwy i pielgrzymki pomagają. To znaczy nie pomagają w ogóle, ale bardzo skutecznie to sobie wmawiają.
Odpowiedz
#19
Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminy D3. Po zażyciu np. dawki 2000UI już następuje pogorszenie objawów nerwicy, jestem podenerwowany, drażliwy, natłok negatywnych myśli, bezsenność itp.
Czy według Ciebie, takie objawy to wahania wapnia i magnezu, czy reakcja na Cholekalcyferol i nie jest to zależne od dawki, czy poziomów wapnia i magnezu. Suplementacje już prowadzę od 2 lat z przerwami nie nie potrafię zwiększyć dawki d3
Tutaj też ktoś ma taki problemy https://zdrowiej.vegie.pl/archive/index....172-4.html.
Tutaj matka opisuje taki objawy u dziecka,a dzieci nie mają nerwicy https://forum.gazeta.pl/forum/w,907,6161...ncja_.html
Szkoda, że nie ma już tego starego forum, bo tam była użytkowniczka dziwczynamroku, która też opisywała objawy po zażyciu witaminy D3, a na próbie tężyczkowej nic nie wyszło.
Odpowiedz
#20
Ile wziąłeś do tej pory witaminy A?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości