This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoczynność tarczycy + nerwica
#21
Tylko paczkę, jakąś A+E, było tam chyba 30szt. Czyli to przez to, że nie biorę ciągle witaminy A?
Odpowiedz
#22
Nie ma opcji edycji. Już czytam Twój wpis https://naturalneleczenie.com.pl/2022/01...ch-paniki/
Tam w sumie opisałeś swój punk widzenia. Czyli to nie sama witamina D3 powoduje pogorszenie objawów?
Bo takie coś znalazłem.
Szereg schorzeń może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych witaminy D nawet przy stosowaniu zaleconych dawek. Dotyczy to pacjentów z:
— chorobami z powstawaniem ziarniniaków (na przykład sarkoidoza, gruźlica), ponieważ w ich obrębie zachodzi pozanerkowa synteza kalcytriolu, która nie jest regulowana przez PTH,
— pierwotną nadczynnością przytarczyc
— z powodu niezachowanego ujemnego sprzężenia zwrotnego wydzielania PTH pod wpływem kalcemii,
— idiopatyczną hiperkalcemią niemowląt, która polega na wrodzonym defekcie lub braku aktywności enzymu nieczynniającego kalcydiol i kalcytriol (24-hydroksylazy)/
Odpowiedz
#23
No, to też jest możliwość, ale to o wiele, wiele rzadsze przypadki. I z takim czymś powinno się iść do lekarza, bo przez forum nie zdiagnozujesz sobie sarkoidozy czy gruźlicy, chociaż z tego co pamiętam o wiele częściej od gruźlicy przyczyną jest bodajże jakaś odmiana nowotworu. Natomiast niski poziom witaminy A to coś o wiele częściej spotykanego, w badaniach miał go prawie każdy chory z nerwicą lękową.

Pisałem o tym, że powinieneś brać większe dawki witaminy A już w sierpniu 2021, nie pisałem tego bez powodu.

Jeśli natomiast obawiasz się, że masz rozwaloną gospodarkę wapniem, jedną z chorób, które wymieniłeś, to to już zadanie dla lekarza. Sam z siebie możesz co najwyżej zrobić badanie parathormonu.
Odpowiedz
#24
Chciałbym się dowiedzieć, czy witamna A zużywa jakiś mikroelement, bo mam podobne objawy jak po D3.
Czy przyjmowanie selenu może powodować wysokie FT3 i również problemy z bezsennością i rozdrażniem
Odpowiedz
#25
Zużywać nie zużywa, ale może wpływać na gospodarkę wapniem, przez co np nasili objawy jego niedoboru czy nadmiaru, niekoniecznie w diecie, bo czasem w diecie można tego wapnia mieć dobre ilości, ale organizm nie potrafi regulować poziomu we krwi.

Selen jest konieczny do syntezy T3, to taka trochę broń obosieczna, bo z jednej strony może regulować działanie tarczycy (np zmniejszać aktywność choroby Gravesa), z drugiej faktycznie lekko podnieść poziom hormonów.

Sam z siebie raczej nie ogarniesz, co i jak tam się dzieje, poziom FT3 miałeś gdzieś w okolicach 4 przy normie 2,5-4, podczas gdy osoby z naprawdę wyraźnymi objawami mają powiedzmy 15 czy 20. Nie wiem, czy już pisałem, ale jak podejrzewasz nadczynną tarczycę, to najlepiej brać przez miesiąc duże dawki karnityny. Tylko przy klasycznej nadczynności miałbyś bardzo niskie TSH, a nie wysokie.

Tak czy tak, samodzielnie będziesz pewnie przez wiele lat szukał powiązania z jakimś jednym wynikiem badań czy czymś, dobry lekarz popatrzyłby na całość i być może znalazł, co tam jest nie teges.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości