This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cynk
#21
W 100 gramach makreli jest jakieś 900 mg EPA, czyli 200 gramów ryby w puszce faktycznie mogłoby tyle mieć, 2 puszki po 170 gramów mniej więcej tyle dostarczą, ile trzeba (w 170 gramach puszki jest jakieś 100 gramów ryby).

Tu masz spis przebadanych w Polsce suplementów omega 3:

https://www.badamysuplementy.pl/omega-3/
Odpowiedz
#22
Dziękuję.Czy inpzytol też byłby dobry na stany lękowe?Jeśli tak to jakie dawki?
Mój główny problem to agorafobia ,stany somatyczne,zawroty głowy
Odpowiedz
#23
Testuj kilka rzeczy naraz, nie wszystkie, bo nie będziesz wiedzieć, co pomogło.

Zacznij od mieszanki selen / magnez / D3 / lizyna, bo to najczęściej jest przyczyną, a jak nie ma dużej zmiany w ciągu miesiąca, testuj kolejne rzeczy. Na stronce o nerwicy jest opisane, jak dokładnie to robić żeby miało sens.
Odpowiedz
#24
Kupiłam teraz selen+cynk,omega i cytrynian magnezu.Dziekuje za rady
Odpowiedz
#25
Ten selen +cynk mam dawkę cynk 15 mg a selen 200 ile tab brać dziennie żeby nie przedawkowac?
Odpowiedz
#26
Nie przedawkujesz tego tak łatwo, tu bardziej chodzi o kumulację dawki, czyli ile przyjmie się tego W SUMIE Selenu można tak 400-600 mcg przez miesiąc, po tym czasie organizm powinien być wysycony i jak nie pomoże, to nie pomoże, czyli nie było niedoboru. Ewentualnie wtedy można uzupełnić magnez, bo jak jest niedobór selenu, magnez nie przenika do komórek i uzupełnianie mija się z celem.

Cynk 3 razy dziennie można brać taką tabletkę przez miesiąc, góra dwa, potem jeśli chce się w to dalej bawić, trzeba włączyć do terapii większe dawki miedzi.
Odpowiedz
#27
brałem przez lata nieokreślone dawki cynku i miedzi, jak sprawdzić, czy nie wypłukałem jednego drugim?
Odpowiedz
#28
Mam pytanie ile brać tej lecytyny i jak długo?
Niestety cynk i selen nic nie pomaga w moim przypadku.Chce wypróbować lecytynę i lizyne

https://allegro.pl/oferta/swanson-lecyty...6261257320
Odpowiedz
#29
Lecytynę lepiej na wagę kupować, bo to grosze kosztuje, a w tabletkach majątek zapłacisz. Powinno się jakieś 15 gramów dziennie, przez miesiąc, może dwa. Jak przez taki czas nie pomoże, to nie pomoże.

A jak sprawdzić, czy się wypłukało miedź albo cynk, to sam chciałbym wiedzieć.
Odpowiedz
#30
Z miedzią pytanie na czasie, bo właśnie się nad tym (po raz kolejny) zastanawiam. Znowu mam podejrzenie, że sobie miedź wypłukałem, zacząłem brać, ale nadmiar miedzi jest dość mocno szkodliwy.

Chyba w końcu skuszę się na badanie ceruloplazminy (czy jak to się odmienia), to w miarę dobrze pokazuje, ile jest miedzi w organizmie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości