This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długi Covid - mój blog
A testowałeś ten środek przeciwalergiczny, który w jakimś tam artykule elegancko stawiał ludzi na nogi w kilka dni? Co pisałem, że w Polsce jest tylko w którymś apapie, ale już teraz nie pamiętam, w którym?
Odpowiedz
Moze byc cos na rzeczy bo wiele osób pisze że pomogły im antyhistaminy, najczęściej przewija się nazwa famotydyna, ale również i blokery H1. Są również chyba też już i badania nt. ich pozytywnej roli w LC. Ja jednak osobiscie nie zauważyłem po nich poprawy. To o czym piszesz to albo difenhydramina albo phenylephrini, mam, jadłem przez kilka dni jedno jak i drugie jednak również nie zauważyłem poprawy.

Jak jadłem ostatnio beta alaninę w dużych dawkach i 1,5 g witaminy C dziennie to jednak poczułem wyraźną poprawę, może przypadkową, ale poczułem się jakby otepienie emocji trochę mi zmalalo, spróbuje to powtórzyć niedługo.
Odpowiedz
Co myślisz?

https://mobile.twitter.com/chydorina/sta...7217921024
Odpowiedz
Raczej nie zadziała, ale też nie zaszkodzi.
Odpowiedz
https://www.sciencedirect.com/science/ar...7722000822

Od jutra jem nasiona sezamu, maja dużo gamma tokoferolu
Odpowiedz
licz, że kilogram ziaren sezamu ma 400 mg gamma tokoferolu

w jednej kapsułce z now foods (pierwsze co znalazłem gdzie podali, ile czego jest w kapslu) ma 200 mg, tyle co pół kg sezamu

i prostsze i pewnie tańsze, a jak dobrze policzyć może okazać się, że zdrowsze Big Grin
Odpowiedz
Biorę

2 g cysteiny
20 g glutaminy
3 g glicyny
2 łyżeczki oleju z ogórecznika
1 łyżkę oleju lnianego
1 g MSM
0,5 łyżki nasion czarnuszki

Powinienem już umieć latać i strzelać laserem z oczu, a ja dalej mam dokładnie taki sam Long covid Big Grin

Spróbuję zestaw 3 g beta alanina + 1,5 g witamina C, gdy stosowałem go poprzednio to miałem mega poprawę, czułem się częściowo jak przed złapaniem covid
Odpowiedz
no a ja setny raz pytam, skąd pewność, że to powikłania po covid, a nie jakaś choroba, która ujawniła się, gdy organizm był osłabiony?
Odpowiedz
Witam,

Obserwuję to forum od kilku lat. Byłem tutaj kiedyś po innym nickiem z powodu nerwicy lękowej, którą udało mi się wyleczyć dzięki poradom Tomakina. Było to mniej więcej na przełomie 2015 i 2016 roku. Gdy doszedłem do siebie zapomniałem o forum. Może wpadałem tylko raz na jakiś czas zobaczyć co ciekawego napisze Tomakin. No dobrze ale do rzeczy:

Mam takie mniej więcej takie same objawy jak Ty, ale może najpierw opiszę jak to się stało:

Grudzień. A. D 2019

Wszystko git. Żyje sobie normalnie. W wiadomościach zaczęli już wtedy gadać o covidzie, ale nie przejmuje się tym zbytnio. Nagle się przeziębiłem. Typowe objawy: gorączka, zmęczenie, katar itp. itd
Po tym przeziębieniu kiedy się wyleczyłem pojawiły się dziwne objawy : podwyższone tętno, drgawki, zmęczenie, sen nie dający odpoczynku wszystko szczególnie z rana.

Co więc robię? Przypominam sobie, że w internecie mam takiego specjalistę Tomakina. Wchodzę i opisuje cały problem. Tomakin podejrzewa tężyczkę. Sugeruje niedobór wapnia. (Wcześniej zacząłem brać trochę magnez w dużych dawkach. Myślałem wtedy, że im więcej tym lepiej. No i faktycznie stan się lekko poprawił, ale o jakieś może 15-20%) Po poradach Tomakina przestaje brać magnez i biorę wapń... Po tygodniu dosłownie w pewnym momencie zmiata mnie z nóg... Potężne zmęczenie, duże duszności, drgawki, lęki po przebudzeniu ...wszystko naraz. Mało mnie pogotowie nie zabrało. Leżałem jakieś 2 tygodnie w łóżku. Przez ten czas brałem magnez i wróciłem do punktu wyjścia.

I tak trwało to przez rok. Brałem magnez 400mg witaminę D 2000, witaminę B complex 4 tabl. (tej zarejestrowanej jako lek) Próbowałem też różne seleny, żelazo, witaminę B12, cynk, kwasy omega 3, tryptofan, inozytol + cholina. Nic to nie pomagało a im więcej brałem suplementów na raz to było tylko gorzej. W pewnym momencie na chwilę zmniejszyłem dawki magnezu i witaminy D i stał się przełom bo po kilku dniach spałem lepiej i obudziłem się w miarę normalnie. Jednak po kilku dniach efekt zanikł i wręcz się pogorszylo znów. Zauważylem też, że troszkę pomagał sam cynk. Efekt nie był jakiś spektakularny ale miałem wrażenie że wstawałem nieco bardziej rześki.

I tak minął A.D 2020

Praktycznie cały czas z drobnymi przerwami brałem sam magnez w dawce 400mg. Niczego więcej nie brałem, a jeśli już to poprostu próbowałem na tydzień jakiś suplement żeby sprawdzić czy pomoże z tych napisanych u góry i znów wracałem do magnezu, który mnie nie wyleczył jednak powodował że za dnia mogłem jako tako funkcjonować. I teraz będzie najciekawsze - nagle pod koniec 2020 roku. Praktycznie równo rok od pojawienia się objawów zacząłem zdrowieć... Nie mam pojęcia dlaczego i jak. Przez kilka dobrych dni wstawałem i czułem się coraz lepiej, aż nagle znowu zachorowałem na grypę lub przeziębienie. Leżałem tydzień - objawy wróciły a ja wróciłem do punktu wyjścia.

Rok 2021 mijał. Ja dalej brałem magnez. Próbowałem ćwiczeń oddechowych, medytacji, również ćwiczeń na siłowni. Nic nie pomogło a nawet się pogorszylo bo byłem jeszcze bardziej zmęczony. Pod koniec 2021 w listopadzie złapałem covid. 2 tygodnie gorączki, brak węchu, smaku, nudności jednak duszności nie miałem (tzn. nie pogorszylo mi się) przebyłem covid. Byłem totalnie zmęczony, ale jakoś znów wróciłem do punktu wyjścia. Żyję i tak wszystko dalej trwa do chwili obecnej.

A teraz opiszę moje objawy zarówno te które były i te które zniknęły.

- zasypiam dobrze, ale sen nie daje jakby pełnego odpoczynku a rano budzę się z podwyższonym tętnem czasem niemal 100 uderzeń na min. Nie mam wogóle siły wstać i czuje się jakbym rozładował kilka wagonów z węglem poprzedniego dnia. Muszę leżeć z jakąś godzinę lub dwie dopiero wtedy mogę w miarę wstać. Mogę również zerwać się z łóżka wcześniej ale wymaga to niesamowitego wysiłku.
-potem w ciągu dnia często mam lekką duszność, nie zawsze ale głównie wtedy kiedy się nie wyśpię - wtedy to już wogóle jest masakra. Ta jedna nieprzespana noc powoduje, że cały dzień lub nawet 2 jestem senny i bezsilny. Nie mogę nawet przekręcić się z boku na bok w łóżku.
- śnią mi się często koszmary jak ktoś chce mnie zabić lub jak umieram np. Ktoś do mnie strzela z broni palnej i upadam. Rano jak się budzę z tym przyspieszonym tętnem to czuje się jakbym dalej był w tym śnie i czuje strach że mogę zginąć, tylko to nie jest tak, że ja się boję tylko to wygląda tak jakby to mój mózg się bał, albo kazał mi się bać. Mija po jakiejś godzinę ( Na dzień dzisiejszy ten objaw zniknął)
- podwyższone tętno podczas leżenia i szybszy oddech.
- poza tym w ciągu dnia jest w miarę dobrze. Mogę w miarę normalnie funkcjonować. Jednak mam problemy z pamięcią krótkotrwałą. Pracuje jako taksówkarz. Dyspozytorka mówi adres a ja za 10 sekund nie pamiętam adresu Sad Nie jest tak zawsze są dni że zapamiętuje niby normalnie ale nie tak jak było wcześniej.
- strzelanie w stawach też mam. Głownie w łokciach i barkach.
- drgawki, szczególnie z rana drgało mi całe ciało jakbym miał Parkinsona (objaw na dzień dzisiejszy zniknął)
- obrzęki na nogach. Zauważylem dziwne siniaki na nogach tworzące się z niewiadomych przyczyn skóra w tym miejscu robiła się ciemniejsza lekko zielona z fioletowymi żyłkami. Tak jakbyście się gdzies uderzyli (objaw na dzień dzisiejszy zniknął)
- bóle w klatce piersiowej. Boli mnie praktycznie cała klatka piersiowa w okolicach tego dołka pomiędzy płucami. Praktycznie cały czas w różnych miejscach w okolicy tego dołka. Najbardziej rano
- skakanie mięśni. Takie dziwne skakanie skóry po cały ciele, a to na ręku a to na plecach, a to na brzuchu itp.
- suchość oczu. Nie wiem czy to powiązane, ale z razem z tymi objawami pojawiła mi się suchość oczu i szybsze wysychanie oka
-podwójne widzenie. Kiedy coś czytam mam wrażenie, że tekst jakby rozmywał się na różne strony. Nie mocno ale lekko szczególnie wtedy kiedy czytam coś białego na czarnym tle (mam 32 lata) nigdy nie było problemów ze wzrokiem choć to może wiek

I to chyba było by na tyle. Ostatnio brałem witaminę E + 25000 Wit A
Też ni nie pomogło. Byłem już tak wkurzony moim stanem że aż straciłem na chwilę zmysły i zacząłem brać po 10 000 witaminy D co położyło mnie do łóżka i znowu leżę bez siły. Pewnie wapń poszedł do góry. Już biorę magnez żeby to zbić

I żebyście nie pomyśleli, że to wszystko nerwica czy coś - jestem raczej pozytywnie nastawiony do życia. W pracy żartuję z kolegami, puszczam sobie ulubioną muzykę, śpiewam. Nawet czasem pytają czy ja czegoś nie ćpam Big Grin, ale nie wiedzą z czym tak naprawdę się zmagam. To pojawiło się samo. Niezależnie odemnie i bez jakiegokolwiek stresu.

Nice, powiedz proszę czy Twoje objawy są chociaż trochę podobne do moich?

I najważniejsze pytanie: Czy możliwe że miałem covid w już w grudniu 2019 roku??

Zamierzam zrobić badania za jakiś czas w kierunku tężyczki. Powiedzcie czy oprócz tych badań poniżej powinienem zbadać coś jeszcze?

- Morfologia krwi + OB
- magnez
- potas
- wapń
- chlorki
- fosfor
- poziom witaminy D
- TSH
- FT3
- FT4
- parathormon
- ferrytyna
- glukoza na czczo
- poziom insuliny we krwi
- poziom cholesterolu
- poziom wydalania magnezu z moczu
- poziom witaminy B12
- poziom kortyzolu
Odpowiedz
Tak, objawy są podobne do moich, to uczucie lekkich drgawek rano, takiego osłabienia siły chwytu jest u mnie też charakterystyczne... W wakacje zanikło chyba niemal zupełnie, wróciło gdy w lutym znowu miałem covid... Nasila się zawsze jak zarwę noc, następnego ranka mogę mieć pewność że ręka będzie mi drgała przy trzymaniu czegokolwiek.

zarwanie nocy, niejedzenie długi czas, czy przesuszenie zatok zawsze gwarantuje mi pogorszenie objawow ogólnoustrojowych czyli zaburzenia pamięci i myślenia, zimno, drgawki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości