This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magnez (na lodówkę)
#21
Tego nikt chyba nie wie, bo nie badali tego do końca, ale w tych badaniach co tam wrzucałem w artykułach pojawiało się też twierdzenie, że zbyt wysoka dawka dzienna (nie jednorazowa, dzienna), spowoduje odpalenie mechanizmów zwiększających wydalanie magnezu z moczem i w efekcie poziom wewnątrz komórek może nawet spaść.

Nie wiem, czy w diecie pierwotnej było akurat 600 mg, ale możliwe, że było, to bardzo ciężko sprawdzić nie mając pierwotnego człowieka i jego diety pod ręką. Ale na pewno było o wiele więcej innych rzeczy, w tym takich, które mocno utrudnią wchłanianie magnezu w jelitach (wszelkie fityniany).

Za grosze na allegro kupisz mleczan magnezu w tabletkach i tego się trzymaj.
Odpowiedz
#22
polecisz jakiś preparat magnezu z Allegro żeby

A) nie był mąką w kapsułce
B) nie zawierał zabronionego w styczniu dwutlenku tytanu

?
Odpowiedz
#23
dwutlenek tytanu zabroniony? przecież on jest szkodliwy, ale jak się go wdycha, bo to tak naprawdę piasek w proszk... no, pył, raka płuc się od tego dostawało, ale na zasadzie pylicy.

ja biorę najtańsze co jest, teraz na przecenie dostałem 4 zł za opakowanie mleczan magnezu. Jak bardzo boisz się o dodatki, to kup mleczan magnezu w proszku, tylko on może zmieniać wagę w zależności od tego, ile wody wciągnie z powietrza.
Odpowiedz
#24
Jak kupię hydrat to wtedy będzie mniej ciągnął wilgoć?

https://allegro.pl/oferta/mleczan-magnez...0891727714

Taki jest ok?
Odpowiedz
#25
Kurcze, kup jakieś kapsułki po prostu Big Grin Ja wziąłem z przeceny, bo kończyła im się data przydatności do spożycia.

Za cholerę nie pamiętam, czy uwodnione mniej ciągną wodę z atmosfery, to jest nieco inna reakcja, sól kuchenna też ciągnie wodę, ale nie zamienia się w związek uwodniony, tylko zwyczajnie robi się z niej błoto.
Odpowiedz
#26
Jak szukać tych przecen na magnez?
Odpowiedz
#27
wpisujesz magnez, sortujesz po cenie od najtańszych i patrzysz, czy to za całą paczkę
Odpowiedz
#28
https://allegro.pl/oferta/medverita-magn...1929117584

Podoba mi się, co myślisz?
Odpowiedz
#29
fajnie, że ma p5p

tym dziwnym firmom nie bardzo ufam, prawdę mówiąc.
Odpowiedz
#30
To daj jakiś magnez jakiemu ufasz Big Grin Jaki Ty byś kupił.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości