This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytania
#1
Miałem kiedyś taki wątek na starym forum, więc i na nowym też założę.

No to jedziemy: od dłuższego czasu mam chyba problem z zatokami. Jedynym objawem jaki zauważyłem jest spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła. Nie mam zatkanego nosa, nie boli mnie głowa przy pochylaniu, co roku mam tylko ostre zapalenie zatok tak w okolicach sierpnia, z jednodniową gorączką, a potem 2 tygodnie mocno nasilone objawy katarowe, które z czasem mijają i pozostaje to spływanie. Byłem u laryngologa, niewiele pomógł, przepisał krople, które zupełnie nic nie dały. Co mogę sprawdzić w tym kierunku? Przejdę się chyba jeszcze do innego specjalisty.
Odpowiedz
#2
Wypadałoby ustalić, czy to faktycznie zatoki, a nie np reakcja na smog, na zbyt suche powietrze w samochodzie, na źle ustawiony w samochodzie nadmuch, grzyba w klimatyzacji samochodowej, grzyba w sypialni, ocieplenie domu i związaną z tym zmianę wilgotności powietrza...

Zatoki najczęściej wiążą się z niskim poziomem miedzi, jak brałeś długi czas cynk to warto w tym kierunku.
Odpowiedz
#3
Mam pytanie, czy znacie jakieś naturalne sposoby na ból głowy?
Odpowiedz
#4
no ba, jakiś gość całą stronkę o tym kiedyś napisał

http://migrena.naturalneleczenie.com.pl/
Odpowiedz
#5
Hm... Ciekaw jestem, co to za jegomość.
Odpowiedz
#6
a tak serio to bóle głowy mają miliard przyczyn i każdy rodzaj "leczy" się inaczej.
Odpowiedz
#7
Jak odbudować i dbać o florę bakteryjną jelit i o jelita?
Odpowiedz
#8
To nie jest szybkie pytanie, tylko pytanie na kilkugodzinny wykład, zresztą ja tego po prostu nie wiem. W skrócie, jeść dużo błonnika, mało mięsa, może jakieś priobiotyki i powinno być dużo lepiej
Odpowiedz
#9
(06-13-2021, 11:46 PM)tomakin napisał(a): To nie jest szybkie pytanie, tylko pytanie na kilkugodzinny wykład, zresztą ja tego po prostu nie wiem. W skrócie, jeść dużo błonnika, mało mięsa, może jakieś priobiotyki i powinno być dużo lepiej
Dziękuję. Probiotyki - im więcej bakteri i ich szczepów w 1 tabletce, tym lepiej?
Odpowiedz
#10
A to już pytanie na cały semestr wykładów. Co jednej osobie pomoże, innej zaszkodzi, ciężko też wyczuć, które szczepy są dobre. Każdy producent stara się przepchnąć swoje.

Ale ogólnie, skład flory zawsze będzie się powoli zmieniał w kierunku wskazanym przez dietę. Ile byś priobiotyków nie jadł, wszystko potem wróci do tego standardu, który wyznaczasz tym, co jesz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości