This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rumień
Czekaj, czyli praktycznie w ogóle nie brałaś tych suplementów z listy na stronce o nerwicy?
Odpowiedz
Juz ostatnio przeczytałam prawie całego twojego bloga i  widziałam ,że tam zmieniło się trochę w tych witaminach trochę i dlatego też ciebie podpytywalam czy mi czegoś nie brakuje Smile

W sumie to brałam tylko magnez i b complex .
Odpowiedz
No i na dodatek b compex w dawce, która nie mogła po prostu pomóc. Na stronce masz zalecenie na przykład 100 mg B1 dziennie przez ponad miesiąc. W jednej, podkreślam, w JEDNEJ tabletce takiej B1 jest więcej witaminy, niż wzięłaś we wszystkich swoich przez cały okres "kuracji".
Odpowiedz
No widzisz nawet nie pomyślałam ,żeby brać witaminy z tej stronki bo kilka ładnych lat brałam i później przestałam bo myślałam ,że to już za dużo jest i żeby nie przekombinowac i tak naprawdę nawroty zaczęły nawracać.
To powiedz mi teraz co teraz mam brać b complex brać też czy tylko benfogamma bo ja w domu mam ,mam również selen miedź i magnez lek lub mam też magnez pluszzz musujący z magnez 189mg potas 300mg i Q10 400mg.

Odwczoraj też biorę żelazo bo ja wiecznie mam je nisko a badanie zrobię za tydzien i ferrytyne też.
Dziś udało mi się jechać autobusem aż 2 razy po 1 przystanku ale one trochę większe odległości mają i rano się fajnie jechało a popołudniu już się bałam i biłam się zmysłami .Dałam radę

Żelazo biorę z olimpu tam jest 400 kwasu foliowego to teraz zostaje mi brać b complex jako lek bez kwasu foliowego?
Odpowiedz
Masz wszystko wypisane na stronce, a dokładnie to tutaj:

https://nerwica.vegie.pl/terapia.html

Tylko to trochę stare jest dawno nie zmieniałem, teraz dodałbym tam 400 IU witaminy E w pierwszej fazie.
Odpowiedz
A mam pytanie dlaczego teraz trzeba brać selen ? Mam witaminę A +e czy mogę je razem z selenem brać ?
Jeszcze zastanawiam się nad jednym czy my osoby z nerwica lękowa będziemy musieli witaminy brać już cały czas ?

Od dwóch dni jeżdżę autobusami ale dziś tak aż biłam się z myślami było ciężko ale dałam radę ,mam nadzieję że ten strach i niepokój szybko minie.
Odpowiedz
Selen, bo w badaniach osoby z zaburzeniami lękowymi miały o wiele niższy poziom selenu.

tu masz zbiór wszystkich badań nad selenem w związku z nerwicą lękową

https://www.mdpi.com/2674-0311/2/1/8
Odpowiedz
Hej Smile
Bardzo Tobie dziękuję witaminy działają jak na razie i w sumie tylko magnez ,potas ,B1 i b complex bo chce wiedzieć co tak naprawdę działa i jak na razie jeździłam po 1 przystanku to tak dziś jechałam 10 minut najdłużej i było super widzę że idzie w dobrym kierunku powiedz mi jak długo witaminy brać ?.
Odpowiedz
W takich dawkach jak na stronce, po miesiącu będzie wiadomo, czy miałaś niedobory.
Odpowiedz
Aha, dziekuje za informację.
Ja jak za żywałam chrom to zauważyłam ,że później zaczęła mi egzema wychodzić na dłoniach od czasu gdy ja odstawiłam to moje ręce wróciły do zdrowia i odpinać jak na razie nic nie wychodzi i tu mam pytanie czy ten chrom zażywać czy dać sobie znim spokój ? Widziałam ,że są suplementy bio czyli pietruszką i chyba cynamonowiec lub z aliness jakieś drożdże.?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości