This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany na forum
#21
Wyszukiwarkę masz po prawej na blogu, zawsze była. Można dodać kategorie i przyporządkować im różne artykuły na blogu, co w sumie powinno zwiększyć szansę na pozytywne rozpatrzenie patronite.

Do stronek niestety najłatwiej trafić z google, a podniesienie rankingu w google to żmudna praca i często niemałe wydatki. To może opłacać się komuś, kto sprzedaje różne rzeczy czy prowadzi gabinet, ja mam reklamy, z których zyski oscylują w granicach 2 zł / miesiąc.

Na każdej stronce jest prośba o przesyłanie linku dalej, co w sumie jest wszystkim, co może zrobić osoba która nie chce wrzucać swoich prywatnych pieniędzy w reklamę czegoś, co ma służyć innym. I tu można dużo zmienić, bo prośba jest napisana paskudnie i pewnie można to zrobić dużo lepiej, jak masz jakiś pomysł jak to może wyglądać to śmiało.

Każda strona jest oddzielnym bytem, a nie częścią struktury. Osoby z nerwicą lękową nic nie interesuje (i nie powinno interesować) zagadnienie stosowania ziół w terapii stwardnienia rozsianego. Gdy ktoś trafia już na stronę o "swoim" schorzeniu, to bez problemu znajdzie wszystko, czego szuka, tu nawigacja jest OK. Osób, które chcą po prostu czytać wszystko, co ja napiszę i szukają treści pod kątem tego, co ja wrzucam w sieć jest ile... 10? 20? I z całym szacunkiem dla tych osób, ale ja naprawdę NIE zarabiam na nich, więc nie jest w moim interesie praca nad serwisem tak, żeby 10 osobom w Polsce lepiej się nawigowało. Jak (jeśli) wejdzie patronite, to pewnie się trochę zmieni, ale też nie spodziewam się z tego więcej niż 50 zł miesięcznie, co nie motywuje do ciężkiej pracy Big Grin

Może to zabrzmi brutalnie, ale na chwilę obecną Twoje pytania, czemu nie poprawiam tego czy tamtego na blogu czy stronkach brzmią mniej więcej tak, jakbym ja Ciebie pytał, czemu nie poświęcasz kilkudziesięciu godzin miesięcznie na reklamowanie w internecie moich stronek. Masz dokładnie taki sam obowiązek robić to, jak ja poprawiać przejrzystość bloga czy stronek.

Gdybym całkowicie zlikwidował zarówno forum, jak i przestał pisać na blogu, zyski z reklam nawet by nie drgnęły, czyli dalej może starczyłyby na utrzymanie serwera i domen, a może nie. To, co realnie mogę zrobić, tak dla zarobku, jak i dla dotarcia z informacją do większej rzeszy ludzi, to podniesienie popularności poszczególnych stronek w google. A to już jest ciężka praca.
Odpowiedz
#22
Ludzie ciągną do innych ludzi. Pod każdym scamem w internecie jest masa fałszywych komentarzy napisanych przez autora, żeby uwiarygodnić produkt. Dlatego najlepsze co można zrobić według mnie to promować forum. Na forum będą posty dziesiątek osób, posty o podanych metodach samoleczenia i będą dawać dowód, że ludzie korzystają z tych metod.

Domena vegie trochę limituje napływ nowych użytkowników, może jakaś równoległa?

Trzeba dobrze i mocno wprzęść linki do stron w tematy na forum, tak żeby dyskusje toczyły się fe dacto głównie pod linkami do stron.
Odpowiedz
#23
Nie, 95% ruchu na stronkach to wejścia z google, z forum niemal NIKT nie wchodzi. Na forum trafiają ludzie ze stron, nie odwrotnie.

Można oczywiście próbować wypromować forum na pierwsze miejsca w google, wtedy wejścia z forum przelożyłyby się na wejścia na stronki. Ale zdajesz sobie sprawę, jakie to koszty czasu i zapewne też pieniędzy? Żeby to miało sens, ruch na forum musiałby być nie wiem, 20 razy? 50 razy większy, niż teraz? I miałbym pewnie pół dnia odpisywać na pytania, czyli w praktyce pracować na cały etat. Za 50 zł miesięcznie.

Nie bez powodu fora znikają z internetu.
Odpowiedz
#24
Swoją drogą, u mnie w wyszukiwarce (to zależne od tego, kto sprawdza) dla "forum medycyny naturalnej" jesteśmy na 1 miejscu w google, dla "forum medycyny alternatywnej" na 5. Naprawdę ciężko o lepszy wynik Big Grin
Odpowiedz
#25
No ok. Ale nic dziwnego, że nikt na starym forum nie znajdował linków do stron skoro były ukryte w temacie ''Apel do użytkowników'' Big Grin . Linki powinny po wejściu na forum wbijać się w czaszkę przez oczodoły.
Odpowiedz
#26
(09-15-2020, 07:18 PM)tomakin napisał(a): Swoją drogą, u mnie w wyszukiwarce (to zależne od tego, kto sprawdza) dla "forum medycyny naturalnej" jesteśmy na 1 miejscu w google, dla "forum medycyny alternatywnej" na 5. Naprawdę ciężko o lepszy wynik Big Grin

Tylko, że takie frazy w google wpisuje garstka ludzi. Poza tym może jednak powinieneś przejść na filmiki na Youtube o oszustwach medycznych zarówno ze strony altmedu jak i oficjalnej medycyny? Na Youtube chyba o wiele łatwiej się wypromować. Na przykład taki "Pod mikroskopem" nieźle się wypromował pomimo tego, że nic szczególnie ciekawego nie mówi.
Odpowiedz
#27
(09-15-2020, 07:14 PM)tomakin napisał(a): I miałbym pewnie pół dnia odpisywać na pytania, czyli w praktyce pracować na cały etat.

Nie musiałbyś robić wiele, jeśli udałoby się osiągnąć w przypływie postów sprzężenie zwrotne dodatnie przez zgromadzenie tutaj kilku autystów takich jak my. Czytanie o fitnessie, wiedzy tajemnej i zdrowiu jest dla wielu przyjemnością samą w sobie.
Odpowiedz
#28
Nawet gdyby 20 razy więcej osób z forum wchodziło na stronki, dalej byłaby to wartość po prostu... niezauważalna. Forum jest fajne dla kilku osób, ale to tyle. Chleba z tego nie będzie.
Odpowiedz
#29
Jestem rozczarowany postawą tomakina. Żeby tak marnować swój talent tylko dlatego, że kasy nie będzie?
Odpowiedz
#30
Idź do pracy, pracuj 8 godzin dziennie, oddawaj mi połowę tego co zrobisz, a wtedy ja zamiast pracować i zarabiać będę tu siedział i pisał przez kilka godzin.

Fajnie tak rządzić cudzym wolnym czasem, no nie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości