Liczba postów: 3,621
Liczba wątków: 17
Dołączył: Aug 2020
Reputacja:
51
Poziom miedzi we krwi rośnie, gdy spada poziom cynku, więc to raczej było tak, że po prostu skończył się cynk, więc mieć we krwi automatycznie skoczyła w górę. W organizmie raczej było jej mniej, ale nie wiem, może też być tak, że przy spadku poziomu żelaza organizm odpala mechanizmy odpowiedzialne za mocniejsze wchłanianie wielu pierwiastków, w tym miedzi, to jest tak, że często za wszystko odpowiada za jeden mechanizm. I wciąga co prawda żelazo, ale też wciąga miedź i wtedy byłoby jej w całym organizmie za dużo.
Liczba postów: 265
Liczba wątków: 2
Dołączył: Sep 2020
Reputacja:
10
@Neko
Pewnie masz rację - z drugiej strony Ja sam zastanawiam się, na ile wartościowe jest też w ogóle patrzenie na zapotrzebowanie ustalone przez "ekspertów".. Na pewno nie każdy organizm tak samo przyswaja w systemie pokarmowym składniki odżywcze, jest też wiele różnych innych zmiennych - może popełniam błąd, ale dlatego teraz staram się patrzeć na to jak organizm reaguje w praktyce na różne zmiany, dietę czy suplementy - raczej niż na teorię tego jak to powinno wyglądać.
@Tomakin
Dzięki. Kupiłem suplement z miedzią i cynkiem razem i to biorę od paru dni, może będzie zahamowane wchłanianie - ale mam nadzieję, że uniknę dzięki temu skutków ubocznych suplementacji samą miedzią - a tyle ile będzie trzeba i tak zostanie "przyjęte".