This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alergia- przyczyny i sposoby leczenia
#1
Witam, chciałem się zapytać o profilaktykę zdrowotną przeciwko alergią. Często mam alergiczny katar, łzawienie oczu, kichanie. Stwierdzono u mnie z 2 lata temu alergię na koty. Mam kilka kotów, ale na dworze są, nie mam tak jakiejś dużej styczności. Do teo mieszkam przy drodze powiatowej niedaleko Wrocławia, więc też ta jakość powietrza nie jest najlepsza. Mieszkam w domu poniemieckim, który ma 120 lat. Dojeżdżam na indywidualne zajęcia do wielu uczniów z okolic i mam styczność ogólnie z dużą liczbą osób. Dodam, że jestem trochę neurotyzny i miałem liczne lęk, depresję, często w życiu towarzyszył mi stres. Odżywiam się w miarę zdrowo. Jednak często chodzę spać po nocach, gdyż mam lekkie kłopoty z nadużywaniem internetu i telefonu. Zastanawia mnie co jest czynnikiem decydującym jeśli chodzi o tą alergię. Może po prostu zbytnia nerwowość, stymulacja mózgu ogólnie się skumulowały i przez to jest jak jest. Chciałbym poznać wszelkie rady i sposoby jak mogę temu zaradzić, może jakieś zioła naturalne. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Tylko współczesna medycyna, niestety. W Japonii opracowali szczepionkę przeciw alergii na sierść, jak ostatnio sprawdzałem była w II fazie badań klinicznych. Po zastrzyku kilka lat jest spokój. W Polsce są zastrzyki odczulające na inne alergeny.

Można nieco zmniejszać objawy, w badaniach z tego co pamiętam pomagała spirulina i coś o nazwie MSM. Ale alergia jako taka to coś bardziej wrodzonego, jak kolor włosów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości