This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Treonian magnezu
#1
Dzień dobry.

U mnie tężyczka poparta próbą tężyczkową juz jakis czas temu. Lekarz przepisał 4x 100mg cytrnianu magnezu + 1x200mg Ca (calperos 500) dziennie.
Na przemian biegunki/zaparcia lub obie opcje na raz, zszedlem od razu do mniejszych dawek lecz nawet jedna tabletka magnezu przez kilka dni pod rzzad wywoluje dziwne dolegliwosci, oslabienie, zawroty glowy, problemy z brzuchem.

Co z nowymi formami magnezu ? Czytalem ze treonian magnezu nie powoduje tak czesto dolegliwosci zołądkowych ,a np Glinian Magnezu pomaga na bezsennosc z ktora tez mam poblemy.

Jest jakis haczyk czy warto po prostu sprawdzic je na sobie ?
Odpowiedz
#2
Ja bym raczej skupił się na pozostałych rzeczach, bez selenu i witaminy E organizm nie jest w stanie magazynować magnezu, bez witaminy A nie jest w stanie ogarnąć witaminy D3, a bez D3 wapnia i magnezu.
Odpowiedz
#3
Ok no więc zaczynam suplementacje tak jak proponujesz jako że sam magnez + d + wapń bardzo źle u mnie działa, na przemian z różnymi objawami.
Chcę uzupełnić inne niedobory, no więc zaczynam tak:

witamina A 25000j ("from Retinyl Palmitate and Fish Liver Oil") - 100 kapsułek
witamina E 250mg(370j.m.) Tokovit Natural E370 - 60 kapsułek
Mg 100-200mg dziennie
witamina D3 500j dziennie
wapń 50mg dziennie (? )
oraz Omega 3 - rozpoczecie suplementacji na dłużej

Czy coś nalezy zmienic ? Branie A / E ma jakiś wpływ na pozostałe ? Trzeba robić miedzy poszczególnymi suplementami ? Czy coś bede robił źle w takiej sytiacji ??

Cynk, Selen, Potas, witamina C, B -complex - czy coś z tych należałoby dorzucić ? Czy skonczyc suplementacje A / E i dopiero dołożyć np selen + cynk ?

Czy 50mg wapnia dziennie w takiej suplementacji jest ok?

12 lat złego odżywiania nie mieszkająć z rodzicami juz w wieku 15 lat + mieszkanie w w kraju bez słońca + alkohol + stress po przemyśleniu takie funkcjnowanie musiało się u mnie skończyć tężyczką.
Odpowiedz
#4
Myślę, że lepiej zacząć od kilku tygodni tylko A i E. One stopniowo będą wysycać organizm, ewentualnie razem z nimi omega 3, bo to nie ma wpływu na pozostałe. Potem dopiero spróbuj wprowadzać D3, magnez i wapń. Na razie nie ma co wymyślać jakiegoś złożonego protokołu, jeśli miałeś niski poziom A i E, to po ich uzupełnieniu suplementacja D3 powinna przebiegać bez problemów.

W wątku obok masz gościa, który zatruł się D3, jak się okazało, miał chorobę, w której organizm produkuje nadmiar tej witaminy. Dziwił się, że źle na nią reaguje. To czasem jest dużo bardziej skomplikowane, niż tylko jakiś niedobór pokarmowy.
Odpowiedz
#5
Od 3 tygodniu uzupelniam A i E. Ostatnio jakoś mój stan się pogroszył - objawy tęzyczkowe sie nasilili, brałem magnez + 25-50mg wapnia rano, ale jakos caly system sie rozregulowal i juz dalej nie wiedzialem czego jest za duzo a czego za mało, może to przez silny dodatkowy stres ale nie wiem ...

Ta witamina A w tak duzych dawkach wplywa jakos na D ? Dorzucic witaminę D ? Możliwe że przez wpływ A na D wszystko się sypie ? D nie uzupelnialem w ostatnich 3 tygodniach
:/
Odpowiedz
#6
Kurcze, jedna pizza zawiera jakieś 700 mg wapnia, a Ty 25 mg bierzesz i zastanawiasz się, czy to jakoś szkodzi Big Grin

A przeciwdziała D3, więc jeśli miałeś niedobór tej drugiej, mogło się nasilić. Ale pewnie po prostu sobie wkręcasz i objawy, które masz, są zwyczajnie od nerwicy i wyszukiwania kolejnej choroby.

D dorzuca się, gdy jest podniesiony poziom A, myślę, że po 500 000 jednostkach A będzie już w miarę dobrze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości