This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AZS - Atopowe Zapalenie Skóry, zatkane/przytkane Zatoki
#1
Witajcie,

Jak mogę podleczyć zatoki i pozbyć się okresowej atopii? 
Mam praktycznie cały czas zatkany albo przytkany nos.

Z badań ostatnio wynikło, że jestem uczulony na pleśń i roztocza zdaje się.
Dłonie mnie swędzą w nocy i rozdrapuje je, gdy mam kontakt z jakimś detergentem/chemią.

Na zatoki lekarz polecił suplement diety Zatoxin i płukanie codziennie zatok Respimerem.

Okresowo, gdy mam zmiany skórne rozdrapane na rękach, stosuje robiony przez siebie krem/balsam z olejów i maseł do natłuszczania. Myję się mydłem z Aleppo. Sterydy są skuteczne, po pierwszym użyciu zmiany znikają, ale za to "podziękuję"...

Da się z tym żyć, ale wydaje mi się, że nieprawidłowe oddychanie w związku z przytkanym nosem, może mieć wpływ na moje ciągłe zmęczenie i złą pamięć.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jedyne co teraz kojarzę, to omega 3 i olejek z wiesiołka, w sensie pić to, nie smarować. Ale to miało różną skuteczność, w jednym badaniu pomagało, w innym nie.
Odpowiedz
#3
Czy płukanie zatok jest nieszkodliwe? Czy przyniesie długotrwały efekt, czy jest to tylko chwilowe?
Odpowiedz
#4
A tego nie wiem, raczej nie jest jakoś szczególnie szkodliwe, ludzie robią to od tysięcy lat i żyją
Odpowiedz
#5
Czy coś ci jeszcze przychodzi na myśl, jeśli chodzi o udrożnienie zatok?
Odpowiedz
#6
http://naturalneleczenie.com.pl/2015/11/28/zatoki/
Odpowiedz
#7
O! Dzięki, chyba muszę zacząć używać wyszukiwarki, zamiast o wszystko pytać.
Odpowiedz
#8
tu byś musiał wyszukiwarki na blogu użyć, bo na forum nic o tym pewnie nie ma
Odpowiedz
#9
Skandal, artykuły tomakina każdy użytkownik forum powinien czytać na bieżąco, czytanie ich to sama przyjemność.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości