Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej
Jeśli ktoś chce się odwdzięczyć - Wersja do druku

+- Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej (https://zdrowiej.vegie.pl)
+-- Dział: Cała reszta (https://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Pogaduszki (https://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Jeśli ktoś chce się odwdzięczyć (/showthread.php?tid=141)Jeśli ktoś chce się odwdzięczyć - tomakin - 06-22-2021

Zbiorczy temat "co zrobić, jak chcę wyrazić wdzięczność za uzyskaną wiedzę", prowadzi tu link z każdej mojej stronki.

Najważniejsze, co można zrobić, to przekazać wiedzę dalej. To naprawdę duża rzecz. Na moich stronkach nic nie sprzedaję, nie prowadzę żadnego gabinetu, jest to dla mnie hobby do którego w sumie dopłacam. Oznacza to też, że nie mam powodu, by wydawać pieniądze na reklamowanie moich stronek. "Konkurencja" płaci firmom, które spamują w internecie tysiącami linków, ja takiej firmy nie zatrudnię, bo po prostu nie mam powodu, nic na tym nie zarobię.

Każdy jest zarejestrowany na jakimś forum, ma profil na facebooku czy innych portalach. Można w swoim profilu czy podpisie zamieścić link. Jak widzicie, że ktoś prosi o pomoc, podrzućcie adres. Albo wrzućcie go na jakiejś grupie. Macie bloga? Wspomnijcie o stronce, wrzućcie link do artykułu. Zróbcie tweeta, ustawcie jako opis, przekazujcie wiedzę.

Dla nieco bardziej ambitnych przygotowałem niewielką instrukcję, jak to robić, żeby miało ręce i nogi:

http://zdrowiej.vegie.pl/showthread.php?tid=140

Jeśli ktoś chce już koniecznie odwdzięczyć się finansowo, to lepiej będzie, jak kupi gdzieś usługę reklamowania stronki, dzięki której wrócił do zdrowia. Pozwoli to wrócić do zdrowia innym ludziom. 

Można też po prostu wesprzeć finansowo autora bloga i stronek (czyli mnie), co pozwoli mi przynajmniej częściowo pokryć koszty serwera i domen:

http://naturalneleczenie.com.pl/chcesz-wesprzec-bloga/


RE: Jeśli ktoś chce się odwdzięczyć - TakNie - 06-26-2021

A może powinieneś coś zacząć sprzedawać? Czy rzecz którą dostajemy za darmo szanujemy tak samo, jak coś co musieliśmy sami kupić?


RE: Jeśli ktoś chce się odwdzięczyć - tomakin - 06-26-2021

No jak raz komuś coś zrobisz za darmo, to potem mu się wydaje, że do końca życia musisz mu to robić, to fakt.

Ale tu nie ma za bardzo opcji sprzedaży, w sensie, usług typu porada medyczna nie wolno sprzedawać, a suple i inne takie wymagają sporego nakładu środków, całą linię produkcyjną gdzieś w Chinach trzeba wykupić.

Zresztą, utrzymanie serwera dużo nie kosztuje, prowadzenie forum jest w sumie przyjemne, traktuję to jako hobby. Szkoda tylko, że dotarcie do większej grupy odbiorców kosztuje.