Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej

Pełna wersja: Wybory
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Hej
Na kogo glosujecie? 
Pozdro
Konfederacja. Nie całkiem moja bajka, na listach dużo różnych "frików", sojusz wolnościowców z narodowcami i w ogóle połączenie katolicyzmu z ideami libertariańskimi powoduje różne niespójności, samo-zaprzeczenia i hipokryzję - no ale cóż, w sejmie chcę, żeby byli, niech robią przeciwwagę dla lewicy.
Również Konfederacja.
Fajny quiz znalazłem, może kogoś zainteresuje. Test zbieżności poglądów politycznych z partiami dla wyborów 2023:
https://mypolitics.pl/quizzes/wyborczy2023

 U mnie:
https://i.ibb.co/X3Cnrsq/Mypolitics.jpg
Mnie zainteresowało. Myślałem, że wyjdzie mi podobnie do Ciebie, a wyszło, że jestem idealnym centrowcem bez żadnej dominującej ideologii i powinienem głosować na Bezpartyjnych Samorządowców.

Jako że najbardziej pod uwagę biorę gospodarkę, a najmniej sprawy światopoglądowe, to po zostanę jednak przy swoim pierwszym wyborze. Smile
Skandal, że tomakin nie gasi wyborców konfy.
Aj tam gasić. Każdy zagłosuje po Swojemu, a później niech się politycy za nas kłócą i "gaszą" w sejmie.

@Temper
W ogóle ciekawe zjawisko, jak różne są poglądy elektoratu konfederacji od samej konfederacji - szczególnie w sprawach światopoglądowych - i z reguły to jest takie ważenie priorytetów. Ciekawi mnie, jakie poparcie mogłaby w Polsce zbudować podobna partia, ale jednak utrzymana w prawdziwie wolnościowym duchu również w sprawach światopoglądowych.
Zawsze twierdziłem, że wybory to jakby ktoś zapytał, czy wolimy opiekuna do naszego dziecka, który będzie je gwałcił dwa razy w tygodniu, czy takiego, który zrobi to tylko raz w tygodniu, ale za to nakręci filmy.

A może ja się w ogóle nie zgadzam na samą ideę i nie chcę jej popierać swoim głosem?
Może i tędy droga. Robert Gwiazdowski logicznie to argumentował nie tak dawno na YT ("Dlaczego od lat nie chodzę na wybory").
Ja też zresztą pierwszy raz na wybory parlamentarne idę - może jak zmądrzeję to znowu przestanę.
Można też z tej strony, jeśli możemy zwiększyć lub zmniejszyć naszą wypłatę o 1/30 000 000, czyli przy zarobkach powiedzmy 6k na rekę zwiększamy lub zmniejszamy o 1/50 grosza, czy można powiedzieć, że mamy wpływ na wysokość swoich zarobków?
Stron: 1 2 3 4