Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej

Pełna wersja: Suplementacja magnezu a IPP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najpierw po krótce mój przypadek:

2 lata temu dostałem drżenia/skakania mięśni na całym ciele (fascykulacje), potem doszły drętwienia/ucisk (parestezje) w kończynach, a potem napady lękowe.

EMG wyszło ok, badania krwi też ok (panel tarczycowy, parathormon, elektrolity). 
Neurolog stwierdziła, że to pewnie tężyczka, dostałem dobesylan wapnia i cytrynian magnezu i po kilku tygodniach przeszło.

Teraz, po 2 latach wróciły napady lęku, zacząłem suplementować najpierw magnez i B complex, później dodałem wapń, i teraz, po kilku tygodniach, czuję się znacznie lepiej.

Problem w tym, że po wizycie u gastrologa (inny problem zdrowotny) dostałem zalecenia brania przez miesiąc omeprazolu, który (z tego co czytałem) często powoduje trudności z przyswajaniem magnezu. Obawiam się, że może to negatywnie wpłynąć na moje stany lękowe. 

Czy istnieje jakiś sposób, żeby to obejść? Z tego co rozumiem leki IPP zaburzają wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, może istnieje jakiś inny sposób dostarczania magnezu do organizmu?
Płukanie gardła roztworem siarczanu magnezu, tylko tu można z kolei przesadzić i przedawkować, jak weźmiesz za dużo tabletek dostaniesz rozwolnienia i nie przyswoisz tego, z płukania gardła przyswoi się wszystko.

Nie wiem, jakie powinno być stężenie i jak często to robić, nie badano tego, opisano tylko przypadek kobiety, która się śmiertelnie zatruła, po tym jak płukała tak gardło kilkadziesiąt razy dziennie.

Swoją drogą, czemu akurat dobesylan, który nie jest suplementem wapnia, tylko lekiem na konkretną, inną chorobę? Lekarz miał procenty od wypisanych recept?