Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej

Pełna wersja: Ashwagangha
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co myślicie na temat ashwagandhy?
Ja jako matka dzieci Wink szukałam czegoś co "doda mi sił" po 8godzinnym dniu pracy i zajmowaniu się dwójką dzieci. Jestem wyczerpana i zasypiam jak małe dziecko, mam problemy z koncemtracją i z
 zapamiętywaniem (np. Nie pamietam co działo się wczoraj Sad ). Mam 33 lata. No i jest ostatnio na topie ten adaptogen. Podobno ma cudowne moce. Pytam Was (oczytanych poniekąd specjalistów) Smile
To na każdego działa inaczej, znajomy miał bardzo fajne efekty, u mnie była bezsenność i stany lękowe. Trzeba po prostu spróbować. No i adaptogeny to nie są cudowne substancje, które znikąd tworzą energię, one są jak kawa czy amfetamina, wymuszają aktywność nawet wtedy, gdy człowiek nie ma na to sił. Czasem takie wymuszenie to dobra strategia, a czasem prowadzi do przemęczenia, tu też każdy przypadek jest inny.
(08-28-2022, 09:34 AM)tomakin napisał(a): [ -> ]To na każdego działa inaczej, znajomy miał bardzo fajne efekty, u mnie była bezsenność i stany lękowe. Trzeba po prostu spróbować. No i adaptogeny to nie są cudowne substancje, które znikąd tworzą energię, one są jak kawa czy amfetamina, wymuszają aktywność nawet wtedy, gdy człowiek nie ma na to sił. Czasem takie wymuszenie to dobra strategia, a czasem prowadzi do przemęczenia, tu też każdy przypadek jest inny.

Dziękuję za odpowiedź. Zamówiłam tą ashwagandhe. Dam znać jakie u mnie będą efekty i czy wogole będą ?
No i biorę... i biorę i nic. Nie mam przypływu nadprzyrodzonych sil i mocy. Pewnie też biorę za krótko ale jak zaczęłam brać, po kilku dniach zaczęła boleć mnie głową i tak codziennie na wieczór. Zadałam pytanie osobie, od której kupiłam adaptogen czy to normalne i dostałam odpowiedź, że może tak być w przypadku jak człowiek ma w sobie duża ilość toksyn i tak będzie bokec dopóki te toksyny z Ciebie "nie wyjdą". Co myślicie? A może macie jakieś inne metody na poprawę samopoczucia i przypływ mocy? Potrzebuje jeszcze coś na pamięć i koncentrację i będzie git. Ktoś?Coś?
Sprzedawca bredził. Tego typu zioła zwiększają poziom pewnych substancji, obniżają innych, jeśli akurat pierwszych masz za mało, drugich za dużo, to pomogą. Jeśli odwrotnie, to zaszkodzą. Może ciśnienie Ci obniżyło, a miałaś już wcześniej zbyt niskie?

Na mnie też źle działało, za to czosnek działał nieźle i chyba żeńszeń, ale jakbyś żeńszeń kupowała to zwróć uwagę, żeby był koreański i żeby miał dużo ginsenozydów, tak ponad 20% najlepiej, a jak ma mniej to trzeba brać większą dawkę.