Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej

Pełna wersja: Szybkie pytania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
MSM niemal na pewno nie, to jest dość trwały związek chemiczny jak sól, pewnie może i sto lat leżeć. Betaina... powąchaj. Ona też RACZEJ się nie psuje zbyt szybko i naklejają datę trwałości bo jakąś trzeba nakleić na takie produkty, ale jest dużo mniej stabilna od MSM.
Beta data do grudnia 2021, śmierdzi jak powąchałem. Ona jest teraz trująca? Jak ją zutylizować?

Ile w jednej porcji jest się w stanie przyswoić MSM, ile brać?
Betaina sama z siebie nie pachnie zbyt pięknie, zależy gdzie kupujesz.

MSM... no też zależy, co chcesz osiągnąć. Raczej nie powinno się przekraczać kilku gramów dziennie i nie bierz przed snem, bo nie zaśniesz.
Jak dawkować koenzym Q10, żeby to miało sens oraz z czym go nie łączyć?
Łączenie nie ma raczej znaczenia, można ze wszystkim albo z niczym.

Dawkowanie... ma sens gdy organizm ma problem z jego wytwarzaniem. Do tej pory nie mam pojęcia, czy suplementacja w ogóle coś da osobom, które nie mają niedoborów, czy może wręcz zaszkodzi. Ale tak z 200 mg to chyba w miarę bezpieczna dawka i taka, która już dawała wyraźne efekty w badaniach.
Czy jakimiś suplami można przyspieszyć / wspomóc regenerację błony śluzowej gardła po infekcji typu grypa itp.? Coś Tomakin kiedyś pisałeś o ile dobrze pamiętam, że rutyna ma działanie uszczelniające błony śluzowe, ale nie mogę tego znaleźć.
No rutynę zazwyczaj się poleca w dużych dawkach (znacznie większych niż te, które ma jakiś rutinoskorbin czy inne tego typu), a tak to nie wiem... glutamina?
Dzięki, to spróbuję obu, dawki 500mg rutyny i 7g glutaminy na dzień będą ok? Trzeba coś razem z nimi brać tzn. czy coś tam innego zużywają albo potrzebują do działania itp.?
Rutyny zazwyczaj w badaniach brali 2 razy więcej, a glutaminy to w ogóle od 15-20 gramów zaczynali.

Raczej nic z nimi nie trzeba, jeśli się w tym konkretnie celu stosuje, glutamina to coś, co organizm zużywa do szybkiej regeneracji, pewnie są tam jakieś zależności, ale nie spotkałem się z nimi. Te moje zależności co wypisuję w temacie obłączków są dość mocno "zaawansowane", ale to temat w którym parę lat już siedzę, szukam w publikacjach medycznych i wygrzebuję wszystko, co da się wygrzebać. Jakbym tak parę tygodni nad regeneracją po grypie posiedział to pewnie miałbym więcej do powiedzenia.

https://naturalneleczenie.com.pl/2015/11/28/zatoki/

tu masz jeszcze przydatne rzeczy, w sensie, to bardziej do zabezpieczania, czego brakuje w błonach śluzowych ludzi, którzy mają chroniczne problemy z zatokami, ale to się ze sobą częściowo łączy.
Jakie suplementy warto brać po złamaniu kości na lepszy zrost? Wapń, magnez, A, D, K?
Stron: 1 2 3 4 5 6