Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nawrót objawów teżyczki
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-11-14, 21:40    

Tutaj jest za dużo zmiennych, żeby dało się ułożyć jeden schemat pasujący do każdego. Stany lękowe mogą być wywołane setką rzeczy - niedobory pokarmowe (w tym wypadku nadmiar D3, co mogło spowodować spadek magnezu) to tylko jedna z wielu możliwości. Na pewno masz o wiele za niską witaminę B12, to też może mieć jakiś wpływ - ale raczej nie bardzo duży.

Obserwuj reakcję organizmu na zmianę proporcji wapnia do magnezu w diecie, tężyczka to objaw niedoboru wapnia, a magnez ma z nią tyle wspólnego, że niedoboru samego wapnia w pokarmie raczej nie da się tak o sobie mieć, za to niedobór magnezu sprawia, że wapnia po prostu nie wykorzystasz, ile byś go nie miał. Ale jeśli bierze się dużo magnezu i zero wapnia, to sobie ten wapń w końcu zbijesz do tego stopnia, że będą silniejsze objawy tężyczki, zamiast mniejszych.

Bierz A w większych dawkach, nawet uderzeniowo kilkadziesiąt tysięcy IU (j.m.) dziennie przez kilkanaście dni, spróbuj zmniejszyć na jakiś czas magnez i zwiększyć wapń, spróbuj suplementować lizynę, która reguluje gospodarkę wapniem i jej niedobory też powodują stany lękowe - tylko nie mieszaj lizyny bezpośrednio z suplementem wapnia. I obserwuj.

Jeśli nie będzie poprawy, myśl o innych czynnikach mogących wywołać objawy nerwicowe - inne niedobory, tryb życia, stres, może zaburzenia hormonalne. Terapia relaksacyjna Jacobsona to coś, co jest bardzo skuteczne i co można za darmo sobie samemu zrobić.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

revi

Wysłany: 2019-11-14, 22:42    

Wezmę to na warsztat co napisałeś i sprawdzimy jak to wyglądać będzie. Będę walczyć, także trzymać kciuki. Dziękuje za odpowiedz:) Jesteś wielki!

revi

Wysłany: 2020-01-30, 19:50    

Hej Tomakin. Dorwałem u mnie w Poznaniu badanie magnezu w erytrocytach, a ono obrazuje magnez który jest wewnątrz tkanek. Mógłbyś mi powiedzieć czy jest to miarodajne i czy sens jest robienie tego? Jeśli tak to jaka przerwę od magnezu mam zrobić by nie zaburzyć wyniku. W google znikomo o tym... pozdro

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-02-01, 17:35    

Wszystko zależy od tego, na ile wiarygodne jest laboratorium - a tego nie sprawdzę, bo i jak niby. Test jest w miarę OK, jeśli jest dobrze wykonany, ale czy dobrze wykonają?

Poziom w erytrocytach nie powinien zależeć od suplementacji w ostatnich dniach, ale na wszelki wypadek lepiej tak z tydzień czy dwa nie brać supli.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu