Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa?
Autor Wiadomość
jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-23, 15:10    nerwica lękowa?

Hej.

Od ponad roku moje samopoczucie zaczęło się pogarszać, chodziłam na siłownię i często ćwiczyłam 1,5 h -2 h 3 razy w tygodniu, do tego biegałam, ale nie uzupełniałam żadnych witamin ani elektrolitów po siłowni, do tego przestałam jeść mięso na 6-7 miesięcy. W ogóle nie miałam apetytu więc moja dieta była bardzo uboga. Zaczęły się problemy ze stawami, czułam straszny ból po bieganiu który nasilał się po bieganiu i siłowni. Potem zaczęłam mieć straszny ból pleców w okolicy łopatek, który ustał po zmianie materaca. Do tego kilka miesięcy temu miałam infekcję bakteryjną która spowodowała biegunki, które z kolei trwały kilka miesięcy.

W czerwcu zaczęłam się czuć bardzo źle, zawroty głowy, osłabienie, kołatanie serca, bole stawów, mięśni, głowy, podwyższone ciśnienie krwi. Miałam takie "ataki", robiło mi się zimno, zaczęłam się cała trząść, kręciło mi się bardzo w głowie, serce mi strasznie waliło, mrowienie stóp i rąk i trwały one maksymalnie 10 minut. Potem zaczęły się ataki paniki, nerwowość, drżenie rąk, problemy z koncentracją, koordynacją ruchową, równowagą i pamięcią. Czasem nie rozumiem co ktoś do mnie mówi i potrzebuję kilku minut żeby to zrozumieć.

Domyślam się że wypłukałam jakieś witaminy/minerały gdyż dużo ćwiczyłam i do tego miałam biegunkę przez kilka miesięcy. Zrobiłam wszystkie możliwe badania, wszystkie są w normie.

Proszę o jakieś porady, od czego zacząć, jakie witaminy powinnam uzupełnić najpierw? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

TakNie

Wysłany: 2019-09-24, 20:00    

Nazwy badań i jaki był wynik ferrytyny?

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-25, 11:40    

no więc tak:

- elektrolity: sód, potas, mocznik, kreatynina, eGFR (współczynnik przesączania kłębuszkowego), AKI (wykrywa uszkodzenie nerek)
- badanie na obecność wirusa HIV 1 i 2, zapalenie wątroby typu B i C
- zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa piersiowego
- hemoglobina, białe krwinki, trombocyty, MCV (wskaźnik średniej objętości krwinki czerwonej), objętość krwinek w hematokrycie, liczba czerwonych krwinek, średnia masa hemoglobiny w krwince czerwonej, rozpiętość rozkładu objętości erytrocytów, liczba neutrofili, liczba limfocytów, liczba monocytów, liczba granulocytów eozyno chłonnych, liczba bazofilów (wszystko w normie oprócz liczby granulocytów eozyno chłonnych)
- troponina
- badanie i posiew moczu
- badanie i posiew kału
- tarczyca - TSH, FT4 i wolne T4, FT3
- wątroba - bilirubina, alanina, albumina, alkaklina
- witamina B12 - wynik to 511 norma: [211-911]
- hemoglobina a1c
- wapń całkowity, magnez
- hormony płciowe: FSH, LH, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron

Żelaza ani ferrytyny nie robiłam, gdyż lekarz stwierdził że hemoglobina i B12 są w porządku więc anemii nie mam. Ale jeśli uważasz że to może być od tego to zrobię żelazo i ferrytynę, nie ma problemu.

Wszystkie badania były w normie. Diagnoza: oczywiście depresja i nerwica lękowa z agorafobią. Przepisali diazepam (psychotrop) 5mg i citalopram (antydepresant) 10 mg. Nie biorę żadnych z nich bo znam swoje ciało i wiem że mam niedobór czegoś. Moje ciało nigdy się tak nie zachowywało, a kilka lat temu miałam o wiele więcej stresu niż teraz.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-25, 13:23    

Wklej te wyniki, zobaczymy je.

Ciężko wyczuć, czy po prostu sobie coś "wypłukałaś", czy może doprowadziłaś organizm do takiego stresu, że się załamał. A może zaczęłaś ćwiczyć i zmieniłaś życie, żeby uciec przed jakimś stresem w życiu?

Jeśli już podejrzewać niedobory, to raczej stawiałbym na te kilka miesięcy biegunek, które musiały doprowadzić do bardzo dużej ucieczki magnezu i potasu z organizmu. Takiego czegoś często nie wykryjesz badaniami, poziom magnezu we krwi może być dobry, ale zapasy i poziom wewnątrzkomórkowy bardzo niskie.

Ale równie dobrze może to być coś innego i będziesz sobie leczyć "nerwicę" czy "niedobory", a normalna choroba będzie postępować. Ale wykrycie takiej choroby to już jest zadanie dla lekarza, który widzi na oczy pacjentkę i ma do dyspozycji narzędzia diagnostyczne. Ja jedynie uczulam na taką możliwość.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-25, 14:37    

ok, wklejam w załączniku. Zapomniałam też dodać że robiłam ekg, i też wyszło dobre a często odczuwam kołatanie serca i różne bóle w okolicy serca.

tak jak wspomniałam, nie miałam zbyt dużo stresu w tym roku, bardziej ćwiczyłam za dużo bo chciałam być chuda, panicznie bałam się że przytyję. Dużo biegałam, bardzo dużo się pociłam, chodziłam też do sauny na 15 minut raz w tygodniu więc wypacałam wszystko co się dało. I nic nie uzupełniałam, żadnych elektrolitów, jadłam mało białka, nie brałam żadnych suplementów typu magnez, wapń, potas a ćwiczyłam bardzo dużo.

Ogólnie nie miałam nigdy żadnych problemów ze zdrowiem, wszystkie wyniki zawsze w normie, moja rodzina też jest zdrowa, nie ma żadnych chorób które mogłabym odziedziczyć. Wszystko zaczęło się w listopadzie rok temu kiedy zaczęłam intensywniej ćwiczyć, biegać (nigdy wcześniej nie biegałam), robić długie ćwiczenia siłowe (brzuch, nogi, plecy, ramiona). Odczuwałam zmęczenie, senność, spałam po 10-12 h, odczuwałam drganie mięśni, skurcze, czasem zawroty głowy które ignorowałam i które się pogarszały z miesiąca na miesiąc jedząc przy tym bardzo niewiele, głównie biały ryż i warzywa.

Podejrzewam też niedobór witaminy D3, od 5 lat unikałam słońca jak ognia, bo nie lubię się opalać i nie brałam żadnych suplementów. Nie robiłam jeszcze badań na D3 ale planuję zrobić.

Czytałam gdzieś na forum że ktoś miał tężyczkę i objawy są podobne do moich. Biorę teraz 100 mg magnezu i 2000 IU witaminy D3 i czuję że mi mięśnie skaczą i odczuwam pogorszenie się objawów.

Screenshot 2019-09-25 at 13.08.50.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 19,94 KB

Screenshot 2019-09-25 at 13.08.34.png
Plik ściągnięto 2 raz(y) 102,12 KB

Screenshot 2019-09-25 at 13.07.48.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 159,75 KB

Screenshot 2019-09-25 at 13.07.48.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 159,75 KB

Screenshot 2019-09-25 at 13.07.27.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 36,44 KB

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-25, 14:39    

z jakiegoś powodu nie mogę wstawić reszty zdjęć wyników albo po prostu nie umiem tego zrobić :mrgreen:

subzero

Wysłany: 2019-09-25, 16:13    

Wstaw w nowym poście. Chyba jest limit na posta.

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-25, 16:33    

właśnie próbowałam i nie wchodzi. kiedy próbuję wgrać plik wyświetla się informacja że no file selected mimo że wybrałam plik i próbowałam go wstawić.

subzero

Wysłany: 2019-09-25, 16:54    

To wstaw tutaj.
https://postimages.org/

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-25, 17:07    

[/list]

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-26, 20:03    

:D

No nieważne, jak pisałem - może to po prostu tylko magnez i potas, tego często nie widać w podstawowych badaniach. Spróbuj to uzupełniać ale pamiętaj też, że załamanie nerwicowe to szok dla organizmu i nawet jak uzupełni się niedobory, organizm może długo z tego szoku wychodzić.

Magnez - zazwyczaj poleca się 300 mg jonów dziennie, rozbite na 3 porcje.

Potas - 4000 mg powinno być OK, też rozbite na kilka porcji.

D3 w ogóle nie bierz, jakbyś po magnezie miała pogorszenia, to odstaw go i jakiś czas bierz wapń, 2 razy dziennie po 400 mg - w biedronce jest taki zielony przy kasie, całkiem smaczny.

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-09-26, 20:14    

wielkie dzięki za porady.

biorę magnez już od jakiegoś czasu (ale tylko 100 mg, dzisiaj zwiększyłam do 300 mg) i czuję poprawę. kiedyś miałam skurcze całej nogi (od uda do stopy) a teraz "tylko" drżą mi mięśnie. no i ataki paniki ustały, a jeśli coś się pojawia to jestem w stanie to szybko opanować (oddychanie przeponą i ćwiczenia rozluźniające baaardzo pomagają i polecam je każdemu).

btw. te pytajniki które widzicie zamiast zdjęć można otworzyć klikając na nie lewym przyciskiem i "otwórz w nowym oknie", przynajmniej u mnie to działa.

jeszcze raz dziękuję za porady :D

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-26, 20:18    

U mnie widać normalnie zdjęcia.

Magnez się uzupełnia kilka miesięcy, to że teraz miałaś tak szybko po rozpoczęciu ćwiczeń objawy to po prostu efekt przekroczenia granicy, wcześniej już musiał być bardzo niski.

http://odchudzanie.vegie.pl/

tutaj masz stronkę jak racjonalnie dbać o wagę.

subzero

Wysłany: 2019-09-26, 20:25    

tomakin napisał/a:
tutaj masz stronkę jak racjonalnie dbać o wagę.

Jedną z trzech stronek, których nie wiadomo dlaczego nie uaktualniłeś. Nagle ci się odniechciało poprawiać?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-27, 00:11    

Kiedyś poprawię.

Odpowiedz do tematu