Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szkodliwość tabaki i e-fajek
Autor Wiadomość
Yrpen
Yrpen

Wysłany: 2019-06-17, 21:27    Szkodliwość tabaki i e-fajek

Jak w temacie, czy tabaka do wciągania nosem czy e-fajki są nieszkodliwe? Z tego co wiem w tabace nie ma substancji smolistych i innego badziewia, tylko nikotyna i jakieś aromaty. Co do e fajek nie wiem, jedni mówią że szkodzi inni nie.

Jak to jest z tabaką do wciągania i innymi zamiennikami papierosów?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-20, 00:15    

tabaka jest bardzo szkodliwa, e-fajki nie miały stwierdzonej szkodliwości w żadnym z badań.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Yrpen
Yrpen

Wysłany: 2019-06-27, 23:16    

Ee tam głupoty gadasz. Wskaż mi takie badania co potwierdzają szkodliwość tabaki do wciągania nosem. Na wielu stronach naukowych mowa tylko o chorobach serca (przez nikotynę-ta samą co w e fajkach) ale i tak ryzyko jest dużo mniejsze niz po papierosach przez brak smolistych substancji. Tacy Kaszubi wręcz zachwalają właściwości zdrowotne tabaki, uważając tabakę za mało szkodliwą.

Podkreślam, TABAKI DO WCIAGANIA NOSEM, typu Red Bull, Gawith itp. nie chodzi mi o tabakę do palenia!

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-28, 21:27    

kurde faktycznie - kiedyś, dawno temu czytałem, że wywołuje, już nie pamiętam gdzie i kiedy, zapytałeś to napisałem bez sprawdzania, okazuje się, że kiedyś głupoty czytałem.

Yrpen
Yrpen

Wysłany: 2019-06-30, 09:11    

Nabijasz się ze mnie? Xd no nie wiem, sporo czytałem i badania są różne, jak masz dostęp i ogarniasz bardziej sprawdzone badania na ten temat to podeślij lub wytłumacz. Pochodzę z Kaszub i tam wszyscy są przekonani o małej szkodliwości tabaki do nosa. Może trzeba ich uświadomić czy tak czy nie ;D

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-01, 16:58    

nie serio, kilka lat temu coś czytałem że powoduje raka tak samo często, jak palenie, ale to chyba było jakieś gównoźródło. Teraz już sobie na pewno nie przypomnę, co to było.

Odpowiedz do tematu