Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-07, 03:58    

Chyba po prostu oczekujesz ode mnie rzeczy niemożliwej - że przez internet magicznie zbadam Cię i powiem, gdzie leży problem. No sorki, aż taki dobry to nie jestem, do czarów trochę mi brakuje.

Wypisane na stronce rzeczy działają tylko wtedy, gdy masz konkretny niedobór, który nimi możesz uzupełnić. Nie wiem, czy któryś masz, bo nikt nie dał mi magicznej mocy badania ludzi przez internet. Większość chorych takie niedobory ma, nie wszyscy.

Jeśli sprawdzisz na sobie wszystko i nic nie zadziała, trudno się mówi, jesteś w grupie, której nerwica nie ma wiele wspólnego z niedoborami, albo po prostu nie znamy tego konkretnego który masz. Reakcja na witaminę D3 daje nadzieję, że to może być niedobór magnezu, którego wcześniej nie uzupełniłaś, bo nie brałaś razem z nim D3, ale to tylko nadzieja.

I nie, nawet jak masz niedobór, to nie jest tak, że weźmiesz suplement i na drugi dzień będziesz zdrowa - codziennie mnie pytasz, czemu jeszcze nie wyzdrowiałaś. To powinno być na zasadzie kilka tygodni magnezu, powrót do D3 i ewentualnie wapnia, znowu magnez... kilka tygodni, a nie kilka godzin.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-07, 21:09    

Dzień dobry.Nie , nie oczekuję że pan mnie zbada przez internet i nawet nie wiem czy pan to robi.Bardzo przepraszam ale nie zauważyłam abym codziennie pytała pana ,kiedy wyzdrowieję ? I nie , nie oczekuję że suple zadziałają w tydzień czy godzinę , choć miło by było. Sam pan zobaczył jak szybko pojawiły się u mnie negatywne objawy gdy zaczęłam brać d3 i wapń.W tamtym roku przez pół roku brałam d3 razem z magnezem i czułam się jeszcze gorzej, to od pana się dowiedziałam o wit.a .Gdybym nie napisała na tym forum tylko brała suple według terapii na stronce to dalej robiłabym ten sam błąd ,tak więc wolę dopytać,jak i to czy z moim ciśnieniem mogę brać taurynian magnezu bo zamiast cytrynianu przysłali to - zwykła pomyłka ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-10, 12:28    

typ magnezu nie ma znaczenia, można brać każdy, może oprócz tlenku, ale to też tylko dlatego, że słabiej się przyswaja.

Zastanawiam się, czy w Twoim przypadku miałby sens potas - niby opisywali przypadki nagłej utraty potasu po zażyciu suplementów D3, ale to dotyczyło albo dużych dawek (dziesiątki razy wyższych niż bierzesz), albo osób z ciężkimi schorzeniami nerek. Objawy niskiego poziomu potasu byłyby dokładnie takie, jak opisujesz.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-19, 15:59    

Witam, nie odzywałam się bo naprawdę czuję się już źle przez ten czas brałam magnez 600 mg i jednego dnia wzięłam 2000 jednostek witaminy D3 a drugiego dnia wypiłam wapń po prostu spróbować i znowu zdrętwiała twarz i skamieniały mięśnie, jak zaczęłam schodzić z magnezu na 300 mg, to samo, jak 600 troszkę lepiej ale lęk, deprecha, cholerna bezsilność rozwala na Maxa. Dalej każdego dnia bolą mnie ręce i nogi po prostu Stawy i strasznie nie mam siły cały czas mam niskie ciśnienie to akurat może być rodzinne ale jak górne nie wyciąga 90 a Puls 70 to ładnie chcę się mdleć, poza tym zaburzenia równowagi normal i tak również było tam tej jesieni nie wiem może coś z organizmu wywalał przeciwpadaczkowy dzisiaj zwlokłam się i zrobiłam z ciekawości badanie witamina D3 25 (oh) wynik 29,8 wapń całkowity wynik 10,04 norma od 8,60-10,30 potas wynik 3,93 norma od 3,80-5,50 no i magnez z ciekawości jak krąży z supli wynik 23,90 norma od 19-25. Dobrze można się czepnąć potasu lecz w tamtym roku biorąc na jesień D3 i magnez czułam się tak samo A potas miałam wynik 4,33 normy takie same, tyle dobrze jak nie jem teraz wapnia to nie telepie mnie aż tak w środku, reszta lipa. Wczoraj niestety brałam Hydroksyzyna myślę że nie wpłynęło to na wynik odżywiam się pewnie jak wielu nerwicowców nieregularnie najlepiej i najspokojniej smakuje w nocy a jem prawie wszystko.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-19, 16:11    

Aha i zapomniałam przez 2 dni brałam lizynę ale jak się pospinały mięśnie tak pierdyknęłam, parę lat temu przez kilka dni brałam potas z magnezem nie wiem co to było ale serducho nieźle po tym wywijało koziołki odstawiłam i spokój.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-21, 04:09    

Objawy nie do końca przypominają nerwicę, to jest wypisz wymaluj bardzo silna tężyczka. Tyle, że próbę tężyczkową masz ujemną - nie wiem, jak dla mnie to powinien się tym raczej jakiś lekarz zająć, bo może lekarze wmawiają Ci nerwicę, ja wkręcam niedobory, a w rzeczywistości masz jakieś zaburzenie nie mające ani z jednym, ani z drugim nic wspólnego.

Od nerwicy nie reaguje się w ten sposób na wapń, nie ma takiej opcji, chyba że po prostu wkręcasz to sobie i masz takie objawy ze strachu przed suplementem. Ale jeśli odrzucimy taką możliwość, to po prostu coś tu jest mocno nie tak i przez forum nie da się dociec, co.

Wapń jest na górnej granicy normy, co mogłoby być jakąś wskazówką. Ale ja tu nic nie wymyślę, jeśli to nie jest niedobór, rola forum internetowego się kończy. Przez forum nikomu nie zrobi się badań. Powtórzę tylko, że na 200% nerwica nie daje takich objawów po suplemencie, na 200% nikt ZDROWY nie będzie miał takich objawów po suplemencie. Masz coś bardzo, bardzo mocno przekręcone w organizmie, a nie w głowie. Jedyna inna możliwość jest taka, że objawy biorą się z nerwicowego strachu przed suplementem i identyczne miałabyś po placebo.

Innymi słowy, jeśli wykluczymy że objawy biorą się ze strachu przed tabletką, można powiedzieć, że na 100% jesteś chora na coś innego niż nerwica. Nikt Ci przez internet diagnozy nie postawi, bo to nie jest możliwe. Może to są niedobory i suplementacja w końcu pomoże, a może nie są i powinnaś poszukać normalnego lekarza, który nie daje każdemu diagnozy nerwicy gdy widzi coś bardziej skomplikowanego od grypy.

Gdyby to był niedobór, to byłby to niedobór magnezu i miałabyś dodatnią próbę tężyczkową, wręcz wystrzeloną pod sufit. Jest jeszcze taka możliwość, że gdy robiłaś wtedy próbę, miałaś akurat chwilową poprawę i teraz wyszłaby dodatnia, ale nie chcę też wkręcać Cię w dodatkowe koszty.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-21, 04:19    

Teraz myślę, że powinienem napisać porządny artykuł o magnezie - zjawi się pewnie niedługo na stronce. Są czynniki które sprawiają, że magnez nie może się przyswoić pomimo solidnej suplementacji. Poziom we krwi będzie dobry, wewnątrz komórek - niski.

Tak na szybko, z tego co mi teraz do głowy przychodzi, magnezu nie uzupełnisz, jeśli jest niski poziom witaminy D3 (o to już zadbałaś), witaminy B6 (tu warto wziąć dużą dawkę) a także selenu.

https://academic.oup.com/qjmed/article-abstract/111/11/759/4209351?redirectedFrom=fulltext

Tutaj naukowcy opisują przypadki suplementacji magnezu u osób z niskim poziomem wewnątrzkomórkowym, według nich potrzeba 20 do 40 tygodni, czyli niemal 5 do 10 miesięcy, zanim uzupełni się niedobór. Oczywiście przy założeniu, że nie ma czynników utrudniających przyswajanie. Nawet jeśli brałaś długo magnez, ale byłaś pod wpływem czynników ograniczających przyswajanie, to niewiele to dało.

Zwracają tam też uwagę na fakt, że stosowanie nadmiernie wysokich dawek suplementów sprawi, że organizm uruchomi mechanizmy chroniące przed zatruciem i całość suplementu zostanie po prostu wysikana, dając efekt odwrotny od zamierzonego.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-21, 18:33    

A no zadbałam, ale czy tak do końca na własne życzenie...? Po prostu nie dałam rady wytrzymać skutków jej stosowania, kurczę Czy jej uzupełnianie musi tak boleć? nie wiem czy to dobry pomysł czy nie ale nie będę jej suplementować więcej jak 1000 lub 2000 jednostek, wiem że po 2 tysiącach rośnie pożal się Boże, ale cóż nie za bardzo mam wyjście, przy magnezie zostaję 500 lub 600 jonów witamina A a co do witaminy B 6 to co jakiś czas biorę cały zestaw witamin B 50 mg tak sobie Uzupełniam No niestety czynników zabierających to wszystko jest trochę a zapowiada się jeszcze gorzej. Na dodatek... aha głupio się przyznać ale palę. Może mi pan powiedzieć ile dorzucić i na jak długo selenu? I czy brać lizynę czy sobie odpuścić? Dzięki 😊

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-21, 23:57    

Dziś trochę posiedzę nad tym magnezem, bo o to terapia bardzo wielu osób się rozbija. U Ciebie to jest trochę nie tak jak powinno być, bo masz wszystkie książkowe objawy tężyczki przy ujemnej próbie, więc nie wiem, czy można tak o sobie zakładać, że to jakieś niedobory.

Selen sobie uzupełnij większymi dawkami, kilkaset mcg dziennie, potem dopiero zejdź na powiedzmy 100, ale nie wiedząc jaki masz poziom, nie da się ustalić dobrej dawki. Przedawkować nie przedawkujesz. Może miesiąc dużych dawek i potem zejście do niskich?

Lizynę na razie odpuść.

Z magnezem zwróć uwagę na to, co pisali naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem w opracowaniu, które podałem - suplementacja małymi dawkami, bo inaczej organizm wszystko odrzuci, regularnie przez wiele miesięcy.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-22, 01:14    

http://nerwica.vegie.pl/u...ru-magnezu.html

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-22, 17:19    

Bardzo dziękuję za lekturę a swoją drogą co pan myśli o takich kroplach adek jacobsona, zawsze to mniej trutki z otoczek do łykania?

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-22, 18:19    

No dobra a nie może być tak że wapń to mam w górnej granicy a jak zaczęłam go brać zrobiła się konkurencja z magnezem? równie dobrze witamina D3 też wapń idzie w górę i znowu konkurencja z magnezem, stresujące życie, 4 miesiące w roku przeciwpadaczkowych które też nie sprzyjają wchłanianie się magnezu i robi się błędne koło. W pożywieniu mało, stres zabiera swoje a jeszcze rzeczywiście może być nadmierna aktywacja współczulnego układu nerwowego, nie traktuję tego magnezu że on uleczy mnie ze wszystkiego traktuję go jako po prostu wspomagacz a, bo tak jak już ktoś na tym forum napisał że trochę to dziwne że niedobory w postaci złego samopoczucia uaktywniają się w rytmie okołodobowy lub podczas zmian pór roku No coś tam na pewno jak na przykład D3, coraz częściej myślę że być może z takim genotypem się urodziłam bo lęk i płaczliwość pamiętam Od dziecięcych lat od kiedy potrafię pamiętać i żyję z tym już kilkadziesiąt lat. Z lekarzami Cóż mogę na wojować jeden mi powiedział to nie brać D3 jak się źle czuję a neurolog która robiła próba tężyczkowa powiedziała że D3 jest ważna ale żeby nie przeginać zaleciła mi nawet 1000 jednostek nie więcej bo właśnie może być problem z magnezem i co i dalej jestem w ciemnej dupie Po prostu myślę że przez lata życia w obawach i ciągłego lęku mój mózg tak sobie zakodował i tak jedzie, teraz to chyba pozostaje mi suplach szukać czegoś co zrównoważy moją pracę mózgu. Może rzeczywiście jest tak że nerwica równa się niedobory a niedobory równa się nerwica a w moim przypadku z naciskiem na to pierwsze. Może już przy porodzie równie dobrze coś padło bo byłam porządnie przy duszona i napita wód płodowych potem podobno były niestworzone drgawki i temperatura a potem cisza i spokój za dziecięcych czasów wieczny anemik dwa razy dostawałam krew można tak gdybać i gdybać i patrzeć jak życie w cierpieniu przecieka między palcami i pewnie w cholerę ludzi tak ma. Wszystkiego pewnie można się czepiać ale nie oszukujmy się jest jeszcze wiele rzeczy których nie chcę lub nie da się przebadać jest jeszcze wiele niewiadomych i pewnie długo tak pozostanie bo nasz mózg pozostaje ciągle zagadką. Więc jeśli pan pozwoli dalej będę pytać o niektóre suple bo pan dużo wie i może doradzić co a czego nie kombinować ja chyba już od nikogo nie oczekuję diagnozy bo nie wiem czy to w ogóle jest możliwe chcę już tylko próbować ogłupić swoje objawy.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-08-22, 19:30    

A tak w ogóle to wielki szacun i podziękowania dla pana za chęć pomocy i poświęcony czas! Super że panu się fuksnęło trafić w niedobór. Coraz poważniej myślę że po prostu w moim organizmie wapnia więcej magnezu mniej A biorąc suple które windują wapń spadła szala z magnezem i to tylko tyle wiem jedno że magnez pomaga mi na zespół jelita drażliwego i kropka. Fakt jest coś takiego jak pełna gama objawów ubocznych po tabletkach, nie mam tego wręcz przeciwnie uwierzyłam przez chwilę i pomyślałam wow a może ten wapń to brakujący kawałek układanki w moim organizmie a tu niemiłe zaskoczenie, super już 2 dni nie bolą stawy ale normą jest gdy tłucze lęk że człowiek jest po prostu cały spięty No i te niespokojne nogi, wydaje mi się że te wszystkie objawy somatyczne są sprawcą lęku bo jeśli Zdarza się dzień lub 2 bez niego to i większość objawów somatycznych nie ma No za wyjątkiem zaburzeń równowagi a to się nasila gdy człowiek wychodzi w miasto do ludzi bo chcę czegoś nie zawalić jeszcze gorzej się Spina oho zaczyna podciągać pod fobię Ale nam depresyjno.. lękowym można już wszystko przypisać.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-23, 01:39    

Nie nie, masz wapń na górnej granicy i witamina D3 podniosła go jeszcze wyżej, stąd wszystkie objawy - to są bardziej objawy zatruciem wapniem, niż niedoboru magnezu. Lekarz powinien oceniać, czemu ten wapń jest tak wysoko, ja mogę tylko zgadywać, że to od niedoboru magnezu, ale to tylko zgadywanie jest. Nie ma możliwości wykonania przez internet badań, zresztą w ogóle nigdzie w Polsce nie robią badań pozwalających odpowiedzieć na pewno na pytanie, czy masz ten niedobór magnezu. Objawy się zgadzają, reakcja na D3 się zgadza, brakuje tylko jeszcze tężyczki, która powinna być - ale nie musi.

Innymi słowy, jeśli to jest niedobór magnezu, to terapia zgodnie z wytycznymi pomoże, jeśli nie - nie pomoże, ale nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy to na pewno jest niedobór.

Reakcja na D3 to na 100% nie jest nerwica, chyba że sobie ją wmówiłaś. Jeśli jednak nie wmówiłaś to to MUSI być jakaś choroba lub przypadłość inna, niż nerwica. Jeśli to nie jest niedobór, to tylko lekarz będzie w stanie postawić inną diagnozę.

Witaminy o identycznym składzie jak ten cały adek kupisz pewnie za 10 zł w aptece.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-02, 20:23    

Witam ponownie moje samopoczucie nadal bez zmian pół dnia lepiej 2 dni kaplica, magnez zmniejszyłam zaczęłam znowu brać D3 czasem 1000 jednostek czasem 500 i nadal czasami za skacze mięsień, dygotka a teraz od kilku dni porządnie zwalił się humor a czasem pobudka przed 4:00 rano Lęk mówi dzień dobry. Nie wiem czy dobrze ale odstawiłam witaminę A bo ona też podobno kombinuję przy wapniu. No ale do rzeczy może mi pan powiedzieć ile na maksa przed badaniem tężyczki powinnam odstawić suple? Gdyby nawet wyszła to nie wiem czy to wiele da, bo niestety ludzie wrażliwi są do niej skłonni A czym zazwyczaj lekarze leczą tężyczkę nietylko magnezem wapniem i tak dalej ale niestety większość. dodaje psychotropy jak są bardzo dokuczliwe objawy. Dzięki

Odpowiedz do tematu