Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-12-25, 13:30    

Akurat punkt 3 jest tu chyba najważniejszy - nerwica to zazwyczaj wypadkowa trzech rzeczy, wrodzonych skłonności, stanu fizycznego organizmu (niedobory, choroby), oraz otoczenia, w jakim człowiek się znajduje. Jeśli jeden z tych czynników będzie bardzo silny, naprawa innych nic nie da. U każdego, dosłownie każdego da się wywołać ciężką nerwicę odpowiednio silnymi bodźcami i żadne suple tu nie pomogą, jeśli bodźce nie znikną.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-12-26, 12:32    

Dzięki za odpowiedź, akurat to jest święta prawda, wrodzona nadwrażliwość a reszta to życie i przede wszystkim otoczenie gdybym je nawet zmieniła to wiem że mam taki charakter że w głowie zabrałabym wszystko ze sobą, poza tym to ciągłe poczucie winy że powinnam więcej zająć się rodzicami a nie mogę fizycznie, psychicznie i ciągle się tylko obwiniam , najgorsze jest to że oni mi w lepszym samopoczuciu kompletnie nie pomagają. Wiem że czasami owijam ale pewne rzeczy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Mam dwa pytania będzie miał pan czas To odpowie.

1. Jak pan myśli dlaczego wszystko tak bardzo nasila się wczesną wiosną a słabnie jesienią i zimą ? tylko słabnie ale jakoś bardziej lub mniej się funkcjonuje wiosna zabiera mi człowieczą normalność i racjonalne myślenie?

2. Nie próbowałam jeszcze tauryny a chcę, tak Obawiam się przy takim ciśnieniu lecz ono jest dość niskie z początkiem wczesnej jesieni i zimą A wiosną i latem jest w normie moje pytanie czy tauryna wchodzi w interakcje na przykład znieczulenie u dentysty , alkohol, No i Hydroksyzyna którą biorę już jak muszę ostatni raz 3 miesiące temu No ale niedługo wiosna. Mam prośbę... tylko niech mi pan nie pisze Spróbuj to zobaczysz......?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-01-05, 22:14    

...spróbuj to zobaczysz :D

nie wiem, czemu na wiosnę - może brak słońca, co niekiedy fatalnie wpływa na samopoczucie (można naświetlać się jakimiś lampami, nigdy w to nie wnikałem), może brak D3, może jeszcze coś innego.

Taurynę bierz śmiało, fajna jest.

dziewczynamroku

Wysłany: 2020-02-15, 19:29    

Witam, taurynę biorę w dawce 2 g od 23 dni nie zauważyłam w samopoczuciu żadnych zmian do tego cały czas suple jak wyżej, zaczynam już jak co roku robić się bardziej depresyjno-lękowa może to nasilenie kłopotów, A może to już ten czas. Moje pytanie czy powinnam już odczuć drobną poprawę po taurynie lub chociaż nie po
garszający się stan czy mam odstawić czy próbować brać dalej?
Dzięki

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-02-16, 09:55    

Jak tauryna po takim czasie nic nie zmieniła, to już nie zmieni.

dziewczynamroku

Wysłany: 2020-02-16, 11:40    

Dzięki. Czyli nic się nie zmieni...

dziewczynamroku

Wysłany: 2020-02-19, 11:30    

A co by Pan powiedział na taki zestaw
Glicyna
Tryptofan
Fenyloalanina
Seryna
To wszystko 1 lub 2 gramy do popołudnia w dwóch dawkach. Coś dodać coś ująć lub w ogóle nie próbować ? Za lub przeciw? Jak taki miks w ogóle działa?

No i dzięki.

dziewczynamroku

Wysłany: 2020-02-20, 09:37    

Jeszcze jedno , gdyby ten Mix pasił to czy są suple o takim składzie czy kupować każdy oddzielnie wtedy wyjdzie cała garść prochów Szkoda trochę układu pokarmowego i Czy aminokwasy trzeba przyjmować na pusty żołądek czy między posiłkami bo czytając różne źródła nawet pytając w aptece to każdy h... na swój strój to już trochę drażni.
Sorry za natłok pytań ale nie wiem kiedy znowu pana dopadnę a grunt pod nóżkami się pali aby jak najdłużej odwlec powrót do pieprzonych prochów rozwala mnie ta większa ilość słońca.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-03-02, 02:05    

Sugerowałbym testowanie ich oddzielnie. Z tego zestawu, tylko glicyna i tryptofan są jakoś przebadane - glicyna ładnie reguluje sen i wpływa pozytywnie przy niektórych chorobach (schizofrenia), tryptofan - pomaga w depresji, ale nie w nerwicy. Jak weźmiesz wszystkie naraz i coś zadziała, nie będzie wiadomo co. Jak weźmiesz i jedno zadziała, a drugie zaszkodzi, to nic nie poczujesz i przegapisz coś pozytywnego.

dziewczynamroku

Wysłany: 2020-05-13, 11:51    

Dzień dobry. Podpowie mi pan jak długo bez żadnych przerw mogę przyjmować kwasy omega 3 i Czy prawdą jest że należy je przyjmować w miesiącach zimnych a latem robić przerwę? Dzięki i zdrówka życzę😉

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-05-19, 01:55    

nigdy nie słyszałem o takich zasadach przyjmowania

omega 3 w jakiej dawce? Bo tej do kuracji nerwicowej to nie brałbym dłużej niż rok, a dawka "zapobiegawcza" rzędu 1/10 tego spokojnie można brać całe życie.

Odpowiedz do tematu