Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odtruwanie z metali ciężkich
Autor Wiadomość
Kondpil18 
Kondpil18

Wysłany: 2019-02-23, 12:37    Odtruwanie z metali ciężkich

Mam już dość, asperger mnie wykończy żaden mój związek nie trwa długo i zawsze dziewczyna mnie rzuca. Potem widzę ją na każdym kroku z innym i sobie myślę "on na pewno jej dogodzi", bo nasze seksy to nawet nie były seksy, tylko takie ocieranie się, nie mogłem dostać pełnego wzwodu i był problem w wjechaniem w tunel. On była rozpalona, dobrze jej było, świetnie całowałem i się ruszałem, ale chciała więcej, nie dostała tego, potem okazałem się być dupkiem i wyrzutkiem w grupie jej znajomuch i koniec. Straciła zainteresowanie.

Wszystkiemu winien Asperger, nie potrafię rozmawiać z ludźmi a jak coś powiem, to nagle jest cisza, albo się ludzie śmieją.

Beta-alaninę już biorę, omegę 3 też, nie wiem tylko czy można kombinować z EDTA, ponieważ mam tężyczkę i daje mi się we znaki także. Jak się kurde nie ogarnę to nie wytrzymam i nie wiem co będzie, za dużo problemów naraz i w dodatku jestem zerem, nawet nie już samcem beta tylko samcem nie wiem... omega :D

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-02-26, 02:26    

Beta alaninę bierz z histydyną, działanie będzie o wiele mocniejsze - to trochę droższa opcja, ale widzę, że masz mocne problemy. Do tego możesz poszukać kwasu arachidonowego, ale prawdę mówiąc ja go nigdy nie widziałem w jakiejś rozsądnej formie do kupienia.

No sorki, nad problemami ze spektrum autyzmu trzeba DŁUGO pracować. Ćwiczyć interakcje społeczne, uczyć się na pamięć tego, co inni mają w genach.

A z kobietami to wiesz, prawie każdy facet był rzucony przez przynajmniej kilka, one tak już mają, że zmieniają mężczyzn co chwilę na "lepszych".

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Kondpil18 
Kondpil18

Wysłany: 2019-02-26, 16:58    

Tak tylko nie wiem jakie dawki do końca. Biorę coś z olimpu tam jest napisane, że 2 kapsułki to 2000 mg beta alaniny, 300 mg cytrynian sodu w tym 70,4 mg sodu, L-histydyny HCI 100 mg, no i witamina b6 0,7 mg. To 2 kapsułki tyle mają!

Nie wiem jak niby miałbym nad tym pracować, jak mam dość silną fobię społeczną spowodowaną właśnie aspergerem (czerwienienie się, jąkanie, ciągłe problemu z wymową), jakieś prezentacje w szkole i praca w grupie to jest masakra. Niby się staram jak mogę, ale ciągle coś mnie blokuje i mam taką pustkę w głowie, nie wiem o czym gadać z kimś kogo nie znam i ogólnie w grupie, w dodatku wszyscy już mnie uważają za dziwaka i debila. Z osobą, którą znam nie ma większych problemów, problem jest jak już jest grupa, albo szkoła, praca itp.

Aha i jaką dietę stosować przy spektrum autyzmu? Jestem obecnie na diecie wegetariańskiej od kilku miesięcy. Słyszałem, że wyeliminowanie glutenu i laktozy może pomóc.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-08, 04:23    

Jak dla mnie, trochę za mało histydyny - powinno być tak "na oko" połowę tego, co beta alaniny, czyli 1000 mg.

Nie ma dobrej rady na naukę rozmowy, no niestety - ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, zaczynając od PROSTYCH interakcji, stopniowo zwiększając. I myśleć, co zrobiło się źle, co można było poprawić. Ludzie z zaburzeniami autystycznymi często nie będą w stanie robić tych rzeczy instynktownie, ale dadzą radę wszystko logiczne przeanalizować.

Nie wiem, czy ten link dawałem

http://wygryw.vegie.pl/

Są tu dwie książki - "mowa ciała" i "jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". To takie ABC interakcji społecznej. Do tego praca nad tonem głosu.

O diecie nie wiem za wiele, niestety.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

subzero

Wysłany: 2019-03-08, 16:17    

tomakin napisał/a:
O diecie nie wiem za wiele, niestety.

Dr Greger zrobił całkiem niezłą analizę.
https://nutritionfacts.org/video/Pros-and-Cons-of-Gluten-Free-Casein-Free-Diets-for-Autism/

TL;DR To badanie nie wskazuje na korzyści z diety bez kazeiny i glutenu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26343026
Krytycy wskazują jednak, że to badanie trwało zbyt krótko, by dieta przyniosła efekty. Ktoś może stwierdzić: a co szkodzi spróbować? Szkodzi chociażby dlatego, że dzieci nie będą mogły jeść wspólnych posiłków z innymi dziećmi, które mają gluten. Poza tym jest ryzyko niedoboru wapnia.

Wonka 

Wysłany: 2019-05-09, 11:24    

Dzięki za tyle cennych informacji.

Odpowiedz do tematu