Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bardzo nietypowy przypadek, chyba Nerwica,
Autor Wiadomość
Misiek1205 

Wysłany: 2019-05-24, 14:24    Bardzo nietypowy przypadek, chyba Nerwica,

Mam bardzo dziwny, nietypowy, wstydliwy problem, a dla otoczenia z reguły smieszny albo irrytujcy, chodzi o to ze smierdze, ale chodzi mi o to ze podczas silnych emocji, stres ekscytacja, silny zal, moj uklad pokarmowy zaczyna wypuszczac, przez usta wyziewy z jelit albo z zoladka, ten zapach jest tak silny zaleznie od stanu emocjonalnego, czasami ponoc mozna mnie bylo wyczuc z kilkunastu metrow, cos jak by nerwica zoladka, gdzie organizm wyrobil sobie mechanizm ze kiedy czuje strach wypuszcza jakas chmure gazu. Ludzie mysla ze jestem nawiedzony.

Opisze jedna sytuacje z mojego zycia, stoje sobie jako jedyny w autobusie (Wszystkie miejsca byly pozajmowane), to byl autobus szkolny, w pewnym momencie uslyszalem reakcje ze ktos puscil baka, to wywolalo u mnie tak silny stres ze zoladek zaczol mi sie kurczyc a kurczyl sie czym bardziej sie caly autobus smial, a ten smiech pasazerow byl spowodowany wurzutem smrodu, oni sie smiali bo zaczynalem smierdziec a to ze sie smiali powodowalo wurzut smrodu. Tobyl najbardziej ekstremalny przypadek.

Z tego powodu w jednej pracy nie moge wytrzymac dluzej jak 3 miesiace bo lniekturzy nabijaja sie ze mnie ze zabijam smrodem. To wystepuje w w miejscach takich jak winda, kolejka, w momentach silnie emocjonujacych, albo po dluzszym bieganiu cos jak by duze dawki hormonow, podczas ekscytacji, wysilku, stresu, zalu powodowaly wyrzud zapachu.

Mialem robiona gastroskopie wszystko bylo ok, poza zapaleniem zoladka (podejrzewam na tle nerwowym)

Dodam ze mam inne objawy psychosomatyczne, nadpotliwosc, samo myslenie o tym bardzo emocjonujacym problemie wywoluje bol glowy, czasami nawet bola mnie wszystkie gorne zeby wraz z glowa, problemy z koncentracja, apatia, kiedys jak lezalem na lozku dopiero co po prysznicu momentalnie zaczely mi rowniez niemilo pachniec stopy w momencie kiedy ogladaem bardzo emocjonujacy fragment ulubionego serialu.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-05-27, 01:42    

Podstawowe pytanie, na ile problem istnieje, a na ile sobie go wmówiłeś? Z internetem już tak jest, że nie wiadomo, kiedy ktoś faktycznie ma problem ze zdrowiem fizycznym, a kiedy wszystko jest w jego głowie. Ekstremalny przypadek to nastolatka, która szuka pomocy bo chce się odchudzać, pisze jaka to jest gruba, a w rzeczywistości wazy 40 kg i jest jedną nogą w grobie z niedożywienia.

Opisujesz objawy tak nietypowe, że musiałbym zobaczyć opinię lekarza który to potwierdzi. Dopóki tego nie będzie, uznam, że po prostu jesteś potwornie zakompleksiony i wmówiłeś sobie, że to zapach, tak jak niektórzy sobie wmawiają, że wszyscy patrzą na przykład na ich kolor włosów.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Misiek1205 

Wysłany: 2019-05-27, 18:15    

Co ja bym dal zeby to byl wymyslony problem, niestety tak nie jest, pare osob mi powiedzialo wprost ze smierdzi ode mnie np. gnojem, raz mi chcieli na dyskotece z tego powody wpier****Jeden lekarz po opowiedzeniu mojej histori, powiedzial ze to na tle nerwowym ze moze odzwiernik pod wplywem adrenaliny sie otwiera i gazy z jelit wychodza przez usta i nos,(po roku dochodzenia, doszedlem do tych samych wnioskow) , z kolei inny powiedzial ze tego typu przypadki sa tak rzadkie ze lekarze nie chca sie tym zajmowac, bo przyczyn moze byc wiele. Dla zainteresowanych polecam wygooglowac People are allergic to me (PATM), do niedawna pacjentow z tym problemem, okreslano jako osoby z urojeniami, ale naukowcy z Japoni udowodnili ze choroba jest rzeczywista. To uaktywnia sie glownie w stresujacych sytuacjach, jezeli mi nie wierzysz, to skupmy sie na objawach typu, brak koncentracji, bol zoladka (w emocjonujacych chwilach), apatia, bole glowy na tle emocjonalnym. Dodam ze jak zrobilem sobie rok temu glodówke,12 dniowa (myslalem ze zapach jest z powodu zlego trawienia), to po kilku dniach niejedzenia jak wsiadlem do autobusu to momentalnie zapach kalowy wypelnil caly autobus.

Z kolei innym razem w pracy rok temu mialem tak ze kolezanka obok zaczela kichac, ja wtedy pomyslalem ze znowu przez zemnie, to spowodowalo taki stres, bol brzucha ze malo nie zemdlalem ze stresu i w tym momencie na calej sali ludzie zaczeli sie dusic kaslac, niektorym osoba lzawily, oczy, slyszalem z otoczenia ze smierdzialo czyms kiszonym, a tego dnia wypilem sok z kiszonej kapusty, bo ponoc jest dobry na uklad pokarmowy, podczas ataku mialem wrazenie ze z nosa wychodzi jakas drazniaca substancja (po okolo 30 min biegu zawsze mam bol brzuchai i to uczucie ze z nosa wychodzi mi jakis gaz). Takie ekstremalne sytuacje zdarzaly sie po tym jak sie dowiedzialem ze to ja, (swiadomosc ze tak wplywalem na otoczenie powodowala niesamowity stres) teraz nawet jak ktos powie ze smierdzi bakiem juz tak silnie nie reaguje, jak kiedys, ale samo to ze ktos mowi ze smierdzi a ja nic nie czuje udowadnia ze to odemnie.

Mam kontakt z osobami z tymi samymi problemami, jeden chlopak tak samo jak ja pochodzi z patologicznej rodziny(trudne dzecinstwo), i wychowal sie na mleku (oprócz tego jako dziecko bylem niejadkiem , chyba z powodu ciaglych awantur w domu), u mnie mleko nasila problem, sam raz w windzie po wypiciu tego dnia, poczulem gnojowke, a koles obok mnie zaczal wtedy okropnie kaslac, dodam ze w domu problem raczej nie wystepuje, zadnych bolow brzucha itd.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-05-28, 02:44    

To, o czym piszesz jest niemożliwe z jednej prostej przyczyny - nawet gdyby jakieś gazy przechodziły z jelit do żołądka, ich stężenie byłoby tak niewielkie, że fizyczną niemożliwością jest "wypełnienie autobusu zapachem". A nawet gdyby jakimś cudem faktycznie był to zapach niezwykle silny, to w autobusie po prostu nie rozejdzie się on z uwagi na niską cyrkulację powietrza. Dopiero po godzinie mógłby dotrzeć z jednego końca na drugi. Fizyki nie oszukasz.

Innymi słowy, jeśli uważasz, że cały autobus nagle poczuł zapach, to NA PEWNO to akurat musiałeś sobie wmówić, bo żadna substancja nie rozchodzi się tak w powietrzu.

Misiek1205 

Wysłany: 2019-05-28, 08:40    

Jak nie jak tak, prysnij sobie perfumami, i policz ipo jakim czasie zapach rozejdzie sie np w pomieszczeniu. To byly najbardziej ekstremalne przypadki ktorych mialem w zyciu niewiele, na codzien zapach ma moc jak mocny bak, nie wierzysz mi, przez cale zycie ludzie mi mowili ze czuc mnie z paru metrow(a ja od dziecka bylem nauczony zeby odpowiadac ze nic nie czuje), ja w to nie wierzylem, bo z jednej strony to brzmialo nieprawdopodobnie zeby tak walic a zz drugiej strony nic nie czulem, przypomnialem sobie ze jako dziecko starsi koledzy kazali mi dmuchac z calej sily, a stawali pare metrow odemnie i symulowali jakby ten podmuch ich poowalal, wtedy myslalem ze to zarty teraz wiem dlaczego tak robili, po takich zabawach zawsze bolal mnie brzuch. Z pewnych zrodel dowiedzialem sie ze matka jak bylem maly chciala ,mnie oddac , i latala ze mna do ksiedza. Prpoblkem w pelni uswiadomilem sobie rok temu w nowej pracy, jak mnie wzieli na dywanik, wtedy sam poczulem zapach, i wiedzialem ze to odemnie, ta swiadomosc spowodowala nasilenie objawow. Jak mi nie wierzycie to poczytajcie sobie ostatnie wpisy w tym temacie ludzie z podobnymi dolegliwosciami, to malo prawdopodobne zeby tyle osob mialo urojenia https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=896451&page=102

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-05-29, 06:53    

No nie wiem, jak pisałem, musiałbym mieć potwierdzenie od lekarza, że faktycznie coś czuć. W pomieszczeniach zapach nie rozchodzi się, jeśli nie ma przeciągu, kilka godzin mija, zanim z jednego pomieszczenia przeleci do drugiego, nawet przy otwartych drzwiach, a Ty mówisz, że w kilka sekund ludzie wyczuwają. Bardziej stawiam na to, że dzieciaki wyczuły - nie zapach, ale to, że można sobie z kogoś jaka porobić i wmawiały Ci, że coś czują, ewentualnie jeśli faktycznie coś czuć, to wyolbrzymiały to.

Misiek1205 

Wysłany: 2019-05-29, 11:07    

Powiedz to tym ludziom z tematu do ktorego link podalem. Czyli wedlug ciebie moj przypadek to urojenie razem z objawami , bolami ktore wystepuja razem z zapachem?

A powiedz mi jeszcze jedno gdybys, spotkal gdzies taka osobe, od ktorej by smierdzialo, np w pracy, to czy powiedzial bys jej o tym w prost, czy raczej bys obgadywal taka osobe że sie zesrala, nie myje albo jest nawiedzona, a jak by sie o tym dowiedziala i sie zapytala czy czuc cos od niej, czy powiedzial bys ze to nie prawda (bo bys sie bal ze zrobi sie jej przykro, albo popelni samobojstwo), czy w prost bys powiedzial tak jebiesz??? Odpowiedz na moje pytania, i powiedz czy gdybys byl lekarzem i mialbys pacjenta z takim problemem to czy powiedzial bys mu w prost ze faktycznie smierdzi (wiedzac ze nic nie czuje) czy bys sklamal?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-05-30, 06:11    

Lekarze zawsze powinni mówić wprost. Przedstaw mi zaświadczenie od lekarza na piśmie, że po kilku sekundach z kilkunastu metrów da się wyczuć zapach, to w to uwierzę. Póki co to po prostu przeczy prawom fizyki.

A skoro przedstawiasz zdarzenia, które po prostu nie miały prawa mieć miejsca, bo przeczą fizyce gazów, skąd mam wiedzieć, ile z tego co odczuwasz to wynik zapachu, a ile wyobrażeń?

Misiek1205 

Wysłany: 2019-06-02, 21:31    

Nie przeczą fizyce gazów, wposc sobie skunksa do jakiegos biura albo rozbij cbuka i stannij ze stoperem i licz po jakim czasie zapach wypelni pomieszczenie, moze nie beda to sekundy ale minuty to moze zajac, wiem ze trudno uwierzyc w to co pisze, sam bym nie uwierzyl jak bym tego nie doswiadczyl, a to ze cos brzmi niewiarygodnie nie znaczy ze jest niemozliwe. To byly przypadki z przed roku jak bylem osoba strachliwa, teraz juz tak nie jest, ale niestety problem nadal wystepuje choc nie w tak mocnych wariacjach.
Moze moj przypadek jest nadprzyrodzony, to by wyjasnialo to ze ludzie mowili zebym poszedl do egzorcysty (jak jeszcze nie bylem swiadomy problemu)

Dla zainteresowanych znajacych angelski i niedowiarkow polecam ten filmik, https://www.youtube.com/watch?v=KesbGVd_1XY swietnie obrazuje w jakiej jestem sytuacji.

Link do działu z tym problemem na anglojezycznym forum https://www.medhelp.org/f...e-PATM/show/312
Bardzo duzo tych urojencow, w kazdej czesci swiata ;)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-03, 08:21    

Tak, urojeńców jest bardzo dużo, znajdziesz też tysiące osób przekonanych, że są opętane przez duchy - co nie znaczy, że duchy istnieją. Jeśli ktoś przyjdzie na forum i będzie pisał, że jest opętany i że chce wygonić z siebie demona, co byś zrobił, szukał egzorcyzmów, czy skierował go na terapię leczącą urojenia?

Postaw się w mojej sytuacji. Ktoś przychodzi na forum dla nerwicowców i opowiada historię, która nijak nie trzyma się kupy. Co jest bardziej prawdopodobne, że gość ma paranoję i urojenia, czy że faktycznie ma przypadłość graniczącą z mocami nadprzyrodzonymi?

Przez internet nikogo nie można powąchać, ale zawsze możesz pokazać rozpoznanie podpisane przez jakiegoś lekarza.

Misiek1205 

Wysłany: 2019-06-03, 09:14    

Sam bym w to nie wierzyl, tez myslalem ze moze to urojenia ze tylko mi sie wydaje (ze tylko ja czuje te zapachy), ale wiele osob mi mowilo o tym ze czuc mnie np z paru metroww, w szpitalu w szkole, nie wierzylem w to, dopóki sam wyraznie nie poczułem, potem zaczolem badac temat.

Czyli sugerujesz ze ci wszyscy ludzie ktorzy mi powiedzieli wprost ze smierdze, zanim sobie uswiadomilem problem, i po jego uswiadomieniu, czuli zapachy ktore nie maja prawa wystepowac?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-15, 23:46    

Jesteśmy na forum dla nerwicowców, tutaj ludzie nie takie rzeczy sobie wmawiali. Powiem tak - musiałbym sam powąchać, żeby się przekonać. Albo mieć potwierdzenie od kogoś, komu jakoś ufam. Jeszcze raz, postaw się w mojej sytuacji. Jeśli sobie to jakoś wmówiłeś, to wciskając Ci teraz jakieś suplementy czy terapie, po prostu mogę Ci zaszkodzić.

Inna sprawa, że nawet jakby się potwierdziło, to nie do końca wiem, co mógłbym tu poradzić. Pewnie rozwiązanie byłoby w jakimś szlaku metabolicznym, który jest zablokowany i "zalewa" organizm produktem przemiany materii, który wywołuje zapach. Szansa na znalezienie takiego czegoś jest mniejsza, niż igły w stogu siana.

Misiek1205 

Wysłany: 2019-06-16, 15:31    

Jak juz mowilem zapach pojawia sie w sytuacjach emocjonujacych, kolejna rzecz ktora zauwazylem, jade autobusem gdzie mnie nikt nie zna jest odobrze, a jak jade autobusem z osobami ktore znam z widzenia zapach sie pojawia (cos jak by presja by wypasc jak najlepiej daje odwrotny skutek).
Bylem u psychologa opowiedzialem o moim przypadku, stwierdzil ze to zaburzenie emocjonalne, problem z wyrazaniem emocji, skutek tlumieniaemocji, cos jak by organizm spuszczal cisnienie wyrzucajac zapach z zoladka i jelit.

Ponoć terapia poznawczo behawioralna, jest dobra przy zaburzeniach psychosomatycznych, chyba sie wybiore.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-20, 00:19    

nie istnieje coś takiego, jak "wyrzucanie zapachu z żołądka i jelit", co najwyżej pod wpływem stresu mogą zachodzić przemiany hormonalne, zwiększać się ilość potu, albo coś się podkręcać w metabolizmie co daje w efekcie substancję chemiczną, która powinna być usuwana, ale nie jest z powodu jakiejś wady.

Misiek1205 

Wysłany: 2019-06-21, 18:10    

To ze cos jest nie zbadane przez lekarzy, nie znaczy ze nie istnieje.

A powiedz mi jeszcze czy bys byl w stanie uwierzyc ze czyjs stres, strach powodował u innych np katar.
Ja mam taką zdolność.:)

Odpowiedz do tematu