Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 




Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!



Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nawrót objawów teżyczki
Autor Wiadomość
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-09-29, 21:22    Nawrót objawów teżyczki

Witam. Kiedyś już tutaj witałem, dziękowałem, wiec Przejdę do sedna sprawy. Otóż od jakiegoś czasu choruje na tezyczke. Na początku leczyłem się u endokrynologa, który leczył mnie cały czas Elicea i witamina D3. Po jakimś czasie leczenia u ów endokrynologa postanowialem zrobic próbę tezyczkową i po roku leczenia u tego Pana wyszły mi multiplety na próbie.
Postanowiłem wiec „przestawić” leczenie na Panią neurolog z Warszawy, która specjalizuje się w leczeniu tężyczki. Od Marca tego roku brałem magneb6 max 2 razy dziennie rano, 8 kropel devikapu również z rana, na wieczor solgar 200 mg cytrynian magnezu i Kaldyum co dwa dni. Wszystko w sumie było do czasu ponownej wizyty, ponieważ doktor stwierdziła ze mam insulinoopornosc(niby z krzywej insulinowej mi tak wyszło). Od tego czasu biore z rana dwa magneb6 max wraz z 12 kroplami devikapu wraz z jedna tabletka jodid, natomiast na wieczor Metformax sr 500 wraz z kwasem foliowym hasco, solgar magnez 200g i wit. B12.
Od czasu gdy to biore zaczęły pojawiać się u mnie lęki w postaci strachu i uczucia jakbym miał zemdleć. Oczywiście po dłuższym czasie wszystko mija, jednakże po takiej długiej przerwie od lęków które miałem ciężko mi się z tym obyć. Czy jest coś co robię źle? Czy jestem przypadkiem czystego nerwicowca? Prosiłbym o radę, gdyż było już bardzo dobrze, aż nagle to stanęło mi na drodze. Pozdrawiam...
 
     
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-09-29, 21:33    

Może to przez wapno? W ogóle go nie uzupełniam, ostatnio jak wziąłem gdy poczułem lęk to stonował go.
 
     
Barti

Dołączył: 13 Sty 2019
Posty: 60
Wysłany: 2019-09-29, 21:50    

A jak ogólnie po tym Elicea było? Nie miałeś skutków ubocznych w postaci pssd bo to jednak SSRI.
 
     
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-09-29, 21:59    

Po Elicea nie było najgorzej, jedynie po odstawieniu(brałem jedna tabletkę dziennie) miałem tak jakby zacięcia w głowie, albo coś w rodzaju impulsów przechodzących, które z czasem minęły same.
 
     
Barti

Dołączył: 13 Sty 2019
Posty: 60
Wysłany: 2019-09-29, 22:12    

A to ogólnie te twoje objawy nerwicowe pierwszym razem jaka suplementacja i w jakich ilościach wyleczyła?
 
     
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-09-29, 22:14    

Uzupełnienie witaminy D vigantolem 20 kropli, której poziom na początku wynosił 5 i Elicea raz z rana
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15395
Wysłany: 2019-09-30, 21:14    

W przypadku niedoboru magnezu, suplementacja witaminą D3 pogłębi problemy. Nadmierna suplementacja magnezem może z kolei doprowadzić do spadku poziomu wapnia, co również pogłębi objawy tężyczki. Ogólnie dość ciężko tu o konkretną radę, gdyż objawy zarówno niedoboru magnezu, jak i wapnia są dość podobne i trzeba trochę "na czuja" wszystko robić.

http://nerwica.vegie.pl/u...ru-magnezu.html

http://nerwica.vegie.pl/tezyczka.html

na stronce o nerwicy są nowe artykuły o tężyczce i magnezie. Stawiam, że masz jedą z reakcji opisanych w tych artykułach.
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-09-30, 21:27    

Dziękuje Ci bardzo Tomakin za odpowiedź. Zanim przejdę do lektury Spytam jeszcze tylko, żeby nie przesadzić z suplementacja Magnezu czy witaminy D trzeba robić coś w postaci przerw jakiś na pewien okres czy jak tego uniknąć?
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15395
Wysłany: 2019-10-01, 02:13    

Nadmiar D3 wiąże się z nieco gorszym zdrowiem, podobnie jak niedobór, ale nie będzie specjalnie groźny. Często przy nadmiernej suplementacji brakuje witaminy A, którą za grosze możesz kupić w aptece, ewentualnie K, tu już najlepiej kupić mieszankę K1, MK7 i MK4. Często objawy przy nadmiernych dawkach D3 wiążą się właśnie z niskim poziomem A i szybko mijają po suplementacji.

Przy magnezie główny problem to wybijanie przez niego wapnia, sam nadmiar magnezu nie szkodzi, ale jeśli zablokujesz przyswajanie wapnia, pojawią się objawy jego niedoboru. A tężyczka to własnie objaw niedoboru wapnia, niski poziom magnezu ma z nią tyle wspólnego, że przy takim stanie organizm nie jest w stanie korzystać z wapnia, nawet jeśli nie ma jego niedoboru.

Innymi słowy, jak będzie gorzej zamiast lepiej, odstaw jedno bierz drugie.

Typowe objawy nadmiaru wapnia / nadmiaru D3 to częstomocz, suchość w ustach i zatwardzenia (kał wygląda jak bobki), jeśli takie coś się pojawia, odstawia się wapń i D3 a zwiększa magnez. Z kolei drętwienie ust to objaw silnego spadku poziomu wapnia. U każdego oczywiście może to wyglądać nieco inaczej.
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
revi

Dołączył: 12 Mar 2018
Posty: 11
Wysłany: 2019-10-13, 16:18    

Dobra, już chyba wiem gdzie popełniłem błąd. Jak czytam, ze „Można spodziewać się częstomoczu, zatwardzeń, bezsenności, „skakania” mięsni i ciągłego ich napięcia, nagłego odczucia ciepła na skórze w różnych miejscach, wrażenia „lekkości” w głowie. Jeśli takie objawy się pojawią – przesadziliśmy z D3 a jednocześnie mamy za mało magnezu. Częściowo są to też objawy nadmiaru wapnia.”. To przypomina mi się jak przesądzałem z witamina D3 (devikap) biorąc zamiast 12 kropel, 15-17. Mam uczucie lekkości w głowie, skoki mięśni, uczucie wypieków na twarzy i spięcia mięśni. W takim razie musiała nastąpić reakcja wyparcia magnezu przez witaminę D. Jezeli miałbym teraz zrobic proces naprawczy to co w tym wypadku najlepiej suplementowac. Magnez z rana i wieczorem wapń? Czy jedno zaprzeczy drugiemu?
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15395
Wysłany: 2019-10-15, 10:04    

raczej w ogóle na jakiś czas odstawić wapń i skupić się tylko na magnezie, do wapnia wrócić po jakimś czasie, jak poziom d3 się wyreguluje

osłonowo można witaminę A brać, ewentualnie K2
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: