Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ponoć nerwica lękowa z objawami somatycznymi
Autor Wiadomość
subzero

Wysłany: 2019-07-16, 17:02    

tomakin napisał/a:
D3 nie ma co badać, tylko bierze się w zimie, nie bierze w lecie. Praktycznie każdy ma niedobór w zimie, prawie nikt nie ma w lecie - co Ci da badanie?

A jeśli ktoś w lecie jest bardzo rzadko na słońcu? Bezpiecznie brać 2000 jednostek?

Barti

Wysłany: 2019-07-16, 17:36    

Jeśli chodzi o wyrostek to nie był on zainfekowany. Pojawił się punktowy ból w jego miejscu, usg oraz tomografia pokazały powiększone węzły ale jakoś nie duzo chyba 0.8 mm i profilaktycznie mi go już wycieli (po badaniu histopatologicznym nie wykryto przysłowiowego grama ropy na nim. No oczy to kit wie co z nimi no i ta głowa ból w jednym miejscu w głowie i tak jakby w środku ucha stricte po prawej stronje. Oczywiście pierwsze co doczytałem się to nowotwór mózgu ale no biorę to tak że skoro miałem problemy z tyloma rzeczami to może jednak to nerwica powoduje to co powoduje albo jakis niedobór pokarmowy.

Dobra jądro miałem operowane 13 lat temu nie bolało mnie nigdy przez ten czas, palec miałem również złamany w dzieciństwie ( nie bolał mnie) a grałem w piłkę codziennie więc bym odczuwał bóle, wyrostek nie był zainfekowany, więc powód jakiś musi być że NAGLE w ciągu pół roku wszystkie dolegliwości się od tak pojawiły a w sumie wszystkie w ciągu paru miesięcy, gdzie przez 22 lata swego życia nie miałem żadnych bóli od tak.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-17, 06:54    

Jestem pewien, że miałeś, tylko po prostu nie zwracałeś na nie uwagi.

No sorki, nie istnieje choroba, która daje jako objaw ból złamanego ileś lat temu palca. I tylko tego, który był złamany, akurat żadnego innego by się nie czepiła. Co za przypadek.

Przy ogólnych problemach z organizmem potrafią odzywać się stare kontuzje, ale tu masz tysiące możliwych przyczyn. Może być nawet tak, że nerwica podbija poziom hormonów stresu, przez co organizm się nie regeneruje i to powoduje nawrót kontuzji.

Do rzeczy - nawet jeśli masz jakąś chorobę inną, niż nerwica, przez forum tego nie zdiagnozujesz. Takich chorób są tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy i robienie sobie testów na tą, o której akurat przeczytałeś w internecie, nie jest zbyt rozsądne - szansa na to, że trafisz to kilka promili, a czas, kasa i nerwy które stracisz będą bardzo realne. Przy czym najważniejsze są nerwy - nic tak nie "pomaga" nerwicy w rozwijaniu się, jak siedzenie w internecie i czytanie o chorobach.

Od diagnozy są lekarze i jeśli masz jakiś objaw, który faktycznie może o czymś świadczyć (np coś z oczami), to zadaniem lekarzy jest obejrzenie tego i wyciągnięcie wniosków. Lekarzy, a nie gościa z forum który ani nie jest lekarzem, ani nawet na oczy Cię nie widział.

Ja mogę pomóc z nerwicą, a jeśli objawy są wywołane niedoborem pokarmowym - to przy okazji pomogę również na nie. O wszystko inne pytaj lekarza.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Barti

Wysłany: 2019-07-17, 09:24    

Dzięki tomakin za odpowiedź :)
No właśnie ja jestem pewien, że takich bóli nie miałem bo tak jak mówiłem amatorsko grałem dzień w dzień w piłkę to wiesz przeszkadzałby mi ten palec skoro prawo nożny jestem. U lekarzy byłem: gastrolog, rodzinny, urolog, ortopeda i neurolog. Nikt oczywiście żadnej diagnozy nie podał, ale jak nie ma podstawy w badaniu, krwi to diagnoza nerwica padła odrazu. No nic poczekam jeszcze na kontrolna wizytę u okulisty, może już okresli problem z tymi oczami, na palec dostałem zabiegi, no i wtedy zgłoszę się do ciebie po jakaś suplementacje :D

Ale wiesz jak jest z lekarzami, przeczytałem dużo tematów założonych na tym forum i ileż ludzi mialo jakies problemy a lekarze nic nie zakładali, albo nerwice dawali jako diagnozę. Wiesz jak to jest z tymi lekarzami czasem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-22, 06:43    

No jest z lekarzami jak jest, ale nawet zły lekarz ma większe szanse, niż ktoś z forum, kto ani nie jest lekarzem, ani nie widział Cię na oczy.

Barti

Wysłany: 2019-09-29, 19:31    

Witam ponownie. Otóż sprawa z oczami zakończyła się na tym, że okulista stwierdził po prostu suchość oczu. Brałem krople systane ale w sumie kija dawały bo jeszcze bardziej mnie szczypaly. Dostałem teraz jakieś czyste bez konserwantów, zobaczymy co to będzie. Skuszony pozytywnymi opiniami zakupiłem sobie yerba mate, rzekomo posiada bardzo dużo właściwości zdrowotnych, zobaczymy jak to będzie. Piję sobie łagodne odmiany by nie potęgować swojej nerwicy (jeśli ja posiadam a nie jakaś bakterie w organiźmie).

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-30, 20:10    

Jak już, to nie tyle bakterie, co jakiś stan powodujący nadmierne stany zapalne. Jest całe mnóstwo chorób i przypadłości, które dadzą taką nadwrażliwość. Infekcja bakteryjna będzie jedną z nich, ale oprócz tego masz dziesiątki, ba, setki innych możliwości.

Sama nerwica jako taka też może powodować zwiększoną podatność na stany zapalne, na zasadzie napompowania organizmu hormonami stresu. Ale też może być tak, że jakaś choroba czy przypadłość da nerwicę jako dodatkowy objaw.

Są też dziesiątki przyczyn przesuszania się błon śluzowych, o ile to w ogóle jest przesuszanie, a nie jakaś reakcja na przykład alergiczna.

Właśnie z powodu takiej mnogości możliwości nie chcę Cię wkręcać w jakieś suplementy czy terapie, które może pomogą, a może tylko wydrenują kieszeń. Gdyby udało się chociaż postawić jedną kropkę nad "i", gdyby pomogły krople nawilżające byłaby pewność, że oczy faktycznie się przesuszają i byłby to jakiś ślad, ale jeśli nie pomagają, to bardziej bym się skłaniał do pomyłki okulisty. Zobaczymy, czy inne nie pomogą.

Barti

Wysłany: 2019-10-01, 07:22    

No wiesz ogólnie okulista w tym oku nic nie widzi, oko czyste, nie ma przekrwienia no ale rano wstaję i takie jakieś oko wydaje mi się przesuszone i obolałe. Też nie chodzę do byle jakiego okulisty.

Wiesz, ja już przez rok byłem u tylu lekarzy różnej specjalności, każdy sugerował nerwicę ale tylko z somatyzacja bo nic innego mnie nie dolega. Ostatnio w rodzinie miałem sytuację, że osoba miała też wiele objawów, zrobiła sobie na parę bakterii tam badania i pobrała antybiotyki i jak ręką odjął.

Patrząc na forum nerwica na którym bodajże się udzielałes też kiedyś opisałem swoją historię i wszyscy stwierdzili, że to czysta nerwica. Właśnie musiałbym znaleźć ta przyczyne tych bóli bo to jest kuzde jedyny minus mojego życia, że tak powiem :D Jeszcze właśnie z tymi bólami głowy w jednym miejscu byłem u nuerologa i laryngologa oboje stwierdzili, że to prawdopodobnie nerw trójdzielny tak boli.

I też powiesz, że więcej powie lekarz który mnie widzi niż człowiek z forum. No właśnie ale Ci lekarze za przeproszeniem jajco widzą, polscy lekarze to są tragedia, a byłem u tylu, że masakra. Jak sobie sam do czego nie dojdziesz to żeby Ci ktos pomógł z lekarzy to masakra.

Wiesz idę do lekarza podaje objawy, to od razu wszyscy nerwica bo bóle nieznanego pochodzenia i tak to wygląda i jak tu dojść do czegokolwiek.

jnfurbiijih

Wysłany: 2019-10-01, 13:41    

Barti napisał/a:
polscy lekarze to są tragedia

haha, przyjedź do Anglii to zobaczysz czy polscy lekarze to tragedia :D :D

Barti

Wysłany: 2019-10-01, 17:54    

jnfurbiijih napisał/a:
Barti napisał/a:
polscy lekarze to są tragedia

haha, przyjedź do Anglii to zobaczysz czy polscy lekarze to tragedia :D :D

Wiem, że tam to już wgl tragedia akurat :D

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-02, 03:13    

To wychodzi na to, że w ogóle nie masz żadnego objawu, który jest w stanie zobaczyć jakikolwiek lekarz. Niby jakieś stany zapalne oczu, ale jak lekarz, który całe życie uczył się odróżniać obecność stanu zapalnego od jego braku popatrzył, nic tam nie widział. No wybacz, ale zapalenie spojówek albo jest, albo go nie ma.

Tak właśnie diagnozuje się nerwicę - gdy pacjent ciągle ma różne objawy, które tylko on jest w stanie zobaczyć.

Barti

Wysłany: 2019-10-02, 05:46    

No to nie pozostaję mi nic innego jak wdrozyc suplementacje na nerwicę i popróbować skoro objawy są a nie mają podłoża medycznego.

Sytuacja naprawdę pokręcona, bo żadnych leków nie mam jak Ci nerwicowcy na tych forach, po prostu mam bóle "z dupy" za przeproszeniem. Do objawów doszedł mocny ból stop od spodu od jakiś 4-5 dni. Oczywiście nie biegałem, ani żadnego wysiłku nie wykonywałem ale się pojawil tradycyjnie. Już naprawdę nie wiem co z tym organizmem jest nie tak, a lekarze tylko to co zlecili to byly podstawowe badania krwi,borelioza,nic nie wyszło więc diagnoza nerwica i tyle.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-03, 03:21    

Są choroby, w których organizm ma o wiele większą skłonność do stanów zapalnych, ale te stany zapalne można wykryć - w przypadku zapalenia spojówek czy innych elementów oka, okulista na pewno to zobaczy.

Są choroby typu fibromialgia, gdzie człowiek jest taki spięty, że sam sobie nadrywa przyczepy mięśniowe. To też daje bóle w różnych miejscach.

Są wreszcie choroby, pojawiają się wszelkiego rodzaju "nerwobóle" - nadwrażliwość receptorów bólowych, czy ogólnie nadaktywność którejś części układu nerwowego.

Tutaj nie wiemy, co jest, czy w ogóle coś jest, czy może masz jednak nerwicę, przez internet ciężko takie coś wyczuć, ale na żywo - jak lekarz ogląda pacjenta - widać, gdy pacjent jest nerwicowcem. Nie ma diagnozy, nie ma za bardzo opcji polecania czegokolwiek, poza suplami na nerwicę, które w najgorszym wypadku po prostu nie pomogą.

Antybiotyki, o których pisałeś, to ryzykowne rozwiązanie - jeśli to na przykład nadmiernie rozbujany wirus Epsteina-Barr, mononukleozy, to po antybiotyku rozkręci się jeszcze mocniej. Są też inne bardzo nieprzyjemne powikłania, antybiotyk to zawsze ryzyko. Masz sporo historii osób, którym po antybiolach się polepszyło, czasem z powodu wybicia chronicznej infekcji, czasem z powodu zmiany składu flory jelitowej, ale masz drugie tyle historii, gdzie antybiotyki zniszczyły komuś życie.

Barti

Wysłany: 2019-10-03, 20:53    

Jeszcze też w sumie zauważyłem jedną ciekawą zależność ale hmm czy to powiązane czy odrobny problem to nie wiem. Ogólnie mam też praktycznie od roku katar (z bardzo różnym zasileniem), raz mniej, że wysmarkam się raz dziennie a dość często mam taki katar że potrzebuje brać krople na noc bo jest katorga, i tu myślę czy problem z tymi oczami może być zwiazany z tym katarem czy to raczej brak zależności?
I jeszcze w sumie druga sprawa, bardzo częste bóle gardła, tak z raz w miesiącu co najmniej a tak dwa razy do roku zapalenie gardla. Laryngolog powiedział, że to może być wina mojego uzębienia, które jest krzywe na dole i powoduje spanie z otwartą buzią czego wynikiem jest wysuszanie śluzówki gardla.
Czy jakieś alergie pokarmowe mogą dawać takie objawy? Nie wiem laktoza, gluten czy jakieś innego rodzaju żywność, czy zakwit jakiś roślin, no ale kwitnie coś bez przerwy cały rok by aż roczny katar u mnie powodować hmm..
Pozdrawiam

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-04, 00:42    

A nie kichasz rano, zaraz po przebudzeniu?

Jeśli sobie przesuszasz błony śluzowe, to nie ma co dalej szukać, każdy kto śpi z otwartymi ustami będzie miał regularnie problemy z gardłem, a tym samym ogólnie z górnymi drogami oddechowymi, problemy z nimi mogą też dawać jakieś objawy ze strony oczu. Pomóc może nawilżanie powietrza w sypialni, ale upewnij się, że nie masz z kolei pleśni gdzieś koło okna.

Chociaż u mnie mocno pomogły omega 3, powietrze powietrzem, ale też trzeba przyjrzeć się mechanizmom nawilżania przez organizm, czy nie są popsute.

Odpowiedz do tematu