Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ponoć nerwica lękowa z objawami somatycznymi
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-02-15, 15:33    

Na pewno magnez do tej witaminy D3, bo bez niego będziesz miał przy uzupełnianiu błyskawiczne pogorszenie objawów.

Zobacz na początek czy sama witamina d3 z magnezem starczy, ewentualnie z omegami, bo one ogólnie są zdrowe. No i b complex, bo to kilka zł będzie dosłownie kosztować.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Barti

Wysłany: 2019-02-17, 09:56    

A jak z dawkami? Narazie biorę solderol jedna tabletka na tydzień, skończę brać i zrobię badania jak tam z tą d3?
Czyli jedna tabletka magnezu na dzień, jedna B Komplex, 1 omegi dzennie? No i poki co jedna d# na tydzień.

Teraz kurde moim objawem jest ból w środku ucha, ale nie ucha tylko jakby głębiej. Masakra z tymi bólami. Pewnie ból jakis neurologiczny typu neuralgia ze stresu czy cos takiego.

Barti

Wysłany: 2019-02-24, 09:56    

Do tego pytanka wyżej jak z dawkowaniem tego chcę zapytać jeszcze o jakieś polecane firmy tego magnezu czy omegi 3? Widze, że są jakieś magne b6, ale jak jeszcze kupię do tego Bkompleks do tej witaminki b6 nie będzie za dużo? Da się kupić sam magnez bez żadnych dodatków w aptece? I jeszcze jak własnie z tym dawkowaniem? Dziennie jedna tabletka każdego czy inaczej?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-02-26, 02:23    

Dawki każdy musi sobie dobrać indywidualnie. Ogólnie, zaleca się zazwyczaj 300 mg jonów magnezu dziennie. Dowolny z apteki, który nie jest tlenkiem - jakiś mleczan czy węglan. I rozbijaj to na kilka porcji w ciągu dnia.

Barti

Wysłany: 2019-03-04, 11:37    

Czyli tak na sam początek to najbardziej racjonalnie będzie coś takiego:
1 tabletka d3 2 tys albo 4 tys
1 tabletka mleczan magnezu
1 tabl omega 3
1 tabl Kompleks witamin B
??? Czy do tego byś coś dorzucił cosik zmienił?

A jak to jest z tą k2, trzeba do d3 dołożyć, czy kupić jakies d3 z k2? Co najlepiej byś zalecił?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-08, 03:57    

Witamin i mikroelementów nie mierzy się na "tabletki", tylko na miligramy.

Masz na stronce wszystko rozpisane, z podaniem dawek

http://nerwica.vegie.pl/terapia.html

Barti

Wysłany: 2019-03-10, 14:32    

Kurde do mojego bólu palca w stopie, bólu jelit i kręgosłupa doszedł mocny ból w uchu ale tak głęboko w uchu, no nic może to przypadek tych bóli, trzeba pewnie rezonanse wykonywać co i jak.

Barti

Wysłany: 2019-03-12, 15:12    

Tomakinie ja już wariuje z tymi objawami, kurde wszystko wskazuje normalnie na te objawy boleriozowe. Wchodzę w 1 lepszy temat na gazeta o boleriozie jest ich oczywiście mnóstwo, przykładowo który pasuję do moich objawów. Ludzie tam piszą o jakimś doktorze Burrascamo (nie wiem czy kojarzysz ale ponoć jakis pioner ILADS), gadają że tylko z boleriozy można koktajlami antybiotyków tylko i wyłącznie się wyleczyć. Że mnóstwo jest tych koinfekcji i jak na bank nie wyjdzie bokerioza to jakaś yersinioza, czy coś podobnego. Albo zrobić badania Western Blot KKI oraz CD57. Że zakaznicy to nie mają żadnego pojęcia w leczeniu boleriozy, że tylko ILADS to potrafią, żeby jak najszybciej się poddać temu leczeniu bo potem będzie za późno i też mówią że nie ma rzkeomo czegoś takiego jak zespół poboleriozowy. Kurde już z tymi objawami wariuje kurde. Mówią też że jak bokerioza nie wyjdzie to może ta i tak być. Wykonywanie jeszcze jakiś badań u dr Wielkoszyńskiego metodami Microblot Array oraz EliSpot. Kurde tyle tych głupich objawów że samemu nie wiem już co mi jest a badania dobre, jeszcze te ucho muszę sprawdzić i ten staw bo miałem go w sowim życiu 2 razy złamany (akurat ten co mnie zaczął boleć) Jak ty Tomakin byś na to wszystko odpowiedział?

Barti

Wysłany: 2019-03-15, 19:52    

Chciałem też kupić sobie ten kompleks witamin B, ale ten artykuł mnie trochę przestraszył. Co powiesz na jego temat? Mowią o szkodliwośco niacyny czyli witaminy b3 i zlego wplywu na watrobe
https://wiadomosci.onet.pl/nauka/czy-witamina-b3-dziala-sprawdzamy-suplmenty-diety/fbl01fj

TakNie

Wysłany: 2019-03-15, 21:25    

Wszystko to już było w temacie nikotynamid. Czytaj albo najlepiej odstaw internet i komputer na min 30 dni wtedy się przy okazji dowiesz, czy ćpasz internet, czyli jesteś od niego uzależniony. Na pewno dobrze Ci to zrobi. Co Ty takiego robisz na tym internecie poza szukaniem dziury w całym(w dodatku na onacie, te głupie portale, wp.interiam,onet,tlen, przyjmą każdy syf)? Zachowujesz się jak paranoik, wiesz o tym, że internet nie znajdzie przyczyn twojego stanu zdrowia, bo gdyby tak było to medycyna już dawno by zbankrutowała. Zastanów się nad tym. Jeśli nie chcesz brać suplementów to przecież wszystko masz w pożywieniu, i właśnie po to jest internet by łatwo sprawdzić gdzie, jakie i ile jest witamin, itp. w danym pożywieniu.

Witamin z grupy B nie powinieneś się jakoś szczególnie bać, poza tym powinieneś zobaczyć jakieś konkretne skutki ich zażywania po kilkunastu dniach, myślisz że ta niacyna Ci zaszkodzi przez te kilka dni? Poza tym nie musisz jej brać codziennie.

Patrz na to https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/2074-witamina-b-w-pigulce-kompendium-wiedzy-na-temat-witamin-z-grupy-b

Cytat:
Niezmiernie ważne jest zażywanie naturalnych kompleksów tych witamin (Witamina B Complex), ponieważ kompleksy syntetyczne traktowane są przez nasze tkanki i wątrobę jako toksyny, a przy tym mogą przyczyniać się do tycia!

Uważasz, że to jest inteligentnie napisane?

Barti

Wysłany: 2019-03-15, 22:57    

Jak wiemy większość społeczeństwa by doszukać się jakiejś informacji korzysta z internetu (są oczywiście tacy co również z książek) bo jest to jedno z głównych źródeł wiedzy.To, że onet to poniekąd badziewie to wiem byłem ciekaw również opinii na ten temat. A co do zachowania paranoika, to mam nadzieję, że nie będzie Ci dane zobaczyć na własne oczy takiego zachowania u kogoś. Po to jest forum i tomakin by się czegoś dowiedzieć i rozwiać jakieś wątpliwości Po ostatnich postach przeczytałem praktycznie cały dział na temat boreliozy i między innymi dowiedziałem się, że ILADS to jedna wielka tragedia.

subzero

Wysłany: 2019-03-16, 00:12    

Bardzo proszę nie odpisywać przed tomakinem. Potem jest tomakin zawalony masą postów i odpisuje wybiórczo.

Barti

Wysłany: 2019-03-20, 07:45    

Tomakinie czytałem artykuł o IlADS i IDSA i chciałbym byś rozwiał te kwestię co tam piszą:
"Część lekarzy podważa skuteczność terapii boreliozy refundowanej przez NFZ. To metoda IDSA, polegająca na podawaniu jednego antybiotyku przez krótki okres. - Jest skuteczna tylko zaraz po ugryzieniu przez kleszcza. Gdy nie wytworzą się jeszcze formy przetrwalnikowe bakterii. Jednak wielu pacjentów w ogóle nie pamięta kontaktu z kleszczem. A objawy choroby mogą pojawić się nawet po latach - mówi dr Krzysztof Majdyło, specjalista leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych w Centrum Medycznym św. Łukasza w Gdańsku. Jest specjalistą drugiej metody ILADS, tej nie finansowanej przez NFZ. Podstawą leczenia jest tu podawanie silnych dawek różnych antybiotyków.

O nieskuteczności tradycyjnej metody przekonał się doktor Marek Kozak, zastępca ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bonifratrów w Katowicach. Gdy po ukąszeniu kleszcza wystąpił u niego rumień zaaplikował standardowy antybiotyk. Po trzech latach pojawiły się objawy: zaburzenia widzenia, zawroty głowy, bóle mięśni. Leczył się metodą ILADS. Skutecznie.
- Borelioza to wielki problem diagnostyczny. Charakteryzuje ją szereg różnorodnych objawów, dlatego pacjent jest „kłopotliwy” dla lekarzy. Nierzadko słyszy, że źródło jego problemów tkwi w psychice - mówi dr Marek Kozak
Tysiącom pacjentów pomogła metoda ILADS. Jest pełnopłatna, a Ministerstwo Zdrowia pozostaje głuche na petycje pacjentów."

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-20, 13:00    

Ktoś tak napisał w internecie, więc to musi być prawda. Bo przecież ludzie nie wymyślaliby bzdur pisząc w internecie, prawda?

Po jednej stronie masz anonima z internetu, który coś sobie napisał, po drugiej - dziesiątki tysięcy lekarzy i naukowców z całego świata, którzy mówią coś innego.

Z badań wynika, że wysokie dawki antybiotyków podwajają ryzyko raka. Co oznacza, że zamiast statystycznego 25%, będziesz po nich miał 50% ryzyka. Co czwarta osoba stosująca takie pseudoleczenie umrze.

Standardowe leczenie - nie żadne IDSA, debile poznali skrót i teraz wszędzie go stosują, IDSA to zalecenia na terenie USA - standardowe leczenie w Polsce oznacza terapię ORAZ OBSERWACJĘ PACJENTA, czy terapia przyniosła skutek, a jak nie przyniosła - to powtórna terapia, bo nie istnieje w medycynie terapia o 100% skuteczności na żadną chorobę. Ocenia się, że przy boreliozie skuteczność kilku tygodni antybiotyków przekracza 90%. To, że jedna osoba kiedyś była nie doleczona i musiała robić powtórną terapię nie oznacza, że mamy teraz mordować co czwartego pacjenta.

Barti

Wysłany: 2019-03-23, 20:39    

Witam ponownie. Dobra suplementy zakupione i czas na działanie. Zakupiłem kompleks witamin B i Magne B6 i pytanie czy mogę brać to i to jednocześnie czy lepiej tylko magnez z racji że biorę również D3. Niby piszę i w magnezie i w kompleksie że tabletka zawiera 5mg i w tym i w tym a człowiek niby nie powinien mieć więcej niż 1.7 mg więc o co z tym chodzi? Na opakowaniu również piszę by brać po 6-8 tabletek dziennie czy rzeczywiście takie dawki są wskazane że tego tak duzo?

Odpowiedz do tematu