Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica a problem z nosem
Autor Wiadomość
kropla1

Wysłany: 2019-11-21, 17:50    

Jeszcze jedna sprawa na leku psychotropowym miałam ciepłe ciało, było mi ciepło, ciepłe dłonie i stopy - waże 55 kg przy 170 cm. Obecnie po odstawieniu popołudniami stopy i dłonie są lodowate po tym najszczęściej przychodzi atak nerwicowy. Z czym to może się wiązać?

kropla1

Wysłany: 2019-11-22, 23:19    

Tomakin jeszcze jedna sprawa - od lat mam polip w jamie macicy , wycinany powraca, przez to mam obfite miesiączki. Masz jakiś pomysł co poza kolejnym wycięciem można by było zrobić lub ewentualnie zapobiec. Hormony jak badałam były ok.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-11-24, 03:35    

Ufff, strasznie dużo pytań. Po kolei:

Takie badania jakie zrobiłaś za 15 zł mogą co najwyżej wykazać, że nie masz skrajnej anemii albo białaczki. Żeby coś powiedzieć o zdrowiu, trzeba niestety zrobić badania kompleksowe, które swoje kosztują.

Objawy nerwicowe zazwyczaj wynikają z szeregu nakładających się czynników - ewentualne niedobory pokarmowe to tylko jeden z nich. Jeśli akurat niedobory są najsilniejszym czynnikiem, suplementacja bardzo szybko pomoże, jeśli nie są - niewiele da albo nawet nic.

Inozytol - w próbach klinicznych stosowano dawki kilka do kilkunastu gramów dziennie.

Chrom - taka forma u kilku dosłownie osób na świecie spowodowała poważne powikłania zdrowotne. Trafić na to to jak wygrać na loterii, nie wiadomo też, czy inne formy są pozbawione ryzyka.

Chłodne kończyny to w tym wypadku objaw nerwicowy - obkurcz naczynek krwionośnych, wywołany wysokim poziomem hormonów stresu.

Z objawów sprawdziłbym przede wszystkim, czy nie ma tężyczki utajonej, bo wszystko do niej pasuje.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

kropla1

Wysłany: 2019-11-24, 17:17    

Tomakin moja neurolog kiedyś podejrzewala teżyczkę ale ze zwględu na to , że badanie jest w innym mieście a ja z agorafobią miałam problem dojechać - odpuściłam. Kiedyś na ostrym dyrzuże powiedzieli mi, że mam dodatkowowypadanie płatka serca na co podobno pomaga magnez. Do tego ciągłe drętwienie stóp i rąk i spięcie barków + kręgosłupa + alergia. Nigdy jakoś długo nie suplementowałam magnezu.
Jeśli chodzi o tężyczkę to wyczytałam, że głownie potrzeba: mg, ca, d3.
Mam magnez Swansona cytrynian ile przyjmować waże 55 kg - 170 cm wzrost, cytrynian wapnia Swansona, D3 Mk7 Dr Jacobs. Czytałam, że przy tężyczce magnezu 7-10mg/1kg masy ciała ? Czytałam, że doradzasz około 800 mg wapnia i 300 mg magnezu ?
Jeśli chodzi o wit D3 to w zeszłym roku wynik okolo 20, długa suplementacja ale bez magnezu - nie wiedziałam, że to się łączy. Teraz na jesieni wynik d3 54.
Jak można podnieść poziom serotoniny ? Czy to omega 3 + lecytyna ?
Co mogę zrobić z tym polipem na przyszłość w jamie macicy ?
Jak można walczyć z agorafobią ? Czytałam gdzieś , że mimo nerwicy sam masz z tym problem ? Czy już Ci przeszło i możesz ruszyć w trasę 500 km ?

kropla1

Wysłany: 2019-11-24, 17:18    

Czy można w jakiś sposób Ci się odwdzięczyć za porady ?

kropla1

Wysłany: 2019-11-27, 00:39    

Tomakin cyt. to co znalazłam"A, jeśli pytasz jak moja nerwica - ze stanu, gdy nie byłem w stanie wyjść z domu i codziennie miałem silne ataki paniki, wyszedłem w zasadzie całkowicie. Ataku lękowego nie miałem od kilku lat, ostatni w 2012 (sprawdziłem datę na zdjęciach z tego spotkania), gdy pojechałem 120 km samochodem, wcześniej nie byłem w stanie przejechać 2 przystanków autobusem. Dalej odczuwam silny dyskomfort gdy mam gdzieś dalej jechać i to pewnie zostanie mi do końca życia, pewnie mógłbym to przepracować, zmuszając się do dalszych wyjazdów i łącząc je z przyjemnymi bodźcami, ale to jest po prostu zbyt czasochłonne, by chciało mi się tym zajmować". Niestety nie brzmi to optymistycznie i wygląda na to, że np. nigdy nie wybierzesz sie na wakacje? Właśnie ten silny dyskomfort bardzo mnie martwi i dołuje. Jestem młoda, mogłabym wyjeżdzać a siedzę w domu co dodatkowo frustruje mojego partnera - brak wyjazdów. Jak to przełamać?

I PROSZĘ doradź mi coś z tym polipem (powtarzający się w jamie macicy) i suplementami.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-11-27, 07:58    

Co robić z tężyczką - masz opisane na stronie o nerwicy, ale tu naprawdę przydałoby się zrobić badania. No ale wiadomo, agorafobia nie puści. Tam też jest jak uzupełniać magnez.

http://nerwica.vegie.pl/u...ru-magnezu.html

http://nerwica.vegie.pl/tezyczka.html

Na każdej stronie masz, jak się najlepiej odwdzięczać - wrzucając gdzie się da linki do stron. Jak chcesz w bardziej miarodajny sposób, możesz tutaj:

http://naturalneleczenie....wesprzec-bloga/

Polipami nigdy się nie zajmowałem i nie chcę dawać rady, która może okazać się nietrafiona albo wręcz szkodliwa.

Szczerze pojęcia nie mam, jak czułbym się przy dalszej wycieczce. Nigdy po prostu nie lubiłem jeździć i nie chciałem tego robić, czy z agorafobią czy bez. Jeśli szukasz sposobu, to masz go opisanego nawet w cytacie, który wkleiłaś - jeździć i łączyć to z przyjemnymi bodźcami. To jest jak każda inna fobia, czy to będzie lęk przed pająkami, czy przed wejściem do windy. Nie można mówić, że to nerwica, bo nie daje objawów póki nie pojawi się pająk, winda czy daleko wyjazd, ale utrudnia życie.

Pozbyć się lęku przed pająkami jest akurat prosto, bo bardzo łatwo o bodziec jakim jest ten pająk - jedno kliknięcie myszki i mamy film z ptasznikiem. W przypadku podróżny to już nie jest takie proste, trzeba znaleźć cały wolny dzień czy nawet tydzień i co najmniej kilkaset zł. I tak kilkadziesiąt razy pod rząd.

Jest jeszcze opcja dhea, co opisywałem na stronce, ale nie polecałem terapii jako takiej, bo jakby nie patrzeć jest to grzebanie w hormonach. Od kilku dni to biorę i obserwuję organizm.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu