Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja historia
Autor Wiadomość
Peter85 

Wysłany: 2018-11-10, 10:04    

Kupione, a jak myślisz jak mi się skończy inozytol to mam kupić lecytyne słonecznikowa czy sojowa czy bez różnicy, czy inozytol daje lepsze efekty?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-12, 11:11    

ciężko wyczuć, oceń, czy mogłeś mieć braki choliny w diecie. Inozytol pomaga w bardzo dużych dawkach, zapewne chodzi o zalanie organizmu jego nadmiarem, a nie o uzupełnienie niedoboru, więc pewnie lecytyna nie będzie miała tego efektu.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Peter85 

Wysłany: 2018-11-15, 21:11    

Hmm, byłem pod okiem dietetyka przez jakieś 3 lata więc raczej nie powinno być problemu z cholina, ale chcę spróbować i suplementuje. Na dzień dzisiejszy biorę 17g inozytolu myślisz że starczy? Mysle o lizynie czy jej nie włączyć, trochę dużo tych supli, miejmy nadziej ze pomogą

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-17, 12:05    

Dietetycy w Polsce to kompletna porażka, połowa pewnie nie wie nawet, co to jest cholina.

Zobaczysz, czy będą efekty inozytolu, jednemu tyle wystarczy, inny nic nie poczuje nawet jak weźmie 3 razy więcej. To jest ogólnie dość droga impreza i raczej skupiłbym się na szukaniu przyczyny zaburzeń, zamiast na ładowaniu kasy w zagłuszacze objawów.

Lizyna jest OK, ale też pomaga tylko tym osobom, które mają jej niedobór. Jeśli masz jej za mało, to żaden inny suplement czy terapia nie pomoże, jeśli nie masz niedoboru - żadna dawka lizyny nie pomoże. I to samo dotyczy wszystkich innych rzeczy, niestety nie da się sprawdzić, czy ktoś ma niedobór na przykład lizyny.

Peter85 

Wysłany: 2018-11-17, 16:17    

To co tak naprawdę teraz polecasz?, zaczęło sie wszystko od stresu bardzo silnego i tak czas mijał mijał a na nadal trwałem w nim i tak minęło 3 lata, bez suplementacji. Hmm stosuje narazie Twoją rozpiskę z suplami i zobaczymy. Mam wrażenie że czegoś mi brakuje żeby trzymać nerwy na wodzy.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-20, 12:15    

A próbowałeś w ogóle relaksacji, medytacji i innych metod kontroli stresu poza suplami?Opanowanie przewlekłej nerwicy samymi prochami to trochę jak próba zbudowania mięśni samymi odżywkami, bez chodzenia na siłownię.

Z supli po prostu testuj wszystko po kolei, jak pisałem - zadziała tylko to, czego Ci akurat brakuje, o ile w ogóle czegokolwiek brak.

Peter85 

Wysłany: 2018-11-24, 22:01    

Nie próbowałem bo jestem nadpobudliwy i nie wysiedze w miejscu hehe. No chyba że zacznę biegać. Proszę popraw mnie co do supli jakie teraz biorę : 2000 omega 3 epa, dobry b complex, wapń 500mg, tmg 3g, chrom 400 mg, cholina cdp 500mg, inozytol około 10g, Potas 2g, lizyna 2g I kupiłem fosfatydyloseryne 100gr I chce brać po 1gr. Czegoś brakuje? Aaa mam jeszcze spiruline.... A co z miedzia, gdzieś wyczytałem że nie wolno brać w formie suplementu tylko np nosić branzolteke hmm
Ostatnio zmieniony przez Peter85 2018-11-24, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

Peter85 

Wysłany: 2018-11-24, 22:07    

Aa i cynk 22mg metylowana forma z solgar, i mam też radhiola 500mg

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-26, 00:38    

A, skoro tak, to powinieneś medytować dwa razy więcej, niż gdybyś nie był "nadpobudliwy".

po 400 mg chromu nie pisałbyś na forum, tylko leżał na intensywnej terapii - pewnie bierzesz 400 mcg. Na tej całej cdp cholinie się nie znam, nie wiem, jak to dawkować ani co to w ogóle jest.

Miedzi póki co nie bierz, bo zaostrza objawy nerwicowe jeśli jest jej za dużo, najpierw solidnie wysyć organizm cynkiem.

Zestaw jak zestaw, jak pisałem nie raz, jeśli brakuje Ci akurat tych rzeczy, które w nim są - będzie silna poprawa, jeśli czegoś innego, albo jeśli problemy są wywołane czymś innym niż niedobory, nie pomoże.

Bransoletki nic kompletnie nie dają, bierze się normalne suple miedzi, ale to dopiero po miesiącu brania cynku.

Peter85 

Wysłany: 2018-12-14, 14:12    

Coś mi nasila nerwice, włączyłem różańca górskiego i fosfatydyloseryna wszystko to łącze z inozytol, omega, d3, wapń, magnez, cynk, lizyna (drugi raz ja próbuję ale odstawilem) czy powinienem kupic jeszcze lecytyne?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-12-18, 22:26    

możesz zamiast tego jeść więcej jajek - tak ze 3-4 dziennie, będzie tam odpowiednia dawka choliny.

i serio, medytuj. Albo chociaż się rozciągaj codziennie, ale tak z namysłem, powoli, robiąc z tego rodzaj medytacji.

Odpowiedz do tematu