Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z sercem na siłowni
Autor Wiadomość
bn7

Wysłany: 2018-09-19, 18:39    Problemy z sercem na siłowni

Cześć! Potrzebuję porady. Mianowicie, moje serce podczas treningu siłowego, dosyć ciężkiego. Często lecz nie zawsze ma epizod wypadania z poprawnego obiegu. Głównie dzieje się tak przy treningu klatki. Dzisiaj w momencie podniesienia dwóch hantli 24 kilogramowych na ławeczce i wyciąganiu ich w górę, serduszko z dajmy 130 zaczęło kurczyć się na 180 czy nawet więcej. Będąc ostatnio u kardiologa robiłem próbę wysiłkową i z tego co mi mówił to budowa serca, usg i ów próba wyszły idealne. Jedyne wysoki puls. Ostatnimi czasy chorowałem na tężyczkę przez około 1,5 roku. Leczę ją od jakichś 6 miesięcy. Badania u endokrynologa ostatnio wyszły bardzo dobre(Wapń zj.; całkowity, elektrolity, wit d 25 oh, fosfor, wcześniej DZM tylko wysoki sód, który był ponad miarę. morfologia w porządku i reszta badań z tym związane) Przez okres który nie leczyłem tężyczki miałem bardzo niski poziom wit d (gdzieś na poziomie 5). Ostatni miesiąc brałem doksycyklinę, gdyż dermatolog stwierdziła, że ugryzła mnie larwa kleszcza. Półtorej roku temu przechodziłem rezonans serca, tomografię głowy i jedynie tomografia wykryła zniesienie powietrznosci wyrostka sutkowatego kosci skroniowej. Był holter który wykrył 5 pobudzeń komorowych. Trochę opadają mi ręce, gdyż trudno jest mi trenować gdy takie coś występuje. Myślałem, że jak wyleczę tężyczkę to minie i to, a tu nic. Dodam jeszcze, że na te skurcze endokrynolog zapisał mi propanol który jak go wezme działa. Kardiolog zapisał concor cor ale w wyniku dużej suplementacji doksycyklina i innymi lekami na tezyczke wolalem nie brać. Pozdrawiam

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-09-24, 03:17    

Zmień dermatolożkę, larwy kleszczy nie przenoszą boreliozy - tylko nimfy i formy dorosłe są do tego zdolne.

Przypuszczam, że po prostu nie wyleczyłeś tężyczki do końca - to nie jest takie proste, magnez uzupełnia się nawet ponad pół roku. Zapewne nie miałeś badania magnezu wewnątrzkomórkowego, więc nie wiadomo, czy sobie już wyleczyłeś niedobór czy nie - ale jako że masz objawy, stawiam, że jeszcze trochę brakuje.

http://nerwica.vegie.pl/tezyczka.html

tu masz trochę o tężyczce

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

bn7

Wysłany: 2018-09-26, 19:45    

Rozumiem tomakin. Jest gdzieś opcja zrobienia takowego badania magnezu wewnatrzkomorkowego? Dziękuje za odpowiedz, zapoznam się również z ta stronka:)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-09-28, 23:46    

ktoś na forum robił, ale nie pamiętam już kto i gdzie - pewnie google coś powie na ten temat. Nie mam pojęcia, na ile to badanie jest wiarygodne, tzn na ile rzetelnie prywatne laboratorium to wykona.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu