Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
niedoczynnosc tarczycy - suplementacja jodem
Autor Wiadomość
MoNI

Wysłany: 2018-08-20, 20:10    niedoczynnosc tarczycy - suplementacja jodem

To moj pierwszy post na forum, dlatego witam wszystkich serdecznie, mam nadzieje, ze zdolacie mi pomoc, albo chociaz troszke "rozjasnic" temat :-)
Od ponad roku lecze sie na niedoczynnosc tarczycy, przyjmuje hormon (badania wykluczyly przeciwciala obecne przy Hashimoto) Wedlug mojego endo- powinnam czuc sie dobrze, ale objawy nie ustapily, mam jeszcze bardziej „opuchnieta” szyje , nie moge zrzucic wagi (wczesniej nie mialam problemu z kontrola wagi) jestem ciagle zmeczona, ospala w nocy dretwieje mi reka itd Nie jest to juz wina podwyzszonego TSH, gdyz spadlo mi ono ponizej normy (aktualnie 0,06)
Niestety, odwiedzilam kilku endo- i zaden nie zrobil nic poza lawirowaniem dawkami Letroxu. Dlatego zmuszona jestem leczyc sie u Dr Google. No i wyszlo mi, ze moze to byc niedobor jodu. Kupilam jod i selen i dzis zaczynam suplementacje (mieszkam w UK- leki bez problemu kupilam tu przez internet, nie wiem jak wyglada to w PL)
Jod 300ug w tabletkach, selen 200ug- nie wiem czy nie przeginam z dawkami, a moze wrecz przeciwnie, sa za male?
Niestety w internecie az roi sie od przeciwstawnych opinii, niektorzy strasznie demonizuje suplementacje jodem inni wrecz przeciwnie, wychwalaja pod niebiosa, traktujac jako panaceum :-) Prawda zapewne lezy gdzies posrodku, ale moze ktos ma jakies doswiadczenie lub rade odnosnie problemu?

Z gory przepraszam za brak polskich znakow i dziekuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-08-22, 03:54    

Jod to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można suplementować - nawet na forum znajdziesz kilkanaście opisów "cudownej" poprawy stanu zdrowia. Ale nie jest to rzecz całkowicie bezpieczna, jakiś odsetek ludzi będzie miało po nim powikłania związane z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Jak dla mnie, wszystko wskazuje na to, że ludzi którym stan zdrowia się poprawi, albo którym nawet jod uratuje życie będzie o wiele, wiele więcej niż tych, którzy będą po nim mieli problemy, niemniej problemy mogą być i powinnaś o tym wiedzieć.

Powinno się brać w formie jodku potasu, jeśli w tabletkach masz jakąś inną, to zmień tabletki. Dawka selenu jest OK, ale jodu na początek brałbym nawet 50 mcg, czyli 1/6 tego, co masz. Potem można stopniowo zwiększać. To minimalizuje ryzyko powikłań.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

MoNI

Wysłany: 2018-09-21, 14:30    

Jodek potasu suplementuje od ponad miesiaca, postanowilam wiec dac znac o efektach- moze komus sie przyda :->
Od razu zaznaczam, ze nie zrezygnowalam z przyjmowania hormonu, a suplementacje jodem, traktuje jako dodatkowa pomoc.

Jak na razie moge powiedziec, ze organizm zareagowal niemal natychmiastowo. Na poczatku nieco sie przestraszylam, gdyz mopja tarczyca baaardzo sie powiekszyla (podobno to efekt wychwytywania przez tacrczyce jodu ktory krazy w organizmie)
Juz po kilku dniach minelo uczucie permanentnego zmeczenia, polepszyl mi sie nastroj , mam sily na aktywnosc fizyczna (wczesniej nie mialam energii, zeby zwlec sie z kanapy) Mam poczucie, ze powoli "odzyskuje swoje zycie" :mrgreen: Jezeli chodzi o wage, to niestety stoi w miejscu, ale licze na postep w tej kwestii :)

Badania krwi mam w polowie pazdziernika, wiec nie wiem co z a-TPO i a-TG,
Jezeli chodzi o dawki zaczelam od 150 ug (po prostu tabletki sa tak malutkie , ze inne dzielenie nie wchodzilo w gre) po dwoch tygodniach biore 300ug

Pozdrawiam,

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-09-24, 03:10    

Trzeba było samemu przygotować roztwór i zacząć od dawki 50 mcg, to powiększenie tarczycy mogło być objawem jej uszkodzenia. No i nie zapomnij o selenie, który zminimalizuje ryzyko reakcji autoimmunologicznej.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu