Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Choroba skóry
Autor Wiadomość
Sir Voytek

Wysłany: 2018-07-23, 04:08    Choroba skóry

Cześć.

Czy wiecie, w jaki sposób wyleczyć tę przypadłość?

Sir Voytek

Wysłany: 2018-07-23, 11:28    

Lekarze powiedzieli mojej znajomej, że to z powodu zaburzeń hormonalnych. Za każdym razem, gdy zje paprykę, pojawia się więcej pryszczy.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-24, 00:51    

nie wiem, co na tej fotce jest nie tak, w sensie wygląda jak zwykła nastolatka z trądzikiem, ale jak znam azjatki, to może mieć 50 lat. Przy tej rozdzielczości nie da się powiedzieć, co to w ogóle za pryszcze i jak wyglądają.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Sir Voytek

Wysłany: 2018-07-24, 13:34    

tomakin napisał/a:
nie wiem, co na tej fotce jest nie tak, w sensie wygląda jak zwykła nastolatka z trądzikiem, ale jak znam azjatki, to może mieć 50 lat. Przy tej rozdzielczości nie da się powiedzieć, co to w ogóle za pryszcze i jak wyglądają.

40 latka

Tutaj foty:

Bardzo proszę o sugestie.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-24, 23:12    

Azjatyckie geny, ehhh... dałbym jej góra 20.

Nie wiem, to może być tyle różnych rzeczy, że ciężko cokolwiek doradzić sensownego. Niby jak trądzik z przebarwieniami wygląda, ale przydałaby się opinia lekarza, który to widział i jest w stanie powiedzieć, czy to zapchane gruczoły łojowe, jakieś mikroinfekcje, stany zapalne czy jeszcze coś innego. Takie rzeczy powinno się badać bezpośrednio, bo zdjęcie mało co oddaje.

Na jej miejscu spróbowałbym OSTROŻNIE witaminy B complex, bardzo możliwe, że dostanie po niej o wiele mocniejszego ataku - ale to szybko minie, jak ją odstawi. Jest też oczywiście możliwość, że jej ta witamina pomoże, regulując hormony.

Druga rzecz, cynk. Bardzo wiele zaburzeń hormonalnych ma swoje źródło w niedoborze tego pierwiastka, a bardzo rzadko problemy wynikają z nadmiaru, więc warto zaryzykować.

MSM - również ostrożnie. Radzi sobie z katarem siennym, reguluje czynności skóry, jeśli to reakcja typu alergicznego, to kto wie?

Z takich oczywistych rzeczy, regularna zmiana poszwy na poduszkę, z mniej oczywistych - może spróbować całkowicie odstawić nabiał (wszystko, co chociaż stało obok mleka).

Sir Voytek

Wysłany: 2018-07-30, 10:31    

Dziękuję za odpowiedzi.

W jaki sposób należy prowadzić kurację Cynkiem?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-31, 04:44    

Kilka razy dziennie po 10-15 mg, więcej się nie przyswoi. Tak przez jakiś czas, powiedzmy tydzień, potem kilka dni miedź te powiedzmy 2 mg dziennie albo dwa razy dziennie. I znowu cynk.

Bardzo orientacyjne dawki, ale nikt na dobrą sprawę nie wie, jak trzeba żeby było idealnie, zresztą to na pewno zależy od "pacjenta".

kolowy

Wysłany: 2018-08-14, 22:53    

Oj nie wiadomo jak to wyleczyć raczej, aczkolwiek warto zapytać specjalisty. tylko on będzie wiedział...Mam nadzieję, że się uda.

Odpowiedz do tematu