Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o wskazówki.
Autor Wiadomość
aron

Wysłany: 2018-06-07, 14:45    

Najtańszy chyba Swanson 1000mcg plus 400mcg kwas foliowy (taki jem obecnie co pare dni),
jak masz w tym molekinie po 500mcg to dwie dziennie, jak po 250 to 4 szt

Jak chcesz badać to normalnie, laboratorium ze 30-35 zl i tyle (tylko nie jedz przed badaniem tych molekinów),

interesowałem się tymi akcjami bo sam miałem, niektórzy mieli dużo b12 w badaniu i podobne zburzenia równowagi wiec to jedna z możliwości ,teraz czasem też mam coś co moznaby tak opisać od biedy, ale to bardziej ciężka głowa, to są subiektywne odczucia i trudno to opisać,
jak miałem tą ostrą jazdę to czułem to non stop,nie było chwili najmniejszej przerwy, czy siedziałem, coś robiłem czy leżałem,to był koszmar.

I poczytaj o tych otolitach wędrujących, opis co prawda się nie zgadza (bo to sa napadowe zawroty głowy), ale kto tam do końca wie.

kasiader 

Wysłany: 2018-06-07, 14:55    

Tak, potwierdzam najtaniej to Swanson. U mnie badanie w laboratorium 50 zł może dlatego, że mieszkam w Warszawie.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-07, 20:48    

A odczuwałeś bycie pijanym? Bo ja ewidentnie tak to odczuwam. Plus delikatne zawroty głowy. Mimo to nonstop chodzę do pracy. Męka niesamowita. Póki co laryngolog co prawda nie zrobił badania błędnika ale stwierdzil że raczej to nie to. Neurolog dał skierowanie na rezonans magnetyczny głowy dzisiaj. I najlepsze - byłem u psychiatry. Powiedziałem o przypadlosciach czyli bycie lekko pijanym, ból głowy, delikatne zawroty. On przerwał mi po 30 sekundach i przepisał leki przeciwdepresyjne w minimalnych dawkach. W ogóle nie zapoznał się z dokumentacją innych lekarzy innych specjalności. Powiedział że jak się nie będę na tym skupiał to to minie. Nie przekonał mnie a te prochy brać bez wytłumaczenia dlaczego też strach brać.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-07, 21:30    

no tak, polscy psychiatrzy - coś tam pacjent gada, kto by go słuchał w ogóle, wypisujemy ogłupiające psychotropy, może się uzależni i będzie stałe źródło dochodu

kiedyś spotkałem się z debilem, który pacjenta z toczniem układowym leczył psychotropami - gość miał wszelkie objawy, ledwo chodził z powodu bólu stawów, ten w niego twardo psychotropy ładował. W końcu gość zrobił na własną rękę badania, wyszły dodatnio, poszedł do tego "lekarza" z wynikami, to dostał jeszcze opierdziel że ma przestać czytać głupoty w internecie i brać grzecznie psychotropy dalej.

niedobór b12 może wywołać powikłania nerwicowe, wtedy i tylko wtedy objawy mogą pojawić się nagle, ale nie są to objawy stricte niedoboru.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-08, 06:36    

Jedyne co biorę to to co przepisał laryngolog - Bilobil raz dziennie, magnezB6 (coś takiego; raz dziennie) i visci taki wyciąg z jemioły na obniżenie ciśnienia. Leków od psycho psycho nie biorę, bo facet w ogole mnie nie słuchał. Ba, nawet nie wiem jakie dawkowanie i co to za leki, bo tak nabazgrał (może celowo). Mało tego, mowil żebym nie czytał recepty.

A zaluje tak zmarnowanej wizyty bo liczyłem ze może coś powie. Slyszalem o czyms takim jak DD-derealizacja? Ktoś wie co to jest? Chociaz jak zapoznaje się z opisem dd to raczej to nie pasuje - bo wszystko jest dla mnie realne, nieoddalone, rzeczywiste. Tylko czuje lekkie zawroty, i tzw. "bycie pijanym".

subzero

Wysłany: 2018-06-08, 14:33    

aron: Bardzo prosze nie odpowiadać przed tomakinem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-09, 23:54    

Bilobil faktycznie pomaga na zawroty głowy, ale pod warunkiem, że bierze się odpowiednią dawkę - ile bierzesz i jakiego konkretnie preparatu? Porównamy z wynikami próby klinicznej, gdzie leczono tym takie przypadłości i podali tam jaka była stosowana dawka, która pomogła.

Te wszystkie derealizacje i tak dalej to są przede wszystkim objawy. Objaw to NIE JEST CHOROBA. Nie można być chorym na derealizację, tak samo jak nie można być chorym na kaszel czy na gorączkę. Można mieć grypę, która wywoła kaszel i gorączkę.

Czyli nawet, jeśli to masz, dalej otwartym pozostaje pytanie, od czego. Możliwe oczywiście, że to objaw nerwicowy, jakbym ja miał opisać swoje pierwsze ataki nerwicy lękowej w życiu bym nie wpadł na to, żeby nazwać je lękiem czy strachem. Jeśli nagle pojawiło się załamanie nerwicowe, to teoretycznie możliwe jest, że to co czujesz jest jego wynikiem.

Nie wiem, jak dla mnie powinieneś jeszcze poszukać innego lekarza, który spróbuje coś z tego wyciągnąć. Dobrze by było ocenić, czy masz problemy z utrzymaniem równowagi, czy może po prostu jedynie wydaje Ci się, że je masz - to dwie kompletnie różne sprawy.

Jak chcesz spróbować terapii na nerwicę, jasne, czemu nie, ale jest ryzyko, że będziesz leczył się na nie to, co trzeba.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-10, 11:31    

Bilobil biore raz dziennie. Ale znalazlem na tym forum trop - mianowicie facet pisał ze rehabilitant zauwazyl u niego problem z blednikiem mimo wczesniejszych wizyt u 3 laryngologow?! post: http://zdrowiej.vegie.pl/...er=asc&start=30

pisał o tzw. manewr epleya, diagnoza:
zespół wędrujących otolitów.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-10, 11:42    

aron napisał/a:

I poczytaj o tych otolitach wędrujących, opis co prawda się nie zgadza (bo to sa napadowe zawroty głowy), ale kto tam do końca wie.

Jest to jakiś trop. Ponownie wybrać się do laryngologa?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-10, 15:26    

O, to ten o którym na poprzedniej stronie pisałem. U niego kilku lekarzy pod rząd nie było w stanie tego rozpoznać.

Jaki konkretnie bilobil? bo jest kilka. Jedną tabletkę raz dziennie?

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-10, 16:18    

Bilobil intense nazywa się. I biorę jeszcze maglek. Raz dziennie. Jutro chyba pójdę do lekarza pierwszego kontaktu bo już męczę się z tym ponad 40 dni i ledwo ciągnę.. :(

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-11, 03:31    

Szukam do ilu jest standaryzowany i nigdzie w necie nie ma - nie masz tam przypadkiem informacji na ulotce, ile jest aktywnego składnika? Bo "120 mg miłorzębu" to prawie jak "pół litra napoju alkoholowego" - jednak trochę inny efekt będzie gdy wypije się pół litra piwa, a inny gdy pół litra wódki. No ale załóżmy, że użyli standardowego EGb 761.

Z badań wyszło, że 240 mg (czyli 2 razy tyle, ile bierzesz) miało niezły wpływ na zawroty głowy. A dopytywałem o dawkę, bo są też tabletki 40 mg i to byłoby 6 razy mniej, niż jest wymagane w terapii.

Ogólnie to powinieneś być dość dokładnie przebadany, jest cały zestaw testów diagnostycznych które pomagają stwierdzić, gdzie leży problem - czy w tych kryształkach w uchu, czy w ośrodku w mózgu odpowiedzialnym za odczucie równowagi, czy może po prostu masz inne zaburzenie które jedynie daje odczucia zaburzeń równowagi. Tego raczej sam nie zrobisz, pytanie czy laryngolog wykonywał jakieś badania? Kazał się położyć i przekrzywić głowę albo coś takiego?

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-11, 07:45    

Laryngolog przekrzywiony mi głowę gdy ja siedziałem, puknął w głowę, zaświecił czymś do ucha. Nie wiem czy to nie jest za mało.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-12, 01:11    

Trochę mało, badanie powinno składać się z kilku etapów, ale może już na początku coś zobaczył. Chociaż jak znam realia naszego kraju, to po prostu nie chciało mu się robić pełnej diagnostyki.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-12, 12:33    

Zapiszę się wkrótce na badanie ENG błędnika w klinice prywatnej, aby ewentualnie to wykluczyć. Ta wizyta u laryngologa dotychczas mnie nie przekonała. Ignorowanie tego stanu "upicia się" przez psychiatry i branie prochów również nie dociera do mnie. Coraz częściej mam wrażenie, że może to być nadciśnienie, bo czuje się trochę tez tak jakbym miał gorączkę (stan okołogrypowy), choć temperatury podwyższonej nie mam. Mam często ciśnienie 140/90. Dodatkowo bardzo boli mnie głowa, każdego dnia. I tak jak dodałem - jak siedzę czuje się lepiej niż wtedy gdy chodzę. Pozdrawiam i dziekuje za wskazówki.

A tomakin - gdzie jest link do ewentualnej terapii na nerwice? Slyszalem ze najlepszy lek na nerwice to sport, zdrowe zywienie i ignorowanie leku. Tak? :-) chociaż watpie ze to nerwica :(

Odpowiedz do tematu