Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
neuroborelioza czy coś innego
Autor Wiadomość
kris7333 

Wysłany: 2018-09-19, 08:49    neuroborelioza czy coś innego

mam przeleczoną bb test ELISA w obu klasach dodatni 2x100mg 40 dni doxy i po 4 tygodniach 3x500mg ceroxim poniważ mam stany lękowe w kolejce nie mogę stać ani chodzić po mieście hałas wszystko odpala tylko że po 30 minutach wszystko mija i za jakiś czas pojawia nie wiem czy to bb czy nerwica w pracy to samo ogólnie zaczyna się w jelitach żołądku uciski ktoś cos takiego miał czy to od bb czy to nerwica nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy neuroborelioza daje stany lękowe dodam tylko że miałem bóle barku po trzy razy na tydzień po skończeniu doxy czy w neuroboreliozie są herxy i jak wyglądają czy są to napady lęku

kris7333 

Wysłany: 2018-09-21, 14:47    

Zawsze byłem impulsywny ten stan mam 6-7 lat dodam że dużo grałem w gry i pewnego popołudnia coś pękło we mnie uczucie kołatania duszność itp.ale i stres w pracy,domu cała lista życie mnie nie oszczędzało ale mieszkam na wsi to i kleszcz możliwy tylko te objawy mam tylko poza domem ale zmęczenie i piski w uszach mam w domu dodam że mam 45 la

kris7333 

Wysłany: 2018-09-21, 14:49    

tomakin proszę o pomoc ale inni użytkownicy forum z podobnymi objawami prosę o sugestie i odpowiedzi

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-09-24, 02:13    

Nie leczy się na podstawie testu Elisa, bo wyjdzie dodatni nawet jak masz zwykłe helicobacter. Zrób porządne testy (western blota) i będziesz wiedział, czy w ogóle miałeś jakąkolwiek boreliozę.

Zbadaj też sobie tarczycę przy okazji - tsh, ft3, ft4.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

kris7333 

Wysłany: 2018-09-25, 15:25    

miałem tarczycę robioną kilka razy i niby wszystko ok miałem podwyższony cukier ale tylko 100 powiedzieli że przy atakach lęku jest podwyższony cukier to od nerwów,próba obciążeniowa glukozy wyszła dobrze

kris7333 

Wysłany: 2018-09-25, 15:27    

tak jak mówiłem miałem dużo badań robionych holter,usg jamy brzysznej wyniki z krwi morfologia itd,itp nie zauważono żadnych odchyleń poza tym ELISA teraz zrobię WB i zobaczymy

kris7333 

Wysłany: 2018-09-25, 18:02    

Dodam że będzie robiony rezonans w listopadzie i mam dość dużą wadę wzroku krótkowzroczność ale to tak na marginesie

kris7333 

Wysłany: 2018-09-25, 18:05    

Ja chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają herxy przy neuroboreliozie czy to są lęki i zawróty głowy

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-09-28, 22:54    

herx u każdego wygląda inaczej, zresztą w boreliozie nie jest szczególnie mocno nasilony - w internetach masz mnóstwo przypadków opisu reakcji Herxheimera, tyle że... to są opisy reakcji na antybiotyk. Z reguły w neuroboreliozie nie ma zbyt wielu bakterii, więc i reakcja nie będzie szczególnie mocna.

Średnio około 10% pacjentów z potwierdzoną boreliozą ma reakcję Herxheimera, a przy na przykład syfilisie nawet 75%. I nie, to nie są ani lęki, ani zawroty głowy, tylko gorączka i silne objawy grypopodobne.

kris7333 

Wysłany: 2018-09-29, 12:20    

ok dzięki tomakin narazie kończę ten ceroxim trochę jakby ustąpiły te zawroty czytałem trochę o polineuropatiach przy boreliozie i biorę b kompleks jeszcze muszę dorzucić b4 i b8 ale pytałem u siebie w mieście o te witaminy to patrzyli na mnie jak na idiotę bo pani "mgr" o tym nie słyszała o cholinie i inozytolu bo biorę i mg i d3 i chrom ale myślę że b-complex najlepiej pomaga może to zwykły niedobór b12 ale te bałwany nie sprawdzali wyników z morfologii muszę ksero zrobić i poczytać a ty tomakin napisz proszę coś o polineuropatiach przy boreliozie i ogólnie jak to leczyć czy tylko wit b wystarczy bo te zawroty to najgorsze przy zmianie pogody i tak co dwa tygodnie jakby remisja jakiejś choroby

kris7333 

Wysłany: 2018-10-01, 15:09    

jeszcze chciałbym czy piski w uszach to od boreliozy czy od czegoś innego i męty w ciele szklistym oka to też mogą być od boreliozy bo ani okulista ani laryngolog nic nie widzi ani badania tego nie potwierdzaja czy poprostu od braku witamin czy to po antybiotykach bo czytałem że niektóre wpływają na słuch czy coś innego no bo w oczach to może od krótkowzroczności

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-10-04, 01:33    

jejku, naucz się korzystać z kropek, przecinków, akapitów, to naprawdę bardzo ciężko się czyta...

zbadaj tarczycę, jak pisałem, zrób też normalny test na boreliozę, a nie przesiewowy.

a męty ma połowa ludzkości

kris7333 

Wysłany: 2018-10-04, 07:23    

Dobra dzięki pozdrawiam

kris7333 

Wysłany: 2018-10-10, 10:50    

zrobiłem tsh i ft4,ft3 i wszystko w porządku ,zakończyłem antybiotyk i niektóre dolegliwości pozostały tzn. piski w uszach tylko nie wysyłaj mnie do laryngologa,bo byłem już kilka razy i nic ,bóle barków znikły ale takie mrowienie i cierpnięcie rąk czasami jest jeszcze miałem, niestrawności ale to myślę że po abx,a co do tych pisków to jeden dzień po zakończeniu abx ustały całkiem,a teraz raz są raz nie ma,nie wiem czy to nawrót boreliozy,czy coś innego,chociaż coraz więcej ich jest,a co do witamin to powinno się zażywać z antybiotykami czy po zakończeniu terapii bo wszędzie inaczej mówią

kris7333 

Wysłany: 2018-10-10, 10:56    

zapomniałem dodać że pozostały jeszcze takie napady nerwowości ale to w większości przypadków jest z rana, nie wiem od czego to jest,ale nie mogę stać w jednym miejscu np. w kolejce ogólnie na coś czekać taka niecierpliwość

Odpowiedz do tematu