Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica lękowa , depresja brak apetytu proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Piotrek1971

Wysłany: 2018-08-06, 21:34    Nerwica lękowa , depresja brak apetytu proszę o pomoc

Witam . Zacznę od tego ze przez kilkanascie lat codziennie pracowalem pod wpływem dosc duzego stresu. Dodatkowo przeżyłem kilka ciezkich traum co zaskutkowalo nerwicą, nerwicą lekowa a nastepnie depresja . Kilka razy probowalem terapii tabletkami ale bez wiekszych skutkow, co mnie zniechęcalo i odstawialem tabletki glownie po 3 miesiacach . Tak oto doprowadzilem się do stanu w ktorym nie mam checi do zycia , zupelny brak apetytu - to tak jakbym nie wytwarzal zadnych sokow trawienych i po wszyskim co zjem rosnie mi brzuch , bekam i mam okropne wzdecia . Nie mogę zastosowac zadnej diety ( kiedys po niskoweglowodanowej bardzo dobrze się czulem ) poniewaz niczego prócz suchych bulek nie trawię . Mam pewnie niedobory wszystkiego ponieważ z niestrawionego pokarmu niewiele mozna wchłonąć . Probowalem zakwaszac octem jablkowym ale nic to nie daje . .Suplementuje dosc dlugo magnez i to w duzych dawkach cytrynianu od 3-6 a nawet 8 tabl. dziennie w podzielonych dawkach plus dolozylem ostatnio siarke i wit C . Gastroskopia wykazala leki stan zapalny.blony sluzowej bez helikobaktera . Prosze o pomoc .. Co zrobic zeby wrocil apetyt bo wtedy to bym juz dietą sobie jakos pomogl. Z gory dziękuję za porady

Piotrek1971

Wysłany: 2018-08-06, 21:38    

Przepraszam ale chyba napisalem nie tu gdzie trzeba

Piotrek1971

Wysłany: 2018-08-08, 14:37    

Naprawdę nikt nie może pomóc?

subzero

Wysłany: 2018-08-08, 15:47    

Musisz się uzbrobić w cierpliwość. Tomakin odpowiada raz na kilka dni.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-08-12, 19:30    

Warto sprawdzić, czy nie ma jakiejś innej choroby, czy wszystko jest OK z wątrobą. Może się okazać, że to jakaś "zwykła" choroba, wtedy próby leczenia jej jako nerwicy czy depresji mogą się źle skończyć, dlatego też głupio mi trochę dawać tu rady, jak poradzić sobie z objawem tego typu mającym związek z depresją czy nerwicą.

Ale jak już chcesz konkretnej rady - możesz spróbować dużych porcji B complex i cynku, ich niedobory mogą powodować zarówno objawy nerwicowe czy depresyjne, jak i problemy z układem trawiennym.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Piotrek1971

Wysłany: Wczoraj 11:54    

No wlasnie napisalem , ze totalny brak apetytu , zoladek nie wytwarza enzymow stad ciagle wzdecia bekanie . Rzadko piję ale po alkoholu na drugi dzien mam wilczy apetyt i wszystko sue trawi . Usg jamy brzusznej wzorowo , badanie moczu i krwi wzorowo , tarczyca ok . No moze wyniki krwi moglyby byc troche lepsze ale z tego wzgledu ze nie jadam zbyt dobrze to i tak jest niezle . Bylem u psychiatry , dal leki i skierowanie do terapeuty bo musze po prostu zaczac dobr ze sie odzywiac . Same witaminy nie pomogą jak sie wcina suchary . Dzieki za odpowiedz . Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu