Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica i dobra droga do wyjścia.
Autor Wiadomość
Czarnyjas

Wysłany: 2018-04-11, 12:00    Nerwica i dobra droga do wyjścia.

Witam,
Na nerwicę (raczej lęki – bo tak powiedział psycholog) cierpię od stycznia tego roku. Przed nabawieniem się nerwicy, miałem stresujący miesiąc w pracy plus stresującą sytuacje z dziewczyną. Aby jakoś sobie z tym radzić, zacząłem spożywać po pracy alkohol (2-3 piwka) plus paliłem trawę. Gdy w pracy się uspokoiło a sytuacja z dziewczyną wróciła do normy po około 2 tyg zacząłem odczuwać dziwne bóle serca plus podczas jazdy samochodem robiło mi się słabo. Zrobiłem wszystkie badania, okazało się że wszystko jest w normie (oprócz witaminy D, miałem jej na początku stycznia około 16 ng/ml). Funkcjonowałem w miarę normalnie, chodziłem na siłownie i starałem się unikać jazdy samochodem. Jakoś pod koniec stycznia coś we mnie pękło (podczas oglądania filmu) i od tej pory zaczął się 2-3 tyg koszmar. Natrętne myśli, bole serca, karku, głowy. Szukanie informacji w Internecie, pogrążanie się historiami osób które „siedzą w tym X lat”…. Myślałem że zwariuje, ale na szczęście od połowy marca przyszła odwilż. Jest znacznie lepiej. Dzięki pomocy koleżanki z pracy poznałem moc witamin i to jak zdrowe odżywianie ma wpływ na samopoczucie.
Czuje że jestem na dobrej drodze. Jakiś czas temu znalazłem te forum a sposób Admina na wyjście z nerwicy bardzo mi się spodobał i przy okazji oświecił.

Aktualnie dalej chodzę do psychologa, biorę witaminę D (4000), niacynę, B complex oraz magnez.

Jeśli chodzi o objawy nerwicy to:
- czasem czuje mięśnie w okolicy serca
- lekki ból głowy
- czasem zdarzają się natrętne myśli, ale udaje mi się z nimi walczyć
- zdarza mi się nakręcać i szybciej się denerwuje.
- krótko śpię 5-7 godzin (kiedyś 8-9) i zdarza mi się wstawać w nocy (zawsze około 3 :D, nie ważne o której poszedł bym spać)

Dzisiaj dostałem wyniki badań, czy widzicie może coś na co powinienem zwrócić uwagę.

Witamina B12 692,5pg/ml
FT4 1.610 ng/dl
FT3 3.76 pg/ml
Witamina D3 37 ng/ml
Insulina <2.0 uU/ml
testosteron 401 ng/dl
Homocysteina 9.03 umol/l
AST 17.7 u/l
ALT 19.8 u/l
Mocznik 38.4 mg/dl
Kreatynina 1.01 md/dl
Kwas moczowy 5.6 mg/dl
Bilirubina 0.405 mg/dl
Glukoza 82.8 mg/dl
Cholesterol 161.7 mg/dl
HDL-CHOL 47.4 mg/dl
LDL- CHOL 104.5 mg/dl
Żelazo 114.69 ug/dl
UICB 204 ug/dl
Na 141 mmol/L
K 4.15mmol/L
CL 101.1 mmol/L
Wapń 2.37 mmol/L
Magnez 2.01 mg/dL
CRP 0.71 mg/L
Poziom immunoglobin
IgG 10,5 g/l
IgA 1,78 g/l
IgM 0,42 g/l
FERR 1 96.64 ng/ml
TSH 3.56 uIU/ml
WBC 5.24
NEUT 2.5
LYMPH 1.91
MONO 0.68
EO 0.12
BASO 0.03

RBC 5.15
HGB 14,8
HCT 42,4
MCV 82,3
MCH 28,7
MCHC 34,9
RDW-SD 37,4
RDW-CV 12,5

PLT 150
PDW 19,1
MPV 12,4
P-LCR 41,2
PCT 0,19

RET 10,8
IRF 2,0
LFR 98
MFR 2,0
HFR 0,0
RET-He 30,1

OB-5mm/1godz.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-04-13, 18:29    

Nie podałeś norm, więc ciężko wyczuć, czy badania są OK, czasem laboratorium ma inaczej wyskalowane przyrządy i normy są przez to inne. Na oko wszystko wygląda dobrze, ale niektórych rzeczy nie wyłapiesz podstawowymi badaniami, np tężyczki.

Ogólnie - wygląda to na typową agorafobię, rób to, co masz wypisane na stronce, a co do lęków związanych z podróżą - po prostu rób relaksację mięśniową zawsze przed jazdą samochodem, dzięki temu organizm zacznie kojarzyć to z czymś relaksującym.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Czarnyjas

Wysłany: 2018-04-14, 18:25    

Dzięki za odpowiedź, do dzisiaj dodaje do swojej kuracji Omege 3, lecytynę oraz cynk.
Wszystkie wyniki byly w normach. Jedynie:
HDL-CHOL 47.4 ( norma 55-80)
Krwniki czerwone w moczu
Insulina <2,0 uU/ml (norma 8.9-28,4)

Z tego co pamiętam zawsze miałem średniej jakości mocz.

Co do aktualnej suplementacji to:
- witamina D (4000),
- niacynę 50mg ,
- B complex
- magnez 300 mg
- Omega 3 (2000)
- Cynk 15mg
- lecytyna 1200 mg
- ashawaganda

czarnamambaa 
czarnamamba

Wysłany: 2018-04-17, 11:11    

Czesc Tomakin ,duzo Twoich postow sie naczytalam , mysle ze w jakims duzym stopniu ludziom pomogles. Wiec kolej na mnie, juz opadam z sił.
Jestem strasznie nerwowa osoba , wbiłam sobie do glowy ze nie lubie ludzi ale i przy okazji boje sie ,czuję lęk przez spoglądających na mnie ludzi, mam pocenie rąk, nóg, mam tez zimne rece i zimne stopy ,slaba mam pamiec , przy rozmowie z kims brakuje mi czasami slowek, jeszcze niedawno drgala mi powieka , teraz juz jest dobrze ,a i bardzo sie poce, pod wplywem stresu serce mi strasznie bije, nogi dretwieja, ja mam chyba nerwice.
Jeszcze mialam cos takiego jak np zmywalam naczynia i przy odkladaniu na suszarke np jakies naczynie sie obilo o drugie, czy poruszylo przypadkiem to mialam lęk w glowie w formie lekkiego odruchu tiku glowa....
w 2015 roku poszlam pierwszy raz do psychiatry przepisala mi leki po ktorych nie dalo sie normalnie funkcjonowac otepienie mozgu, sennosc stan masakryczy, poszlam do niej na druga wizyte zmienila mi leki , nic to nie dalo czulam sie fatalnie , stwierdzilam ze nie bede tych psychotropow brala i sie nimi trula. od tego czasu nie leczylam sie , moge tylko stwierdzic ze jest coraz gorzej , jeszcze niedawno myslalam ze to samo moze mi przejdzie ...
nie ukrywam ze siegalam tez po alkohol.. wiem ze to nie rozwiazanie , ale on sprawial ze o wszystkich lękach zapominalam i czulam sie swietnie, niekorzysc taka ze byc moze a raczej napewno wyplukalam sie z witamin ...
chce wziac sie za siebie i za swoje zdrowie ,Czytalam twoje posty zeby brac magnez , i tak kupilam MAGNE B6 I ASPARGIN , biore te leki od 1,5 tygodnia i plus jest taki ze serce bije mi miarowo , a z lękami się nie moge rozstać ... to jest straszne . Bardzo chciala bym byc w pełni zdrowa i zyc normalnie jak kazdy zdrowy czlowiek i cieszyc sie zyciem a w przyszlosci zalozyc swoja rodzine ...
Czy jest mozliwosc wyjscia z tej choroby nie biorac psychotropow?????
jestem mloda piekna kobieta,,prosze pomoz mi, bo juz nie daje rady

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-04-18, 01:17    

@Czarnyjas - jeśli masz aż tak wywaloną poza normę insulinę, to zajmij się tym, zanim będziesz miał ciężką cukrzycę z komplikacjami. Zrób sobie krzywą insulinową, z wynikami idź do diabetologa, niech oceni. Zaburzenia insuliny to jedna z potencjalnych przyczyn ataków paniki, więc może tutaj trzeba uderzyć.

@Czarnamamba - masz całą stronę o nerwicy lękowej, zacznij od zrobienia badań tam wypisanych, jak masz kasę to zrób też próbę tężyczkową. Nie bierz żadnych supli póki się nie przebadasz. Stronka to www.nerwica.vegie.pl

subzero

Wysłany: 2018-04-18, 01:50    

tomakin napisał/a:
. Zrób sobie krzywą insulinową

Nie cukrową?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-04-22, 21:43    

nie, chodzi o oznaczenie glukozy oraz insuliny

czarnamambaa 
czarnamamba

Wysłany: 2018-04-26, 09:28    

- Tomakin
brałam przez ok. 2,5 tygodnia magnez: magne b6 naprzemian z asparginem , musialam zaprzestac brac te leki , gdyz mialam klopoty z oddychaniem i meczy mnie kaszel ...
czyli ja nie mam niedoboru magnezu, bo byc moze ten az przedawkowalam , bo bralam spore ilosci, albo moj organizm nie toleruje tych leków.
wiec skad te moje lęki są i objawy???/ ;/////

* badania niedlugo z krwi bede robila.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-04-28, 16:17    

magnez uzupełnia się dłuuuugo, co więcej w niektórych przypadkach mogą być problemy - gdy jest jednocześnie niski poziom witaminy D3 i zaburzenia gospodarki wapniem, wtedy pomimo niedoboru magnezu, człowiek źle reaguje na jego suplementy.

I nie, z krwi nie oznaczysz niedoboru magnezu, chyba że znajdziesz laboratorium oznaczające poziom wewnątrzkomórkowy.

czarnamambaa 
czarnamamba

Wysłany: 2018-04-29, 14:54    

to jaki z tego morał???, bo nie wiem co mam robić ?

Anula55 

Wysłany: 2018-04-30, 16:10    

Pierwszy raz widzę taki przypadek.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-05-01, 11:02    

Masz na stronce o nerwicy opisane, co robić z tężyczką. A na początek warto zrobić badania by sprawdzić, czy to w ogóle masz.

malinka1 

Wysłany: 2018-05-02, 13:59    

a ile brałaś leki?

czarnamambaa 
czarnamamba

Wysłany: 2018-05-03, 12:04    

które leki ?

czarnamambaa 
czarnamamba

Wysłany: 2018-05-03, 12:05    

Anula55 napisał/a: