Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Urazy staowow mięśniowe, co suplementować.
Autor Wiadomość
Kola_mis

Wysłany: 2018-01-22, 19:49    Urazy staowow mięśniowe, co suplementować.

Tomakin,

z przyjemnością mogę dziś powiedzieć, że po stresującym etapie życia trwającym od października 2015 do 22 grudnia 2017 nastały w moim życiu czasy spokoju. Mało stresująca, bardzo dobrze płatna praca, czas na wypoczynek i spokój.

Niestety skutki tych 2 lat są dla mnie jakie są:

stawowo-mięśniowe
-uraz kręgosłupa, o czym już pisałem. Czekam na MRI. Obecnie plecy nie bolą, ale ćwiczyć ze sztangą się boje obecnie,
-problemy z szumem w uchu, obecnie opanowany ale pojawia się czasem,
-ból stopy od września do listopada, obecnie bardzo rzadko pobolewa,
-nowy uraz, od miesiąca ból barku, z każdym dniem poprawa ale bardzo powolna...

psychiczne:
-ustępujące otępienie,
-ustępujące wyczerpanie psychiczne

Zastanawiam się co uzupełnić po 2 latach pełnych zmęczenia i stresu. Chodzi mi o suplementację przynajmniej przez jakiś czas aż nie unormuje swojego organizmu. Może jest coś czego braki moga bardzo przyczniać się do urazów które opisałem?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-22, 20:17    

Przy urazach podstawa to korekta ćwiczeń, jak ostatnio sobie barki rozwaliłem, to przez rok nie mogłem nic nimi robić. Winien był mięsień podłopatkowy - pół roku czekania, aż się zagoi, kilka miesięcy ćwiczeń odważnikiem pół kilograma. Trzeba sprawdzić, co konkretnie jest nie tak, gdzie jest przykurcz, gdzie za duży luz - i korygować odpowiednimi ćwiczeniami. Tego nie da się przebadać przez internet, nie da się też przez internet zalecić odpowiednich ćwiczeń.

Jeśli masz ciągle napięte mięśnie, np z nerwów albo po prostu z braku magnezu, czy tez np z powodu problemów z tarczycą, to będą one "szarpać" przyczepy przy mocniejszym ruchu, co doprowadzi do kontuzji. Ale tez nie ma co liczyć, że przez internet się zdiagnozuje czego konkretnie brakuje, czego jest za dużo.

O MSM pewnie już nie raz pisałem, magnez - wiadoma sprawa, ale nie mam pojęcia, co tu jeszcze można dorzucić.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

pepper 

Wysłany: 2018-06-26, 11:02    

Po urazach najważniejsze jest dbanie o odpowiednią rehabilitację, np. z pomocą fizjoterapeuty (np. https://www.orvit.pl/services,fizjoterapia.html jeśli jesteście z Kujawsko-Pomorskiego) i zachowanie umiaru pomiędzy aktywnością fizyczną, a odpoczywaniem.

Odpowiedz do tematu