Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o wskazówki.
Autor Wiadomość
tomek.franek90

Wysłany: 2018-06-04, 11:47    Proszę o wskazówki.

Dzień dobry.
Proszę o wskazówki/porady. Nie ukrywam ze pytanie kieruje głównie do administratora forum :-)

Mam 25 lat. Do dosłownie 28 kwietnia br. (pierwsze dni majówki) czułem się nieźle, byłem w całkiem dobrej formie. Tak jak każdy odczuwałem mniejsze bądź większe zmęczenie. Nie miałem wiekszych dolegliwości zdrowotnych.

Od ponad miesiaca odczuwam ogromne zmeczenie nieustajace po odpoczynku, śnie. Odczuwam brak koncentracji, widzę niewyraźnie. Jestem nieobecny. Mam problemy z wybudzaniem się w nocy. Gdy chodzę - odczuwam delikatne zawroty głowy, mam odczucie bycia pijanym. Gdy usiądę czuje się lepiej. Bagatelizowałem to przez miesiac, myslalem ze samo ustapi, ale niestety nadal to mam. Zaczalem brac witaminy kompleks centrum oraz witamine d oraz b12 plus magnez. Niewiele pomaga ale biore dopiero od tygodnia. Przyznam ze zaprzestalem aktywnosci fizycznej ale po niej czuje sie jeszcze bardziej zmeczony.

Czuje sie tak nieustannie od pierwszych dni wolnego tzw. majówki po intensywnym, stresujacym kwietniu w pracy. Zrobilem sobie TK głowy - wszystko ok. Ponadto zrobilem badania krwi. Wyniki w zalaczniku.

Rodzina mowi ze jestem leniwy albo mam to z nerowow, ale nie wierze w to. Takiego stanu nie udczuwałem nigdy.

4.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 119,52 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 228,5 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 219,74 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 225,66 KB

tomek.franek90

Wysłany: 2018-06-04, 14:14    

Dodam że w kwietniu przez dłuższy czas brałem trochę leków przeciwbólowych w związku z bólami kręgosłupa odcinek lędźwiowy. Ale wszystko w normie, zgodnie z zaleceniami na recepcie - tj. nimesil oraz Ibuprom.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-05, 02:36    

To niemal na pewno nie jest nic związanego z nerwicami czy niedoborami, więc na tym forum raczej nie dostaniesz diagnozy - a od diagnozy trzeba zacząć, żeby cokolwiek doradzić. Byłeś u kardiologa, albo chociaż miałeś badanie serca w przychodni?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-05, 07:40    

tak, robiłem badanie serca u kardiologa. Serce zdrowe jak dzwon. Najgorsze sa delikatne zawroty głowy i uczucie bycia pijanym w pozycji stojącej. Jak usiadze czuje się lepiej. Robilem TK glowy. Jakie badania sugerujesz?

a to nie jest ten słynny zpz lub brain fog? może coś z błędnikiem?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-05, 22:45    

Właśnie błędnik podejrzewałem, ale nie pasowało mi uczucie zmęczenia - chociaż może po prostu się nie wysypiasz z powodu zawrotów głowy?

Trzeba odróżnić, czy masz zawroty, czy wrażenie zawrotów, bo to dwie różne rzeczy. Neurolog powinien to ocenić, albo nawet zwykły lekarz prostymi testami typu proszę stanąć na jednej nodze.

zpz to na pewno nie jest, on jest DUŻO mocniejszy, ludzie mają problem żeby z łóżka wstać. A brain fog to objaw, a nie choroba - coś jak gorączka albo kaszel, to nie są choroby jako takie tylko coś, co innym towarzyszy.

A, na forum był gość, który miał problem z błędnikiem - po zaliczeniu kilkunastu lekarzy trafił w końcu na takiego, który zrobił mu jakiś taki dziwny ruch głową, po którym te drobne kamyczki co masz w błędniku trafiły na właściwą pozycję i gość z dnia na dzień wyzdrowiał.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-06, 07:32    

Wczoraj zrobiłem test - totalnie wyluzowany poszedłem na spacer. Czułem ewidentnie "bycie pijanym" i delikatne zawroty głowy, takie rozmycie. (może wrażenie? co nie zmienia faktu ze piekielnie meczace) Co gorsza - po dluzszym chodzeniu zaczyna boleć głowa od tego i musze usiasc.

Jak siedze jest duzooo lepiej. Tez nie super, ale tak się nie mecze.
Ja się nie wyspiam z powodu bolu glowy raczej. I ogolnie krotko spie bo praca od samiutkiego rana.

Martwie się ze to po braniu tych lekow przeciwbólowych w kwietniu. Ale z drugiej strony nie uważam ze je przedawkowałem. Brałem zgodnie z zaleceniami na recepcie.

I ostatnio pytanie, bo szukam już wszystkich opcji:
czytałem o czymś takim jak dd - derealizacja z nerwicy. Ale tam jest napisane ze wszystkie jest oddalone, nierealne itd. A ja wszystko doskonale czuje i widze tylko czuje się jakbym był lekko wypity.

aron

Wysłany: 2018-06-06, 15:37    

Jakbyś miał problem z b12 to wrażenie niepewności chodu ,trzęsący się obraz przy chodzeniu jest non stop, to się czuje nawet leząc że coś jest nie tak,
ile brałeś tej b12, bo jak takie z apteki pare mikrogramów to o kant dupy potłuc.

Siedzisz dużo przed monitorem,czy masz prace kompletnie z tym nie związaną ?

Spróbuj pojeździć na rowerze (najlepiej po jakiś polnych drogach gdzie terepie), chodzi o dostarczanie dużo bodźców dla układu równowagi.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-06, 21:00    

To wrażenie niepewności mam nawet jak siedzę. To prawda. Witaminę B12 biorę dopiero od niedawna. Zwykle tabletki z apteki. Dwa razy dziennie. Myślisz że to niedobór B12? Prace mam siedząca 8 h na kompie. Ostatnio praktycznie zero ruchu, aktywności.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-06, 21:48    

To mogą być setki rzeczy, ogólnie - nerwicę podejrzewa się, gdy wyeliminuje się wszelkie inne możliwe choroby. Jak będziesz pewien, że masz zdrowe serce, błędnik i całą resztę, wtedy dopiero myśl o nerwicach.

A niedobór B12 nie pojawi się z dnia na dzień.

aron

Wysłany: 2018-06-06, 22:02    

tomek.franek900 napisał/a:
To wrażenie niepewności mam nawet jak siedzę. To prawda. Witaminę B12 biorę dopiero od niedawna. Zwykle tabletki z apteki. Dwa razy dziennie. Myślisz że to niedobór B12? Prace mam siedząca 8 h na kompie. Ostatnio praktycznie zero ruchu, aktywności.

Zwykłe z apteki kompletnie nic Ci nie dadzą, czy masz niedobór nie mam pojęcia, zrób badanie jak w dolnej normie, kup suple przynajmniej 1000mcg (to co jesz ma pewnie max 10mcg) i pozjadaj jakiś czas.

To może być też od monitora,a właściwie bezruchu,trwaniu w statycznej pozycji (to tak moja prywatna teoria), dlatego namawiam na rower, musisz dostarczyć układowi równowagi bodźców .

subzero

Wysłany: 2018-06-06, 22:25    

tomek.franek900: Radzę ignorować rady innych osób niż tomakin dopóki nie będą potwierdzone przez tomakina.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-07, 00:41    

Jeszcze raz - cokolwiek by to nie było, na pewno nie jest to prosty niedobór czy "od monitora", bo wtedy nie pojawiłoby się nagle. Tak z dnia na dzień pojawiają się zwykłe choroby. może też oczywiście pojawić się nerwica wynikająca z niedoborów, ale wtedy to już jest normalna choroba, a nie po prostu niedobór.

Nerwica z niedoborów to trochę jak złamanie kości wynikająca z odwapnienia - nie można mówić, że to tylko niedobór wapnia i jak się łyknie tabletkę, to od razu można chodzić, noga musi się jeszcze zrosnąć, tyle że jak się tego wapnia nie uzupełni, to będzie się zrastać 2 lata i złamie od nowa przy pierwszej lepszej okazji.

Ale tutaj trzeba przede wszystkim ustalić, czy nie ma "zwykłej" choroby, a na forum tego nie zrobisz.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-07, 07:36    

byłem wczoraj u laryngologa. Wszystko ok. Po konsultacji stwierdził, że nie będzie potrzebne prawdopodobnie badanie błędnika.
wybieram się dzisiaj do psychiatry na konsultacje. ale mega mocno watpie ze to na tle psychicznym. zobaczymy.

Obawiam się ze to od brania lekow glownie nimesil przez 5-10 dni w kwietniu, plus ibuprom. Oczywiście nie bralem tych lekow jednocześnie, nawet nie w tym samym dniu. Bo z tego co wiem nimesil to nlpz.

Dodam co ważne, ze w maju po pierwszym tygodniu "czucia się dziwnie" zaczalem brac ale krotko bo przez 2-3 dni raz dziennie ashwagandhe (na sen), spiruline, rhodiole rosea (na "odkurzenie"). Odstawilem po 3-4 dniach, bo miałem wrazenie senności większej. Po odstawieniu tego brałem przez kilka tygodni witaminy kompleks, omega 3, witamina d i b12 plus zenszen gold complex. Wydawało mi się ze trochę dużo.

Obecnie od kilku dni nie biore nic.

Duzo lepiej czuje się jak siedze. Jak chodze czuje się ewidentnie jak po trzech piwach.

aron

Wysłany: 2018-06-07, 08:41    

Miałem podobny problem (zobacz mój temat) i u mnie to zaczęło się nagle,pisałem z paroma osobami i wszystkim neurologiczne objawy pojawiły się nagle,facet który mnie naprowadził na trop; obudził się,wypił kawę i go powyginało w kierunku "lekko nawalony".

Zbadaj ta witaminę, pozażywaj trochę nie zaszkodzi Ci

Ze masz dobrą morfologie to nic nie znaczy, masz tu temat ludzi z dobrą morfologią i problemem z b12, poczytaj komentarze.
http://mfblasz.blogspot.c...borowa-b12.html

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-07, 14:43    

Ja zacznę brać tabletki B12 molekin firma dwa razy dziennie. Chyba że znasz lepszy, szybszy sposób na duże dawki B12 - podziel się. A w ogóle - jak zbadać poziom B12 i ogólnie witamin? Poczytam Twój temat. Ja w trakcie chodu mam ewidentnie odczucie bycia po 3 piwkach. Wczoraj laryngolog naprowadził mnie że to może być nadciśnienie bo u mnie regularnie jest 140/90 a czasami nawet lubi chlasnac 150/100.

Odpowiedz do tematu