Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
łączenie suplementów z benzodiazepiną
Autor Wiadomość
moniczka34

Wysłany: 2018-07-05, 00:30    łączenie suplementów z benzodiazepiną

Witam ,

Wiem , że nie powinno łączyć się niektórych suplementów , tych które wpływają na poziom serotoniny z lekami przeciwdepresyjnymi np SSRI, tak aby nie doszło do zespołu serotoninowego . Ale jak sprawa wygląda w momencie kiedy zaczyna się dopiero suplementację , więc wiadomo nie ma ona prawa jeszcze poprawić samopoczucia ( np inozytol, żeń szeń , szafran ) a jest potrzeba poprawy doraźnej samopoczucia lekiem z grupy benzodiazepin? Chyba nie występują wtedy takie niebezpieczne interakcje? bo przecież benzo działają na innej zasadzie prawda? i często wręcz przy wprowadzaniu leku z grupy SSRI lekarz początkowo zaleca jakieś benzo ...??? dzięki serdeczne z góry za odpowiedź , bo muszę mieć pewność ...

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-05, 01:41    

O konkretne leki pytaj ludzi, którzy się na tych lekach znają - lekarzy. Ja się lekami jako takimi nie interesuję, bo nigdy nie będę nikomu ich przepisywał ani nawet polecał.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

subzero

Wysłany: 2018-07-05, 02:07    

Ale lepiej byś umiał odpowiedzieć niż niekompetentni lekarze popełniający szkolne błędy.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-05, 04:24    

może jakbym się poduczył o lekach to bym umiał, może nie - tak czy tak nawet niespecjalnie mi wolno się wypowiadać o lekach na receptę :D

wader_28 

Wysłany: 2018-07-05, 21:44    

Pochodne benzodiazepiny za zwyczaj stosuje się pomocniczo przez okres do 8 tygodni. Potem zmniejszając systematycznie dawki zmierza się do odstawienia. Jeżeli miałaś już styczność z tymi substancjami, to wiesz że brane wieczorem działają uspokajająco, a za dnia - jakby pobudzająco ( np. alprazolam ). Połączenie suplementów zawierających żeńszeń, lub też inne o podobnym kierunku działania z benzo może nasilić jakieś objawy pobudzenia, zwiększyć ciśnienie. Ale to tylko moje domysły. Ja przed sięgnięciem po SSRI + benzo odstawiłem praktycznie wszystkie suplementy ( tryptofan, b12, magnezy, omegi). Zbliżając się do końca kuracji lekami, wróciłem jakiś czas temu do suplementacji, pod kątem niedoborów które były zauważalne w wynikach.( b12, żelazo).

moniczka34

Wysłany: 2018-07-15, 20:17    Stosowanie suplementów

Witam ponownie,
pytanie podepnę tutaj , żeby nie zakładać następnego wątku o podobnej tematyce. A więc do rzeczy , od wielu wielu lat męczę się z nerwicą natręctw , lękami , oraz stanami depresyjnymi. od niedawna zabrałam się za poorządną suplementację witaminami. Wczesniej przerabiałam już kilka leków farmakologicznych , które nie dawały poprawy takiej jakiej bym oczekiwała , mnóstwo uboków no i oczywiście po odstawieniu zaraz wszystko wraca . I teraz pytanie konkretne: zaczełam suplementować wysokie dawki omega 3 , epa ok 2000, cdp choline 3 kapsułki x250 mg plus spirulinę ( zamierzam kupic urydynę tau ) . Dołozyłam do tego wysoką dawkę wit d3 ok 4000 j. b complex-50 mg , witaminę B3 - niacynę , mam zamiar powoli dojsc do 2000 - 3000 mg, oraz kwas foliowy. Dodatkowo zazywam inozytol ok 3-4 gramy. zazywam rowniez cynk i chrom , ale to wlasnie chyba za niskie dawki. jakie powinny byc tak właściwie?chciałabym dołożyc tez l-lizynę , ale w jakiej dawce dziennej? Mam rowniez awanswgarde , oraz zazywam od 3 tyg 30 mg wyciągu z szafranu......baaaaaardzo tego dużo....i tu pytanie juz konkretne ;) czy to bezpieczna ilosc substancji i te ich wszystkie połączenia?? zaczynam się bać o ewentualny zespół serotoninowy. Zaznaczam że nie przyjmuję zadnych leków przeciwdepresyjnych. z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i czekam na nią z niecierpliwością ;)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-07-16, 11:05    

Każdy reaguje indywidualnie, po prostu obserwuj organizm. Nic się od takich dawek nie powinno dziać, jeszcze nie wiem jak z tą formą choliny.

Niacyny nikomu nie polecałem, nie mnie pytaj jak dawkować i nie do mnie miej pretensje, jak rozwalisz sobie wątrobę.

Cynk - może 3 razy dzienne 15 mg? Chrom tak z 200-400 mcg. Tyle się zazwyczaj zaleca w niedoborach. Inozytolu w badaniach stosowano więcej, nawet 10 razy więcej. Lizyny pewnie ze 4 gramy dziennie, w badaniach stosowano gdzieś tyle.

Odpowiedz do tematu