Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seks oralny a rak
Autor Wiadomość
Kondpil18 
Kondpil18

Wysłany: 2019-02-16, 09:07    Seks oralny a rak

Na większości stronkach o seksie i jego bezpieczeństwie można wyczytać, że sex oralny powoduje raka jamy ustnej, gardła przez tzw. wirus HPV. Czy jest to prawdą czy ryzyko to jest większe, gdy to facet piesci w ten sposób kobietę?

kasia_k

Wysłany: 2019-02-16, 16:57    

O kurde..... pytanie mnie zagieło:D mam nadzieję, że mój nie zacznie się nad takimi rzeczami zastanawiac :D

Kondpil18 
Kondpil18

Wysłany: 2019-02-16, 22:43    

A co najgorsze, nie ma sposobu by tego wirusa się pozbyć i zapobiec rozwojowi nowotworu. Jedynie badania kontrolne jamy ustnej i gardła coś mogą pomóc wykryć wczesne stadium choroby. Nie wiem czy jest jakikolwiek sposób naturalny na zabezpieczenie się przed tym okropieństwem. (Miałem już 4 partnerki z którymi TO robiłem, a może być więcej, ale przecież z tego nie zrezygnuję :D)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-02-26, 03:00    

To teoretycznie prawda, w praktyce ryzyko jest dość niskie.

Statystycznie co czwarty mężczyzna umrze na raka. Statystycznie, co setny umierający na takiego raka będzie go miał wywołanego wirusem brodawczaka ludzkiego. Czyli wychodzi na to, że ryzyko jest jak 1 do 400. Przy czym wirusem można zarazić się nawet przez podanie komuś ręki, czy złapanie klamki której dotknął zarażony - znakomita większość przypadków infekcji jamy ustnej wirusem nie wynika z kontaktów seksualnych. Co dodatkowo obniża ryzyko, ale ciężko powiedzieć o ile - jeśli założymy, że 90% przypadków infekcji jamy ustnej ma źródło nieseksualne, to ryzyko związane z kontaktami seksualnymi spadnie do 1:4000.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu