Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak i co suplementować
Autor Wiadomość
JDM 

Wysłany: 2019-01-13, 19:09    Jak i co suplementować

Cześć

czy możesz mi podpowiedzieć jak mam suplementować witaminy i minerały? Brakuje mi takiego ogólnego wpisu jak zacząć :) Czy wystarczy że zakupie sobie jakiś kompleks (albo dwa) i już? Obecnie pożywam D3 i K2-MK7, selen oraz wit. C.

Poza tym mam problemy z wagą oraz z wypadaniem włosów. Wyczytałam gdzieś u Ciebie info, że na wypadanie włosów można spróbować jod (jodek potasu) i znalazłam taki suplement, gdzie zaleca się w przypadku krótkotrwałego jednorazowego użytku 90mg jodu potasu dziennie. W opakowaniu jest 15 dawek – czy to będzie ok stosować przez 2 tygodnie?

Dołączam swoje wyniki badań :) i będę wdzięczna za podpowiedź czy suplementować żelazo, jak z tym jodem zrobić, czy zakupić sobie coś multi? W ogóle jak i co suplementować. Z góry dzięki!

Badania_01_2019.JPG
badania krwi
Plik ściągnięto 35 raz(y) 78,01 KB

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-23, 06:47    

90 mg to zabójcza dawka jodku potasu, 90 mcg wygląda OK, ale to 1000 razy mniej niż napisałaś - pomyliłaś się, czy ktoś faktycznie takie suplementy sprzedaje?

Na pewno warto większe dawki B12, raz że masz ją dość nisko, dwa że masz wysoko homocysteinę.

Lata temu stworzyłem taką witrynę, jest już trochę przeterminowana, pewnie teraz pisałbym inaczej, ale przypuszczam, że o to właśnie Ci chodzi:

http://www.zdrowie.vegie.pl/

Co do włosów, lepiej zacząć od cynku.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

JDM 

Wysłany: 2019-01-23, 23:50    

Część :)

dziękuję za informację. Skupię się na witaminie B12 oraz cynku (w podanym linku doczytałam też, że biotyna) i dam znać za kilka miesięcy.

Jeśli mogę jeszcze dopytać – czy cynk na poziomie 10 mg / dziennie, a biotyna na poziomie 50 µg / dziennie – będzie ok? A B12 dziennie 2,5 µg?

Co do jodku sodu, to jest taki produkt, gdzie na tabletkę przypada „30 mg jodku potasu”, a zalecana dawka dla dorosłych to 3 tabletki. O ile nie jest to niezgodne z regulaminem forum, podaje linka do produktu, który był inspiracją do zadania pytania o jodek sodu: https://evita.sklep.pl/pl/p/Jodek-potasu-30-mg-60-tabletek-Nowfoods/23113821?gclid=EAIaIQobChMI2davy_iE4AIVDouyCh3cPQnhEAQYAiABEgI5fvD_BwE

p.s. Na innych stronach znalazłam jeszcze lepiej - zalecana dzienna dawka owego produktu to 4 tabletki – czyli 120 mg.

JDM 

Wysłany: 2019-01-24, 00:15    

p.s. 2 Znalazłam preparat z wysoką zawartością witaminy B12 (500µg), witaminy B6 (10 mg), biotyny (1000 µg) i kwasu foliowego (800 µg) - czy z takimi dawkami nie przeginam?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-30, 15:16    

Cynk, jeśli chcesz uzupełnić niedobór, to 5 razy więcej, jeśli chcesz po prostu brać codziennie żeby do niedoboru nie dopuścić, to 10 mg może być. Biotynę spokojnie można zwiększyć stukrotnie (nie, nie pomyliłem się), a b12 - tysiąckrotnie (tu też się nie pomyliłem).

Faktycznie now produkuje takie tabletki, parę lat temu na nie trafiłem i mocno się wtedy zdziwiłem. No cóż, ja nie polecam takich dawek - ZAZWYCZAJ nie zaszkodzą, ale jak trafią na osobę z utajoną chorobą tarczycy, będzie wesoło.

Z kwasem foliowym trochę przeginasz, ale jak nie będziesz po tym mieć bezsenności, to poza tym nie powinno zaszkodzić.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

JDM 

Wysłany: 2019-02-12, 19:19    

Cześć :)

Dziękuję za porady i sugestię, suplementy już skompletowane. Odezwę się za kilka m-c po kolejnych badaniach ;)

Wszystkiego dobrego!

Odpowiedz do tematu