Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wielka prośba o pomoc, wskazówki
Autor Wiadomość
radek90

Wysłany: 2015-06-21, 21:16    

Cynk brałem, 50 kapsułek po 50mg. Domyślam się, że to może być za mało. D3 to ostatnio dużo się opalałem, dodatkowo zmęczyłem butelkę D3, której sumarczyna ilość wit wyniosła koło 500tys IU. Z cysteiną nic nie próbowałem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-06-21, 22:06    

nie no, taka ilość cynku już wyraźnie coś zmienia, gdy są niedobory. Przetestuj cysteinę, to w ogóle pierwsza rzecz którą się testuje przy "nie wiadomo czym".

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

radek90

Wysłany: 2015-06-22, 19:39    

Tomakin, co myślisz o tym, aby zrobić sobie badanie gospodarką żelaza plus próby wątrobowe?
Tak poczytałem dziś trochę o tym i mam trochę objawów pasujących do zaburzń gospodarką żelaza.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-06-22, 22:40    

próby wątrobowe zawsze warto, a co do "przeczytałem i mam parę objawów" - gwarantuję, że przy KAŻDEJ chorobie o której poczytasz miałbyś parę objawów :D

Robiłeś ten podstawowy zestaw badań ze stronki o nerwicy? W ogóle jakieś badania, gdzie coś z żelazem było oznaczane? Ferrytyna i żelazo chociaż?

radek90

Wysłany: 2015-06-22, 22:44    

Tylko hemoglobina. Lekarz powiedział, że skoro to ejst w normie, to temat żelaza nie ma co drążyć, a ja widać po koleżance z wątku obok, też miała w normie hemoglobinę a ferrytynę i żelazo już niekoniecznie.
No i tak jak mówiłem, włosy mi wypadają, sa łamliwe, skóra też nienajlepiej wygląda. Reszta objawów pasuję w jakiś sposób pod niski poziom żelaza.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-06-23, 09:27    

Jak jest się chorym i nie wiadomo na co, zawsze na początek robi się podstawowe badania, cały zestaw. Te objawy które teraz wypisałeś pasują pod dobrą setkę schorzeń, badania pozwalają zawęzić pulę podejrzanych. Nie powinno się raczej wychodzić z założenia "może mam taką a taką chorobę, zrobię na nią test" - lepiej jest stosować taktykę "nie wiem, co mi jest, zrobię testy które wykrywają możliwie dużą ilość schorzeń".

radek90

Wysłany: 2015-06-23, 09:59    

Zgadza się, jednakże wiesz jak funkcjonują lekarze, zwłaszcza rodzinni, którzy wolą przyoszczędzić na badaniach i kupić sobie za to w perspektywie kilku lat dobrą furę (mówię tak, gdyż u mnie rodzinny tak zrobił). A mnie też nie stać na szczegółowe badania. I tak w ramach możliwości co niektóre robiłem prywatnie. Ferrytyne i żelazo też zrobię prywatnie.

radek90

Wysłany: 2015-07-04, 12:21    

Trochę odświeżę wątek.
Od internistki dostałem na częsciowe badanie krwi oraz moczu. Niestety ferrytyny i żelaza nie dostałem, więc w przyszłym tyg. zrobię na własną rękę.

Data badania
30-06-2015
Nazwa badania
Przejrzystość
Wartość
przejrzysty
Jednostka

Norma
-

Barwa
żółty

-

Ciężar właściwy
1,018
g/ml
1,015 - 1,03
W normie
pH
5,0

5 - 7
W normie
Glukoza w moczu (pasek)
nieobecna

-

Ketony
0,00
mg/dl
-

Urobilinogen
<1
mg/dl
0 - 1
W normie
Bilirubina
nieobecna

-

Białko w moczu (pasek)
nieobecne

-

Azotyny
nieobecne

-

Krew
nieobecne

-

Leukocyty
nieobecne

Badanie krwi :

Nazwa badania
Cholesterol
Wartość
186,20
Jednostka
mg/dl
Norma
115 - 190

W normie
Cholesterol HDL
51,10
mg/dl
-

Cholesterol LDL, wyliczany
104,82
mg/dl
-

Trójglicerydy
151,40
mg/dl
- 150
Powyżej normy

Nazwa badania
Kwas moczowy
Wartość
6,3
Jednostka
mg/dl
Norma
3,4 - 7

W normie

Nazwa badania
eGFR (wskaźnik)
Wartość
>60
Jednostka
ml/min/1,73m2
Norma
-

Kreatynina
0,93
mg/dl
0,7 - 1,2
W normie

Nazwa badania
Potas
Wartość
4,75
Jednostka
mmol/l
Norma
3,5 - 5,1

W normie

Jak widać ta część w normie. 23 lipca czeka mnie doppler tętnic szyjnych. Co do objawów, dalej wypadające słabe włosy, szumy uszne, sztywny kark, złe samopoczucie po przebudzeniu itp.

Poszedłem do laryngologa. Z miejsca dostałem na tomograf zatok obocznych. Wszystkie zatoki zostanę przeanalizowane. We wtorek idę.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-07-04, 14:34    

W sumie od tego powinno się zacząć, od wizyt u lekarzy którzy dadzą skierowania na badania których nie można zrobić samemu albo które są zbyt drogie.

radek90

Wysłany: 2015-07-08, 11:10    

Wyniki TK zatok:

Przegroda kostna nosa prosta.
Małżowiny nosowe symetryczne.
Komórki sitowe prawidłowo powietrzne.
Prawa zatoka czołowa hypoplastyczna- odmiana budowy.
Niewielkie zgrubienia śluzówki w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej. Poza tym zatoki przynosowe - szczękowe, klinowe , czołowe prawidłowo powietrzne.
Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-07-08, 21:33    

"i nawet jak 10 lekarzy powie, że nie masz tej jednej choroby którą znam, to i tak jestem pewien że ją właśnie masz"

eh Taeda :D

radek90

Wysłany: 2015-07-09, 13:57    

NO cóż, flegma sama z siebie, spływająca po gardle się nie wzięła ot tak

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-07-10, 03:07    

nie, ale mogła mieć 30 różnych przyczyn, czepienie się jednej z nich (zatok) i robienie kolejnych badań, gdy poprzednie wyszły ujemnie podpada pod obsesję.

radek90

Wysłany: 2015-07-11, 08:06    

Cóż. Niedługo mam ponowną decyzję. Laryngolog się wypowie w tej kwestii. Z mojej strony zrobię jeszcze badanie ferrytyny i próby wątrobowe. Tomakin, jak myślisz, czy moje objawy moga świadczyć, że jakieś procesy u mnie zostały zahamowane? (metylacja)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-07-12, 04:19    

Zahamowaną metylację można dość łatwo poznać po podwyższonym poziomie homocysteiny, chociaż to też nie jest reguła. To raczej nie daje objawów które można jednoznacznie ocenić "na oko", ja w każdym razie o takich nie słyszałem.

Ja bym raczej szukał "zwykłej" choroby - jakieś rozwalone hormony, infekcje, coś w tym kierunku. Tego naprawdę są tysiące i połowa z nich ma objawy bardzo zbliżone do siebie, więc połapanie się w tym przez forum to bardzo, bardzo trudna sprawa.

Odpowiedz do tematu