Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 
Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rtęć - kandydoza, alergie -odtruwanie protokołem Klinghardta
Autor Wiadomość
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:28    Rtęć - kandydoza, alergie -odtruwanie protokołem Klinghardta

W tym wątku opowiem jak bezpiecznie usunąć z organizmu rtęć. Metoda ta została opracowana przez światowej sławy neurologa dra Dietricha Klinghardta. 7 lat temu przetłumaczyłem jego wykład, będący podsumowaniem 30 lat praktyki detoksyfikacji z metali ciężkich. Wprowadziłem go życie wobec kliku osób, w tym dwóch silnie zatrutych, z licznymi problemami zdrowotnymi. Oto 3 z nich:

1. Mężczyzna, 66 lat, 6 plomb amalgamatowych. Cierpi od lat na problemy gastryczne. Od lat walczy dietą - warzywną, sokami wg Tombaka, lewatywami, miksturą Słoneckiego. Podejrzewa zakwaszenie i kandydozę. Nie może nosić nic metalowego, nawet ze złota. Ma także rozmaite efekty neurologiczne - szumy uszne, dziwne odczucia wewnątrzczaszkowe, bezsenność. Mikstura Słoneckiego pomaga nieco, ale dolegliwości powracają.

2. Mężczyzna 44 lata. 1 duża plomba + 3 wymienione wcześniej, 2. Chroniczne zapalenie zatok. Ciągłe przytkanie zatok, prawdopodobnie Candidą, niewielkie problemy gastryczne.

3. Dziewczyna 33 lata. 2 plomby + 3,4 usunięte 2 lata wcześniej. Cała masa problemów. Również psychicznych - ADHD. Uczulenie na większość pokarmów: pomidory, seler, papryka, jajka, mięso, majonez, musztardę etc. Właściwie może jeść tylko marchewkę, ogórek, pieczywo ryżowe, nieco ziemniaków, trochę ryby.
Wychudła, skóra blado-żółta. Zapach ciała - zakwaszony. Nieuleczalna Candida paznokcia. Candydoza pochwy z nadżerkami.Uczulenie skórne na niemal wszystkie kosmetyki, mydła, proszki etc. Nie może nosić nic metalowego, żadnego suwaka ani nawet obrączki złotej.
Uczulenie na SŁOŃCE!. Również przez SZYBĘ!. W pracy traktują ją jak wariatkę, kiedy oświadcza, że nie może pracować pod oknem. Pokazuje zaświadczenie lekarza. Mimo to jest szykanowana. W słoneczny dzień przemieszcza się do i z pracy szczelnie okryta pod wielkim kapeluszem. W aucie zasłania szyby. Wrażliwa nawet na gorąco przy wsiadaniu do auta - dostaje wypieków i panikuje. W wolne słoneczne dni w ogóle nie wychodzi z domu i zasłania okna.
Trądzik różowaty z intensywnym rumieniem. Nakłada na niego japońskie kosmetyki za 200 zł/mc. Jedyne, które nie uczulają. 2 lata wcześniej, po usunięciu 3-4 plomb za jednym zamachem rozchorowała się, wg relacji schodziła z niej skóra i lekarze rozłożyli ręce - albo umrze, albo wyjdzie.
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:33    

A teraz trochę teorii z Klinghardta:

Przegląd ogólny metod detoksykacji metali ciężkich i pereł klinicznych z 30 lat praktyki medycznej
Dietrich Klinghardt, MD, PhD


Wprowadzenie

Metale ciężkie pojawiają się w organizmach ssaków ponieważ stały się częścią ich środowiska zewnętrznego. Pozostajemy w stałej wymianie z naszym środowiskiem, które się rządzi prawami osmozy. Jeśli rtęć jest w rybie, którą zjemy, za chwilę mamy rtęć w naszym organizmie. Nie możemy utrzymać organizmu w stanie dziewiczym, czystym, ponieważ jesteśmy odseparowani od trującego środowiska wyłącznie za pomocą półprzepuszczalnych membran: skóry i błon śluzowych. Utrzymanie względnej czystości wymagałoby kilku systemów odtruwania przeciwko ciśnieniu osmotycznemu przychodzących toksyn. Gdy toksyczność środowiska wzrasta, to ciśnienie osmotyczne wpycha trucizny wytworzone często przez człowieka do wnętrza naszego ciała.

Toksyny prawie nigdy nie przychodzą same. Przychodzą w synergistycznej paczce. Rtęć samodzielnie jest trująca. Wspólnie z cynkiem jest wiele razy bardziej toksyczna. W dodatku z małą ilością miedzi i srebra znajduje się w dentystycznych plombach amalgamatowych i szkodliwy skutek dla ciała zwiększa się wielokrotnie. Wspólnie z merkaptanem i tioeterem (trucizny dentystyczne) toksyczne działanie amalgamatu wzrasta wykładniczo. Niewielki dodatek PCB (polichlorowany bifenyl) i dioksyn, które są w rybach, a skutek chorobowy metylu rtęci jest u ryb zwielokrotniony. W synergii 1+1 = 100. Ciężkie metale głównie neurotoksyny. Efekty synergii występują pomiędzy wszystkimi neurotoksynami odpowiedzialnymi za proces chorobotwórczy.

Działanie w kierunku eliminacji neurotoksyn, większa część mojej praktyki, stało się doświadczeniem zadziwiającym. Wiele krnąbrnych, niepodatnych na leczenie schorzeń, reaguje gdy oczyszczenie organizmu jest zakończone sukcesem.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:38    

Czym są neurotoksyny?
Neurotoksyny są substancjami wchłanianymi przez system nerwowy ssaków. Są absorbowane przez nerwy i wędrują wewnątrz neuronów do komórek. Po drodze zakłócają funkcje witalne komórek nerwowych, takie jak transport neurytowy (axonal) substancji odżywczych, oddychanie mitochondrialne i prawidłowe kopiowanie DNA. Ciało nieustannie próbuje wyeliminować neurotoksyny poprzez dostępne szlaki wydalania: wątrobę, nerki, skórę i wydychane powietrze. Mechanizm odtruwania obejmuje acetylowanie, sulfatowanie, glukuronidację, utlenienie i inne. Wątroba jest w tych procesach najważniejsza. Tutaj większość produktów eliminacji jest wydzielanych wraz z żółcią do jelita i powinno opuścić organizm przez układ wydalniczy. Wszelako z powodu lipofilicznej/neurotroficznej natury neurotoksyn, wiele z nich jest reabsorbowanych przez bogato unerwione zakończenia nerwowe (ENS) w ścianie jelit. System ENS posiada więcej neuronów niż rdzeń kręgowy. Od chwili przeniknięcia przez błonę śluzową toksyny mają potencjalnie 4 różne ścieżki:
1. Przenikanie neuronowe i transport neurytowy (axonal) do struny kręgowej (sympatyczne neurony) lub pnia mózgu (parasympatyczne) – stąd powrót do mózgu.
2. Przenikanie do żył i powrót do wątroby.
3. Przenikanie do układu limfatycznego i do żyły subclavian (jednej z dwóch głównych? przyp.tłum)
4. Wniknięcie do bakterii jelitowej.

Tutaj jest lista (niekompletna) neurotoksyn ułożona w kolejności od najmocniejszych:

(i) Metale ciężkie:
rtęć, ołów, kadm, żelazo, mangan i aluminum

Powszechne źródła: metaliczna rtęć paruje z dentystycznych plomb amalgamatowych (one zawierają około 50% rtęci, reszta to cynk, srebro, miedź, cyna i śladowe metale).
Kadm: spaliny samochodowe, dym papierosowy, barwniki farb olejnych. Ołów: z farb, znajduje się w ziemi i w łańcuchu pokarmowym od czasu gdy został użyty w benzynie, w skażonej wodzie pitnej. Aluminium: garnki kuchenne, woda pitna.

(ii) Biotoksyny:

takie jak toksyny tężca, toksyny botuliny (botox), ascaridin (z pasożytów jelitowych), niewyspecyfikowane toksyny ze streptococci, lyme disease, staphylococci, chlamydia, tuberculosis, toksyny grzybów i toksyny
produkowane przez wirusy. Biotoksyny są maleńkimi molekułami (200-1000 kilodaltonów) zawierające nitrogen i sulfur. Należą do grupy chemicznych przekaźników, używanych przez mikroorganizmy do kontroli systemu immunologicznego żywiciela, zachowania i sposobu odżywiania się żywiciela.

(iii) Ksenobiotyki (wytworzone przez człowieka trucizny w środowisku):

jak dioksyny, formaldehyd, insectycydy, impregnaty drewna, PCBs itp.
(iv) Konserwanty żywności:
aspartam (słodzik dietetyczny), MSG, wiele przypraw, barwniki żywności, fluoride, methyl and propylparaben, itp.

Toksyczność metali ciężkich

Metale mogą istnieć w ciele w różnych postaciach chemicznych związków i jako różne molekuły. Rtęć wybija się na pierwsze miejsce w plejadzie możliwości kiedy metale stają się patogeniczne. Może mieć postać metaliczną (HgO), jako sól rtęci (np. chlorek rtęci HG+) lub jako metyl rtęci (HG++). Metyl rtęci jest 50 razy bardziej toksyczny niż metaliczna rtęć. Metyl -Hg musi zostać najpierw zredukowany do HG+ zanim zostanie usunięty z komórki. Jest to osiągalne poprzez redukcję antyoksydantami np. witaminą C i zredukowanym glutationem. Aby wydalić sól rtęci lub metaliczną Hg z otoczenia komórki używane są inne związki. Rtęć należy do grupy metali, które utleniają się w obecności siarki i związków siarki. Metyl rtęci jest już utleniony do swojego maksimum i wiąże się chętnie z siarką w różnych białkach organizmu. Następujące metale należą do grupy reagujących z sulfhydrylami i reagują na podobne metody detoksykacji: miedź, arszenik, kadm, ołów, rtęć. Aluminium i żelazo na przykład nie chce reagować na związki siarki. Kilka substancji ma złożony mechanizm, którym wiążą metale. Organizm alg Chlorella ma ponad 20 takich mechanizmów.
Inne metale utleniają się tlenem. Żelazo kiedy się utlenia zamienia się w rdzę. Rdza nie jest toksyczna dla ciała, natomiast żelazo tak. Na przedawkowanie żelaza stosuje się desferoximin (desferal). Tte same środki detoksyfikacji stosuje się dla aluminium. Niedawne badania Japończyków pokazały, że kolendra jest skutecznym środkiem do eliminacji aluminium z kości i z mózgu.
Inne fakty:
• Niektóre metale są ekstremalnie toksyczne, nawet w najmniejszych dawkach, tymczasem inne mają bardzo niską toksyczność nawet w dużych dawkach. Mimo to, niezależnie od dawki wszystkie metale mogą stać się toksyczne w ciele. Żelazo potrafi być przyczyną dotkliwych zniszczeń przez utlenianie, miedź może wpływać na funkcje wątroby i ostrość widzenia, selen i arszenik były używane do zabijania ludzi.
• Niektóre metale spełniają funkcje w organizmie. Na przykład selen jest niezbędny w enzymach, które przywracają utleniony glutation do swojej funkcjonalnej formy jako zredukowany glutation. Inną ważną funkcją selenu jest jego znaczenie w prewencji raka jako silny antyoksydant.
•Niektóre metale mają wąskie granice fizjologiczne. To znaczy, że różnica między dawką terapeutyczną i trującym przedawkowaniem jest bardzo mała. Przykładem jest tu selen. Po drugiej stronie znajduje się magnez, posiada szeroki zakres fizjologiczny i dzięki temu jest trudniejszy do przedawkowania.

•Niektóre metale nie mają funkcji fizjologicznych. Rtęć, ołów i aluminium należą do tej grupy. Nawet najmniejsze ilości dają negatywne skutki fizjologiczne.
.
•Indywidualność biochemiczna: niektórzy ludzie mogą reagować mocniej lub słabiej niż pozostali na obecność metali ciężkich w tkankach. U niektórych mogą się rozwinąć dotkliwe chroniczne schorzenia po ekspozycji na kilka molekuł rtęci, inni natomiast mogą być bardziej na to odporni. Przykładem są genetyczne niedobory w enzymach, odpowiedzialne za formowanie metalotionów oraz produkcji i redukcji glutationu.
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:41    

Możliwe skutki uboczne w trakcie detoksykacji metali ciężkich:

Każdy pacjent może być dotknięty przez metale na dwa sposoby:
1. poprzez ich niespecyficzne skutki toksyczne
2. poprzez reakcję alergiczną systemu na neurotoksyny
Poprzez program odtruwania pacjent może chwilami przechodzić alergię na rozmaite substancje, które pomagają przetransportować toksyny na zewnątrz. To bazuje na fizjologicznym mechanizmie nazywanym „funkcjonalnym kondycjonowaniem” (operant conditioning). Zawsze gdy jest podana substancja detoksykująca, rtęć wydostaje się ze swoich ukrytych miejsc do bardziej powierzchownych tkanek ciała, gdzie może zostać wykryta przez system immunologiczny. Jednakże system odpornościowy jest ogłupiony przez myślenie, że substancja odtruwająca sama jest wrogiem. Rozpoczyna więc reakcję w celu odtrucia z substancji jakby to była właśnie rtęć. Taka reakcja występuje czasami po sześciu tygodniach nie używania środka odtruwającego. Ten typ kondycyjnego odruchu może być łatwo leczony za pomocą prostych technik np. NAET, PK (APN), lub przez podanie substancji odtruwającej w roztworze homeopatycznym przez kilka dni. Często błony podstawne w nerkach puchną na znak reakcji alergicznej, powodując niewielki ból pleców, bezmocz lub niemożność skoncentrowania moczu. Terapia nerwów lub stymulacja nerek mikroprądami szybko przywraca wydalanie. Mięśnie bólem sygnalizują redystrybucję toksyn do wnętrza tkanek łącznych. Depresje, bóle głowy, neuralgia nerwu trójdzielnego (prosopalgia), epilepsje i rosnący poziom obolałości oznaczają redystrybucję metalu wewnątrz centralnego systemu nerwowego i nieodpowiedni program detoksykacji. Problemy z oczami, szumy uszne, które występują w trakcie detoksu wskazują na redystrybucję metalu do tych organów i wymagają selektywnej mobilizacji z tych lokalizacji zanim program będzie kontynuowany. Ja używam do tego specyficznych typów mikroprądów.

Kilka świeżo opublikowanych prac naukowych związanych z wydalaniem metali:

Żelazo/mangan: Świeży referat o chorobie Parkinsona (Neurology 10, 2003;60:1761-
1766) ujawnia, że właśnie dzięki jedzeniu żelaza i manganu w pożywieniu zawierającym duże jego ilości, lub przyjmując suplementy zawierające Fe lub Mn wzrasta prawie dwukrotnie ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. To pokazuje, że każdy suplement diety lub organiczne pożywienie są wśród możliwych winowajców zatrucia metalami.

Metyl rtęci:
Tu są dwa główne źródła:
1. Rtęć wydostaje się z dentystycznych plomb amalgamatowych, jest przekształcana przez bakterie jamy ustnej i jelit w metyl rtęci, który wnika do białek. Metyl rtęci przekracza barierę krew- mózg i barierę łożyska prowadząc do zmasowanej ekspozycji prenatalnej. Wcześniejsze badania wykazały, że około 90% zwyczajnego zatrucia Hg pochodzi z plomb dentystycznych. Ostatnie badania pokazują, że jedzenie ryb zaczyna rywalizować z amalgamatami o czołową pozycję jako wskaźnik ryzyka.
2. Owoce morza.
Ostatnie badania (JAMA, April 2, 2003;289(13):1667-1674) ujawniły co następuje: Szacunkowo około 60 000 dzieci każdego roku rodzi się z ryzykiem problemów neurologicznych z powodu ekspozycji na metyl rtęci w macicy.
Jedna na 12 amerykańskich kobiet w wieku rozrodczym ma potencjalnie niebezpieczny poziom rtęci w krwi jako rezultat konsumpcji ryb. Amerykańska federacja leków (FDA) rekomenduje kobietom w ciąży i tym, które mogą stać się brzemienne wystrzeganie się jedzenia rekina, miecznika, królewskiej makreli i części ryb zawierających wysoki poziom metylu rtęci i organicznych form rtęci. Prawie wszystkie ryby zawierają pewną ilość metylu rtęci. Rtęć akumuluje się w systemie, więc większa, dłużej żyjąca ryba, tak jak rekin lub miecznik, zawiera większą jej ilość i stwarza większe zagrożenie gdy jest spożywana regularnie.


National Center for Policy Research for Women & Families opublikowało w maju 2003, że
następujące ryby mają najniższy poziom metylu rtęci:
•sum (hodowlany)
•Blue Crab (mid-Atlantic)
•Croaker
•paluszki rybne
•flądra (letnia)
•łupacz
•pstrąg (hodowlany)
•krewetka
FDA rekomenduje także jako bezpieczne do jedzenia następujące ryby:
•upacz
•Tilapia
•Wild Alaskan Salmon
•sola

Ethyl mercury:
Świeży cytat z dr Boyd Haley’a: “Nasze ostatnie badania pokazują, że ekspozycja na etyl rtęci jest przyczyną autyzmu. The tremendous enhancement of thimerosal toxicity by
testosterone and the reduction of toxicity by estrogen explains the fact that 4 boys to 1 girl
getting the disease and the fact that the bulk of severe autistics are boys. Most importantly,
this autistic situation clearly shows that exposure to levels of mercury that many ‘experts’
considered safe was capable of causing an epidemic of a neurological disease.”
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:42    

A. Symptomy

Rozmaici autorzy próbowali wyspecyfikować typowe objawy dla każdego metalu. Występuje efekt synergii i zjawiska jednoczesnego występowania kilkunastu toksyn w tym samym czasie. Najlepszym źródłem w literaturze o skutkach wywołanych przez metale w organizmie jest stara książka homeopatyczna "materia medica" (Kent, Boericke)
Ja wolę spojrzeć na klienta w sposób całościowy, nie przyglądając się pojedynczym dolegliwościom. Typowy pojedynczy symptom manganu (tj. napady furii) może być często bardziej dokuczliwy dla pacjenta ze skłonnością do tego, niż specyficzny symptom rtęci (bezsenność). Jednakże w praktycznym odtruwaniu rtęć powinna być prawie zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli rtęć jest zaadresowana należycie, mangan często opuszcza ciało jako skutek uboczny odtruwania z rtęci.

Każda choroba może być spowodowana, wzmocniona lub wyolbrzymiona przez neurotoksyny. Oto krótka lista:

•problemy neurologiczne: zmęczenie, depresja, bezsenność, utrata pamięci, przytępienie zmysłów, chroniczne dolegliowości (migreny, rwa kulszowa, CTS itp.), pieczenia, parestezja (mrowienie drętwienie przyp tłum), dziwne odczucia wewnątrzczaszkowe, dźwięki, odrętwienia. Autyzm. Epilepsja. Syndromy nadaktywności. Przedwczesny wytrysk i anorgazmia.
•problemy emocjonalne: niestosowne odruchy gniewu i wściekłości, brak wiary w siebie, pasywność, rozstrój dwubiegunowy (bipolar disorder), kochliwość, uzależnienia, depresje, nastroje przygnębienia, obsesje, zachowania psychotyczne, zachowania dewiacyjne, ataki psychiczne, itp.
•problemy mentalne: utrata pamięci, zaburzenia myślenia, zaburzenia mowy (cluttering – tachyphemia), spadek inteligencji, AD (autonomiczna dysrefleksja), przedwczesne starzenie
•ogólne problemy: candida, alergie pokarmowe, syndrom nieszczelnego jelita, pasożyty, zapalenie jelit
• problemy ortopedyczne: artretyzm stawów, przewlekłe dolegliwości mięśniwo-szkieletowe, fibromyalgia, TMD (schorzenie stawu szczękowego), nawracające uszkodzenia kości
• rozstroje immunologiczne: choroby autoimmunologiczne, niedoczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, syndrom Sjogensa, syndrom chronicznego zmęczenia, MCS (uczulenie na substancje chemiczne) itd.
•schorzenia układu krążenia ( choroby naczyń, arytmia, choroba niedokrwienna serca, migotanie serca
•rak – rtęć, arszenik, miedź itp. mogą być cynglem spustu
•choroby otolaryngologiczne: chroniczne zatoki, szumy uszne, powiększenie gruczołów
•problemy z oczami: zwyrodnienie plamki żółtej (sucha i mokra), zapalenie nerwu wzrokowego (optic neuritis) , zapalenie tęczówki, pogorszenie ostrości wzroku, itp.
•problemy internistyczne: choroby nerek, nadciśnienie, nadmiar cholesterolu, syndrome X
•ginekologiczno-położnicze: komplikacje ciążowe, impotencja, guzy maciczne, bezpłodność, itp
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:42    

B. Diagnozowanie

•Historia ekspozycji: Czy miałeś kiedykolwiek plomby amalgamatowe? Jak dużo jesz ryb i jaki ich gatunek?
•Objawy: Jaka jest stan twojej pamięci podręcznej? Czy masz miejsca drętwiejące, dziwne odczucia?
•Testy laboratoryjne: bezpośredni test na metale: włosy, stolec, surowica, krew, analiza moczu,
•ksenobiotyczne: biopsja tkanki tłuszczowej, mocz, analiza oddechu
•testy okrężne: cholesterol (podwyższony kiedy w organizmie jest Hg), podniesiona wrażliwość na poziom insuliny, wydalanie kreatyniny, poziom minerałów w surowicy, apolipoproteiny E 2/4 , badanie moczu: niski ciężar właściwy (oznacza niezdolność nerek do koncentracji moczu), nieustannie niskie ph moczu (metale wchodzą tylko w roztwór kwasowy – wspiera detoksykację), porfiryny
•Badanie reakcji anatomicznych: (Dr. Dietrich Klinghardt M.D., Ph.D.)
•BioEnergetic Testing (EAV, kinesiology etc.)
•Odpowiedź na próbę leczenia
•Badanie ostrości i kontrastu (pomiar przepływu krwi w siatkówce)
•Niespecyficzne testy neurologiczne: upper motor neuron signs (clonus, Babinski,
hyperreflexia), abnormal nerve conduction studies, EMG etc. non-specific MRI/CT
findings: brain atrophy as in AD, demyelination
• Jest aktualnie używanych kilkanaście "testów prowokacyjnych". Dotyczą one generalnie pomiarów moczu na zawartość metali. Zaaplikowanie doustne lub dożylne środka mobilizującego i ponowny pomiar zawartości metalu w moczu po kilku godzinach.
Najbardziej znany jest test prowokacyjny DMPS: jednakże jest zgodność pomiędzy większością badaczy, że zawartość Hg w moczu nie odzwierciedla ogólnego obciążenia organizmu – a tylko aktualną porcję odpowiedzi rtęcią w endothelium (śródbłonku) i nerkach.
Nawet jeśli nic nie jest wydalane, to w centralnym układzie nerwowym , albo w tkankach łącznych, czy gdzieś indziej, wciąż może tam być nie odpowiadająca na prowokację szkodliwa ilość rtęci.

•Odkryłem prostą metodę, która działa dobrze. Używam testowania prowokacyjnego (biofeedback mięśni) dla określenia jaki metal gdzie jest zgromadzony i który środek detoksykacji będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnej osoby. Biorę przykładowo włosy i analizuję. To może wykazać, lecz nie musi obecność metali toksycznych. Metale docierają do korzeni włosów wraz z przepływającą krwią. We włosach mogą się pojawić tylko te metale, które były w krwi w przeciągu ostatnich 6 tygodni. To oznacza, że włosy odzwierciedlają tylko ostre zatrucia lub niedawno zmobilizowane prowokacyjnie metale, a nie faktyczne obciążenie organizmu. Zatem uruchamiamy program detoksykacji i mobilizacji. W 6 tygodniu inny kosmyk włosów jest wysyłany do laboratorium do analizy. Jeśli dla przykładu mangan jest teraz wysoki, rtęć zaczyna rosnąć (przeważnie to jest metyl Hg, który jest odzwierciedlony we włosach), aluminium jest na tym samym poziomie, to oznacza, że ten program zaczyna mobilizować Mn i Hg, ale nie Al. Dzięki niewielkim poprawkom i kolejnym badaniom, obserwujemy jak wyniki we włosach mogą rosnąć miesiącami lub latami przed powrotem do stanów niskich lub do całkowitego zaniku. I to jest koniec metody. W tamtych momentach biochemiczne prowokacje za pomocą Ca EDTA, DMPS lub DMSA mogą być oszacowane by zobaczyć, czy gdzieś w organizmie nadal znajdują się ukryte pakiety metali, które zostały pominięte przez inne metody. W ogólności, analiza mineralna włosów jest często nadinterpretowana. Minerały we włosach są odbiciem stanu metali toksycznych indukowanych zniekształceniem metabolizmu minerałów.
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:43    

C. Kuracja

Dlaczego chcielibyśmy wyleczyć wszystkich zupełnie? Czy to naprawdę potrzebne? Czy ciało nie może wyeliminować tych toksyn naturalnie i samodzielnie?
Po pierwsze potrzebujemy rozważyć mnogość czynników ryzyka, ich wpływ na dalsze decyzje:
Tu jest krótka lista niezależnych czynników ryzyka, z których każdy może spowodować akumulację metali w zdrowym ciele, spowolnić lub powstrzymać samodzielny proces eliminacji.
•Genetyczne – kilkanaście genów jest zaangażowanych w kodowanie właściwego mechanizmu odtruwania. Na przykład: ApoE odtwarza największe białko reperujące uszkodzenia nerwów i odpowiada za usuwanie rtęci z wnętrza komórek. Są tam 4 różne podtypy, jeden z nich wytwarza indywidualną skłonność do akumulacji Hg (Danik,M. and Poirier, J. Apolipoprotein E and lipid mobilization in neuronal membrane remodeling and its relevance to Alzheimer's disease. In: Brain Lipids and Disorders in Biological Psychiatry, edited by Skinner, E.R.Amsterdam: Elsevier Science, 2002, p.53-66.) Również dobrze poznane i przestudiowane są indywidualne różnice w dostępności glutationu. Kilkanaście firm w Integrative Medicine Field oferuje dziś testy genetyczne. Jak dotąd moje kliniczne wyniki nie były imponujące, kiedy opierałem program odtruwania wyłącznie na testach genetycznych.
•wcześniejsze choroby (np. infekcje nerek, zapalenie wątroby, zapalenie migdałków itp.)
•operacje chirurgiczne (cięcia często ograniczają możliwości detoksykacji całych sekcji ciała, tak jak usunięcie migdałków ze swym skutkiem na wyższy węzeł szyjny, ogranicza odpływ limfy i przepływ krwi z wnętrza czaszki.
•medyczne lub ‘rekreacyjne’ używanie narkotyków (przeciążenie wrodzonego mechanizmu otruwania)
•emocjonalny uraz, szczególnie we wczesnym dzieciństwie.
•status socjalny (biedni ludzie mogą nadal pić skażoną wodę)
•wysokie spożycie węglowodanów wraz z niedożywieniem (szczególnie u wegetarian)
•używanie homeopatycznej rtęci (może przenosić Hg do głębszych tkanek)
• alergie pokarmowe (mogą blokować nerki, okrężnicę itp.)
•otoczenie elektromagnetyczne pacjenta (używanie telefonu komórkowego, dom w pobliżu linii mocy itp. Omura wykazał, że metale ciężkie działają w mózgu jak mikroanteny, koncentrując szkodliwy elektro-smog w mózgu.
•zatwardzenia
•zgodny limfatyczny drenaż głowy/szyi (zatoki, usunięte migdałki)
• liczba plomb amalgamatowych w czasie życia pacjenta, liczba plomb u matki pacjenta
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:44    

Metody detoksykacji

Tu jest dużo do przemyślenia w wyborze środka odtruwania. Po wyborze właściwego środka dla indywidualnego pacjenta i specyficznego metalu i jego chemicznej formy, musimy zważyć na części ciała w których metal jest usadowiony. Dla przykładu, alga chlorella jest idealna dla usunięcia prawie wszystkich toksyn z jelit, lecz daje za słaby efekt dla rtęci umieszczonej w mózgu. Dożylny glutation może sięgnąć wnętrza komórek, również w mózgu, ale jest całkiem nieefektywny przy usuwaniu rtęci z jelit. Każdy środek posiada główne zadanie w działaniu, które determinuje kiedy, jak dużo i przez jak długo jest używany. Podstawą naszego programu detoksykacji są środki, które mają wielorakie oddziaływanie na związki różnych metali w różnych częściach ciała. Większość specyficznych środków jest używanych tylko w sytuacjach wyjątkowych.
Ostatnio zmieniony przez Sambor 2014-07-04, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:44    

Dieta wysokobiałkowa, minerały, kwasy tłuszczowe i picie płynów
Uzasadnienie:
•Białka dostarczają ważnych prekursorów dla endogennej detoksykacji i środków transportu, jak coeruloplazma, metalotiony, glutation i innych. Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach w krowiej i koziej serwatce posiadają cenne działanie samodzielnie odtruwające. Cenne są suplementy aminokwasów, szczególnie koncentrat rozgałęzionych łańcuchów (branched-chain amino acids)
•Metale reagują same tylko w miejscach które są zaprogramowane do przyczepienia jonów metalu. Niedobór minerałów dostarcza okazji dla metali toksycznych by przyczepić się do opuszczonych miejsc. Zdrowa baza mineralna jest warunkiem wstępnym dla wszystkich prób detoksyfikacji z metali (selen, cynk, mangan, german, molibden itd.) Substytowanie minerałów może odtruć ciało samo przez się. Tak samo ważne są elektrolity (sód, potas, wapń, magnez), które pomagają transportować trujące odpady w przestrzeni międzykomórkowej w kierunku naczyń limfatycznych i żył.
•Lipidy (wytworzone z aminokwasów) są w 60-70% budulcem centralnego układ nerwowego i wymagają nieustannego uzupełniania. Niedobór czyni centralny układ nerwowy podatnym na rozpuszczalne w tłuszczu metale, takie jak metaliczna rtęć nieustannie wydobywająca się z plomb dentystycznych w postaci niewidocznej pary bez zapachu.

•Przy braku przyjmowania płynów nerki mogą się skazić metalami. Membrany podstawne nabrzmiewają i nerki mogą nie filtrować toksyn efektywnie. Dodanie zbilansowanego roztworu elektrolitu w małych ilościach do wody pomaga przywrócić równowagę wewnątrz i zewnątrz komórkową.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:46    

Farmaceutyki

•DMSA. Odkryty w Chinach w końcu lat 50-tych. Akcja przez grupę sulfydrylową. Wymaga podawania co 4 godziny przez całą dobę by zapobiec redystrybucji Hg i ołowiu do centralnego układu nerwowego. Zatwierdzony do użycia przy zatruciach ołowiem. Skutkuje otumanieniem, kłopotami z pamięcią w czasie detoksu, depresją, a u dzieci czasami rozstroje nerwowe wywołane redystrybucją metalu. Nieograniczony dostęp w USA. Pospolite dawkowanie: 50-100 mg co 4 godziny przez 3 dni, 11 dni przerwy, tak przez 3-12 miesięcy.
•DMPS: odkryty w Rosji jako kolejne rozwinięcie BAL. Dostępne do iniekcji lub doustnie. Forma doustna jest najbardziej efektywnym doustnym chelatorem dostępnym komercyjnie. Trzy razy dziennie po jednej tabletce. Pospolite dawkowanie: przez 3 dni i 11 dni przerwy. Forma wstrzykiwana może być używana do mobilizacji Hg i ołowiu z miejsc trudnych do dosięgnięcia, jak autonomiczne zwoje nerwowe, stawy i punkty wyzwalające odruchy. Podanie w kroplówce działa głównie na śródbłonek (tysiąc kilkaset metrów kwadratowych) w nerkach.
Zazwyczaj dozuje się: 3 mg/kg ciała wagi raz na miesiąc. Forma kroplówkowa nie powinna być nigdy użyta jeżeli pacjent nie jest osłonięty za pomocą jelitowych środków wiążących jak chlorella, cholestyramina, pektyna jabłkowa lub chitosan.
•Desferal: dobry podskórny detox dla aluminium i żelaza. Dozowanie 1 fiolka/tydzień przez 3 tyodnie, 3 tygodnie przerwy.
•Ca EDTA: więcej informacji dostępne na www.gordonresearch.com. Podany jako 1 minutowe wepchnięcie 5-10 ml raz na tydzień. Oryginalnie rozwinięty do usuwania złogów wapniowych, ostatnio zauważony także jako skuteczny dla rtęci i innych metali z włączeniem aluminium. Efekty uboczne jak dotąd raportowane mogą być poważne - często winy redystrybucji. Bardziej konwencjonalne użycie sodium EDTA, około 2 godziny okres był użyty do wzrostu tlenku azotu w arteriach powodując wazodilatację i podwyższone przepłukiwanie mięśnia sercowego.
•Dożylnie witamina C. Niedawna książka Tom Levy, MD. Detoxes mercury, lead and
aluminum mostly over the colon which is desirable. Ja używam 37.5 g na 500 ml destylowanej
wody i 10 ml Ca gluconate przez 1 godzinę. Może być podawane codzień. Raz w tygodniu jest wskazane, szczególnie w trakcie usuwania amalgamów. Podrażnia żyły. Powoduje hipoglikemię (niedocukrzenie). Doustnie wit.C pracuje mniej efektywnie. Musi być przyjmowana do tolerancji jelita.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:46    

Naturalne środki doustne

Kolendra (cilantro,chinese parsley, chińska pietruszka)

To ziele kuchenne jest zdolne zmobilizować rtęć, kadm, ołów i aluminium w kościach i centralnym układzie nerwowym. Jest prawdopodobnie jedynym efektywnym środkiem do mobilizacji rtęci uwięzionej w przestrzeni wewnątrzkomórkowej (mitochondria, tubulin, liposomy itp.) i jądrach komórkowych (naprawia zniszczone przez rtęć DNA). Ponieważ kolendra mobilizuje więcej toksyn niż może wyprowadzić na zewnątrz ciała, to może zalać tkanki łączne (gdzie tkwią nerwy) metalami, które wcześniej przebywały w głębszych kryjówkach. Ten proces nazywa się retoksyfikacją. Można tego łatwo uniknąć, poprzez jednoczesne podawanie jelitowego absorbenta toksyn. Niedawne doświadczenia na zwierzętach zademonstrowały szybsze
usuwanie aluminium i ołowiu z mózgu i szkieletu niż jakikolwiek inny, zbadany środek odtruwający. Dopóki zwierzę było jednostajnie zatruwane aluminium, zawartość aluminium w kości kontynuowała wymownie spadek w obserwowanym okresie.
Dozowanie i aplikacja nalewki z kolendry: na początku leczenia podać 2 krople dwa razy dzienne w gorącej wodzie, bezpośrednio przed posiłkiem, lub 30 minut po spożyciu chlorelli (kolendra powoduje skurcz pęcherzyka żółciowego z wyrzutem żółci zawierającej wydzielone neurotoksyny do jelita cienkiego. Uwolnienie żółci następuje w sposób naturalny, podobnie jak wtedy, gdy coś zjemy i jest stymulowane przez kolendrę. Gdy chlorella nie jest przyjmowana, wtedy więcej neurotoksyn jest reabsorbowane poprzez liczne zakończenia nerwowe jelitowego systemu nerwowego w jelicie cienkim. Dla pełnej korzyści stopniowo zwiększać dawkę do 10 kropli 3 razy dziennie. W fazie początkowej detoksykacji kolendra powinna być przyjmowana przez 1 tydzień, 2-3 tygodnie przerwy. Świeża, organiczna kolendra działa najlepiej (tak dużo ile można ścisnąć w jednej ręce), kiedy jest jedzona w postaci gorącej zupy miso. Zupa miso zawiera synergistycznie współdziałające aminokwasy.
Inny sposób przyjmowania kolendry: natrzeć 5 kropel dwa razy dziennie na kostki u nóg dla mobilizacji metali we wszystkich organach, stawach i ustrojach poniżej przepony, oraz nadgarstki dla organów, stawów i struktur powyżej przepony. Nadgarstki mają gęste unerwienie autonomiczne (absorpcja kolendry włóknami nerwowymi) i są skrzyżowaniem głównych kanałów limfatycznych (absorpcja limfatyczna).
Herbatka z kolendry: użyć 10 do 20 kropel na filiżankę gorącej wody. Sączyć powoli. Czyści szybko mózg z wielu neurotoksyn. Dobra na bóle głowy i inne ostre dolegliwości (bóle stawów, zapalenia, ból głowy): wetrzeć 10-15 kropli w bolące miejsce. Często przynosi natychmiastową ulgę.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:47    

Chlorella:
Dostępne są obie chlorelle: Chlorella pyrenoidosa (lepsza absorbcja toksyn, lecz trudniej przyswajalna) i Chlorella vulgaris (większa zawartość CGF – patrz niżej, łatwiej przyswajalna, mniejsza zdolność absorbowania metali).

Chlorella indukuje wielorakie efekty zdrowotne:
•Antywirusowe (szczególnie efektywna przeciwko wirusom cytomegaly z rodziny opryszczek)
•Wiązanie toksyn (błona mucopolysaccharide) wszystkich znanych metali toksycznych i szerzej toksyn takich jak dioksyny i inne,
•Naprawia i aktywuje funkcje odtruwania organizmu,
•Drastycznie podnosi zredukowany glutathion,
•Sporopollein jest skuteczny jako cholestyramina w wiązaniu neurotoksyn i bardziej skuteczny jako środek wiążący toksyny metali niż jakakolwiek odkryta substancja naturalna.
•Różne peptydy odbudowują coeruloplasmin i metallothioneine,
•Lipidy (12.4 %) alpha-and gamma-linoleic acid pomaga zbalansować zwiększone wchłanianie tłuszczu rybiego w trakcie naszego programu odtruwania i są niezbędne dla mnóstwa funkcji, włączając formowanie peroksysomów,
•Methyl-coblolamine jest pożywieniem dla systemu nerwowego, odtwarza uszkodzone neurony i ma dla nich skutek odtruwania.
•Czynnik wzrostu chlorelli pomaga odtruć samodzielnie organizm w sposób jeszcze nie zrozumiały. Zdaje się, miliony lat temu chlorella wykształciła specyficzne białka i peptydy detoksykujące na wszystkie istniejące metale trujące.
•Porfiryny zawarte w chlorofilu mają silną zdolność wiązania metalu. Chlorofil aktywuje także receptor PPAR w jądrach komórkowych, który odpowiada za odczyt DNA i kodowanie formacji peroksyzomów (patrz olej rybi), otwierając ścianę komórki (nieznany mechanizm), która jest niezbędna we wszystkich procedurach detoksykacji, normalizuje insulinę i wiele innych. Medykamenty które aktywują receptor PPAR (np. pioglitazone) stały się skuteczne w leczeniu raka piersi i prostaty.
•Super odżywka: zawiera 50-60% aminokwasów, idealna odżywka dla wegetarian,
methylcobolamin – najłatwiej wchłaniana i utylizowana forma witaminy B12, witamina B6, minerały,chlorofil, beta karoten itd.
•Wzmocnienie systemu immunologicznego
•Przywraca florę bakteryjną
•Ułatwia trawienie
•Środek odkwaszający
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:48    

Dozowanie: zacząć od 1 grama 3-4 razy dziennie. To jest standardowo utrzymywane dozowanie dla dorosłych przez 6-24 miesięcy aktywnego odtruwania. W trakcie bardziej aktywnej fazy detoksykacji (każde 2-4 tygodnie przez 1 tydzień), ilekroć jest podawana kolendra, dawka może być zwiększona do 3 gramów 3-4 razy dziennie (1 tydzień większa dawka, 2-4 tygodnie wrócić do dawki podtrzymującej). Przyjmować 30 minut przed jedzeniem. W ten sposób chlorella jest dokładnie w takiej części jelita cienkiego, gdzie żółć tryska w kiszkę na początku posiłku, przenosząca toksyczne metale i inne trujące odpady. Te są zamykane w ścianie komórkowej chlorelli i usuwane z organizmu drogą trawienną. Kiedy plomby amalgamatowe są usuwane, powinna być przyjmowana większa dawka, na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka). Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb. Jeśli bierzesz witaminę C w trakcie swojego programu odtruwania, przyjmuj ją jak najdalej od chlorelli jak to tylko możliwe (najlepiej po jedzeniu).
Skutki uboczne: większość skutków ubocznych odzwierciedla efekt mobilizacji metali, które są transportowane w organizmie. Ten problem można natychmiast rozwiązać przez znaczące zwiększenie dawki chlorelli, a nie przez zredukowanie jej, co mogłoby pogorszyć problem (mniejsza dawka chlorelli mobilizuje więcej metali, które są „zamykane” w jelitach, więcej chlorelli wiąże więcej toksyn niż jest zmobilizowane).
Niektórzy ludzie mają problemy z trawieniem błon komórkowych chlorelli. Ten problem rozwiązują enzymy celulazy. Celulaza jest dostępna w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Przyjmowanie chlorelli wraz z jedzeniem także poprawia trawienie w niektórych przypadkach, choć jest to sposób mniej efektywny. Chlorella vulgaris ma cieńszą ściankę komórkową i jest lepiej tolerowana przez ludzi z problemami trawiennymi.

Czynnik wzrostu chlorelli (Chlorella growth factor)
Jest to wywar z chlorelli, który koncentruje pewne peptydy, białka i inne składniki. Badania prowadzone z CGF ujawniły, że u dzieci nie rozwija się próchnica i ich zęby są niemal perfekcyjne. Jest mniej chorób i dzieci rosną szybciej i wyrastają większe z wyższym IQ i są bardziej przystosowane socjalnie. Są raportowane przypadki pacjentów z dramatycznym zanikiem nowotworu po przyjęciu CGF w większej ilości. Nasze doświadczenia wskazują, że CGF czyni dla pacjentów detoksykację łatwiejszą, krótszą i bardziej efektywną.
Rekomendowane dozowanie: 1 kap. CGF na każde 20 tabl. chlorelli

NDF i PCA
Oba są ekstraktami z chlorelli i kolendry i są bardzo skuteczne w detoksykacji. Są bardzo dobrze tolerowane, ale bardzo drogie.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:49    

Czosnek (allium sativum) i dziki czosnek (allium ursinum)
Czosnek objawił się jako do ochrona białych i czerwonych krwinek przed groźbą oksydacji, powodowanej w nurcie krwi przez metale, a więc ma ważne funkcje detoksyfikacyjne. Czosnek zawiera liczne związki siarki, włącznie z najbardziej wartościową grupą sulfhydryli, którą utlenia rtęć, kadm i ołów i czyni te metale rozpuszczalnymi w wodzie. To czyni je łatwymi do wydalenia.
Czosnek zawiera także alliinę, która jest enzymatycznie przekształcana w allicynę, najpotężniejszy w naturze środek przeciwmikrobowy. Pacjenci zatruci metalami prawie zawsze cierpią na poboczne infekcje, odpowiedzialne za część objawów. Czosnek zawiera także najważniejszy minerał, który chroni przed zatruciem rtęcią – bioaktywny selen. Większość produktów z selenem jest za słabo wchłanianych i nie dosięga tych części ciała, które go potrzebują. Czosnek także chroni przed chorobami serca i rakiem.
Półokres życia allicyny (po rozkruszeniu) jest mniejszy niż 14 dni. Większość komercyjnych produktów czosnkowych nie zawiera allicyny. Krople (tinctura) z czosnku niedźwiedziego są doskonałe do detoksykacji, lecz mniej efektywne jako środek antybakteryjny.

Dozowanie: 1-3 kapsułki mrożonego suszonego czosnku po każdym posiłku. Start z 1 kapsułką po obiedzie, raz dziennie, powoli zwiększać do większej dawki. Początkowo pacjent może doświadczyć reakcji zanikania (z powodu zabijania patogenicznych grzybów lub bakterii).
Użyj 5-10 kropli czosnku niedźwiedziego z jedzeniem, docelowo 3 razy dziennie.

Olej rybi:
Jest oczywiste, że wysoka konsumpcja oleju rybiego chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez plomby amalgamatowe. To samo dotyczy wysokiego spożycia selenu. Kompleksy kwasów tłuszczowych EPA i DHA w oleju rybim sprawiają, że białe i czerwone krwinki są bardziej elastyczne, co poprawia mikrocyrulację w mózgu, sercu i innych tkankach. Wszystkie funkcje detoksykacyjne zależą od optymalnego zaopatrzenia w tlen i przepływu krwi. EPA i DHA chronią mózg przed infekcjami wirusowymi i są potrzebne dla rozwoju inteligencji i wzroku. Indukują także formowanie peroksyzomów i pomagają w ich ochronie. Najbardziej opornym na odtruwanie organem wewnątrzkomórkowym jest peroksyzom. Jego mała struktura jest odpowiedzialna za specyficzne funkcje każdej komórki: w szyszynce w peroksyzomie jest produkowana melatonina, w neuronach dopamina i norepinephrine itd. To są miejsca, które zajmuje rtęć i inne metale trujące i blokuje ich pracę. Inni badacze przybliżyli mitochondria i inne komórkowe organelle, które w praktyce są zniszczone bardziej. Komórka nieustannie usiłuje wytworzyć nowe peroksyzomy, by zamienić uszkodzone. Do tego zadania potrzebuje dostatecznej ilości kwasów tłuszczowych, w szczególności EPA i DHA.
Do niedawna panowało przekonanie, że organizm może wytworzyć samodzielnie EPA/DHA z innych kwasów tłuszczowych Omega 3, jak olej rybi. Dziś wiemy, że ten proces jest powolny i nie może nadążyć za kolosalnym zapotrzebowaniem naszego systemu na EPA/DHA w zatrutym aktualnie środowisku. Olej rybi jest zalecany jako istotna odżywka, również dla wegetarian. Ostatnie badania ujawniły także, że do ewolucji człowieka doszło, kiedy małpy człekokształtne otrzymały inteligencję i przeobraziły się w ludzi, co zdarzyło się tylko w przybrzeżnych regionach, gdzie małpy zaczęły konsumpcję dużych ilości ryb.

Kwasy tłuszczowe w rybim oleju są bardzo czułe na ekspozycję w polu elektromagnetycznym, temperaturę, światło i różne aspekty handlu i przetwórstwa. Kwasy trans tłuszczowe, długie łańcuchy kwasów tłuszczowych, tłuszcze zdegenerowane i inne produkty utleniania i zanieczyszczania są co jakiś czas znajdowane w wielu produktach komercyjnych. Idealnie olej rybi powinien zachować w lodówce do końca nieprzerwane łańcuchy. Źródło rybie powinno być wolne od rtęci i zanieczyszczeń, o co coraz trudniej. Olej powinien smakować lekko rybą lecz nie za mocno. Jeśli nie ma smaku ryby, to znaczy, że za dużo procesów zniszczyło witalność oleju. Jeśli smakuje za mocno rybą, to prezentują się wtedy produkty utleniania. Dostępnych jest 5 stopni świeżości oleju. Stopień I jest najlepszy.

Dawkowanie: 1 kapsuła Omega 3 przyjmować 4 razy dziennie w trakcie aktywnej fazy leczenia, 1 kapsuła dwa razy dziennie w trakcie fazy podtrzymania.
Najlpiej jeśli brać wspólnie z chlorellą. Ostatnio został odkryty receptor kwasu tłuszczowego na języku, dołączył do wielu innych znanych receptorów smaku. Jeśli kapsuła jest rozgryziona lub jest przyjmowany olej w płynie, żołądek i trzustka zaczynają przygotowania układu trawiennego dla maksimum absorpcji.

Do leczenia depresji dwubiegunowej, depresji post partum i innych form schorzeń mentalnych, jest potrzebne 2000 mg EPA na dzień (David Horrobin). Dla modulacji złośliwości: 120 mg EPA 4 razy dziennie. Obliczenia mogą być łatwiejsze dzięki informacji podanej na etykiecie

Zbilansowany roztwór elektrolitu (Selectrolyte)

Autonomiczny system nerwowy u większości zatrutych pacjentów jest dysfunkcyjny. Elektryczne komunikaty w organizmie nie są odbierane, są błędnie rozumiane lub źle interpretowane. Toksyny nie mogą być przenoszone w przestrzeni międzykomórkowej. Zwiększone przyjmowanie naturalnej soli morskiej i unikanie zwykłej soli kuchennej – zostało odkryte jako bardzo efektywne rozwiązanie niektórych z tych problemów. Najbardziej skuteczny jest roztwór wytworzony pioniersko przez amerykańskiego chemika Ketkovskiego. Stworzył formułę najbardziej efektywnej wymiany elektrolitu, która była rozwijana potem przez Morina Labsa i jest aktualnie nazywana „selectrolyte”
Dawkowanie: jedna łyżeczka od herbaty na kubek dobrej wody, 1-3 razy dziennie. W okresie dużego stresu dawka może być znacząco zwiększona do 1 łyżki stołowej 3 razy dziennie.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Sambor 

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 209
Wysłany: 2014-07-04, 17:51    

Terapie wspomagające:

Drenaż limfatyczny
Metale zmobilizowane i toksyny mają tendencję do osiadania w tkance łącznej i kanałach limfatycznych. Mogą już nie być osiągane przez środki biochemiczne. Niezbędne jest mechaniczne podejście. Terapia Dr. Voddera MLD jest bardzo dobra. My używamy znakomitych przyrządów do mikroprądów skonstruowanych przez japońskiego badacza. Rezultaty są często zdumiewające. Urządzenie może być także zaaplikowane przezczaszkowo by z łatwością zmobilizować metale w mózgu i bez efektów ubocznych, jeśli pacjent jest na dobrym programie detoksykacji. Ja nazywam ten proces elektromobilizacją.
Fotomobilizacja
Odkryłem, że uwalnianie metali z centralnego układu nerwowego może być wartko osiągnięte przy użyciu wąsko spolaryzowanego światła – stymulację oczu. Każdy może być zdefiniowany przez swoją emisję spektralną gdy jest podgrzewany (linie Fraunhofera). Kiedy światło o dokładnie tej samej częstotliwości promieniuje do oka (przy użyciu instrumentu spektralnego) wyzwalane jest uwalnianie właściwego metalu z wnętrza komórek do przepływającej krwi.
Mobilizacja sauną
Przegląd literatury pokazuje, że pocenie się w saunie eliminuje wysokie poziomy metali toksycznych, związków organicznych, dioksyn i innych trucizn. Sauna jest idealna do mobilizacji toksyn z ich ukrytych miejsc. Jednakże w trakcie sauny metale toksyczne mogą być także przenoszone z jednej części ciała do drugiej. To oznacza, że rtęć może być przerzucona z tkanki łącznej do mózgu. Temu niefortunnemu zjawisku zapobiega się zupełnie przez przyjmowanie chlorelli, kolendry i czosnku. Dodatek ozonu może zostać użyty by skutecznie uderzyć w mikroorganizmy w trakcie sauny. Od chwili usunięcia z ciała rtęci i innych metali zaczynają namnażać się mikroby. My używamy gabinetu parowego ozonowego, który umożliwia nam wybór środków między hipertermią i terapią ozonową w sposób bardzo bezpieczny i komfortowy.
Lewatywa
Lewatywa usuwa nie tylko materię fekalną z jelita lecz także osad i gruzy przyczepione do ściany jelita. Zostało wykazane, że te rezydua mogą mieć dziesiątki lat i często uwalniają toksyczne dawki wielu różnych chemikaliów na przestrzeni lat. W trakcie programu detoksykacji wiele toksyn ujawnia się na powierzchni jelita i przesuwa się z powierzchni jelita do materii fekalnej. Jednakże ponieważ wiele toksyn to neurotoksyny i jelito jest poryte przez zakończenia nerwowe, wiele zmobilizowanych toksyn jest reabsorbowanych. Lewatywa jest idealną metodą do przechwycenia tych toksyn z jelita.
Rekomendowane są 1-2 lewatywy tygodniowo w trakcie aktywnej fazy detoksu.
Akupunktura i terapia nerwowa
Obie są ściśle związanymi technikami, które równoważą autonomiczny system nerwowy (ANS). Metale są często więzione z powodu specyficznych dysfunkcji ANS.
Może to być rozwiązane przez każdą z tych technik.
Ćwiczenia fizyczne
Aby ułatwić proces detoksykacji ćwiczenia są absolutnie konieczne. Wielu pacjentów z chronicznymi schorzeniami jest niezdolnych do zaangażowania się w intensywne ćwiczenia jak np. jogging. My pomagamy naszym pacjentom znaleźć prawidłowy poziom obciążenia, stosowny do ich stanu. Bez ćwiczeń fizycznych, mobilizujących toksyny zakumulowane w tkance łącznej, nerkach, płucach i skórze pacjent może doznać nowych objawów, a nawet „uwiecznić” chorobę. Dobry program ćwiczeń powinien zawierać 3 składniki a) trening siłowy mięśni b) trening aerobikowy c)rozciąganie
Rekomendowane: 20 minut dwa razy dziennie jest wymaganym minimum w trakcie aktywnej fazy detoksykacji.
Ochrona nerek
Kiedy metale są mobilizowane pewna porcja wędruje przez nerki. Nerki mogą reagować obrzękiem błon podstawnych i spadkiem filtracji. By zapobiec uszkodzeniom nerek pacjent musi pić zwiększoną ilość wody (najlepiej z selectrolytem). Nerki mają powierzchnię filtracyjną równą stołowi do ping-ponga, a jelita równą boisku piłkarskiemu. Nefrony –podobnie jak komórki mózgowe – mają długie życie i nie mogą być wymienione w przypadku uszkodzenia. Błony jelitowe są odnawiane co 3 dni. Jest głupotą wypychanie metali toksycznych przez nerki, a mądrością pozbywanie się ich przez jelita. Chlorella przeciąga metale przez powierzchnię błon jelit z krwi i chroni nerki.
Suplement zalecany dodatkowo: Renelix 15 kropli 3 razy dziennie
Flora jelitowa:
Kiedy metale są usuwane przez kał, flora jelitowa jest uszkadzana. W trakcie aktywnej fazy detoksu chlorella pracuje jak doskonały probiotyk: selektywnie odżywia dobrą florę bakteryjną. Dodatkowo rekomendujemy przyjmowanie HLC (Acidophilus/Bifidus) dwie kapsułki w trakcie każdego posiłku.
_________________
To smutne, że głupcy są zawsze tacy pewni siebie, a mędrcy tak pełni wątpliwości /Bertrand Russel/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: