Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja historia.Proszę o porade
Autor Wiadomość
nona 

Wysłany: 2014-02-11, 06:46    

Ok dzieki bylam u lekarza zeby mi dal wit d 3 nie zapisał mi bo powiedział ze mi nie poczebna pokazałam. MU wyniki co robiłam w listopadzie i wszystko ok ino krew gestam mam
Nic nie warci ci lekarze

nona 

Wysłany: 2014-02-11, 18:48    

Czy to mozliwe żeby. Po cynku nasilily mi sie zawroty głowy dzisiaj sie bardzo zle. Czulam ale nie wiem czy po cynku cały dzien nasilone zawroty głowy

wirtualna 
rowerowa

Wysłany: 2014-02-13, 20:07    

[quote="tomakin"wirtualna, w sumie fakt, przydałoby się to nagłośnić - ale nigdy się tym nie zajmowałem i w sumie o tym bardziej powinna pisać kobieta, ja nawet nie wiem czym się różni zespół napięcia od bóli miesiączkowych (dopiero mi jedna była wyjaśniła że to są dwie różne rzeczy), do jednego i drugiego podchodzi się nieco inaczej.[/quote]

Please, Tom, przy takim założeniu każdy gin powinien być kobietą :P skąd nagle taka skromność? domyślamy się, że już pierwszy raz masz za sobą, podobnie jak większość użytkowników forum.

Mogę założyć nowy temat (albo 2 jeśli to potrzebne :) ale nie napiszę wiele porad tam, bo sama ich potrzebuję. Czy są jakieś ograniczenia przy tworzeniu nowych tematów przez użytkowników?

nona 

Wysłany: 2014-02-14, 16:58    

Przez jaki czas używać tem cynk. I jak lepiej go brać Rano czy wieczorem

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-02-14, 17:59    

Wirtualna, ja naprawdę jeszcze parę miesięcy temu nie wiedziałem, że jest jakaś różnica między pre-menstruation syndrome a menstrual cramps :D Wolę nie brać się za coś, o czym nie wiem nic albo wiem niewiele.

nona, cynk można używać bez przerwy, o ile razem z nim bierze się odpowiednie ilości miedzi, a bez niej - 5 do 10 mg dziennie można w sumie brać bez przerwy. Jak czujesz że coś się nie tak dzieje to go odstaw, każdy organizm reaguje inaczej.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

wirtualna 
rowerowa

Wysłany: 2014-02-17, 13:33    

[quote="tomakin"]Wirtualna, ja naprawdę jeszcze parę miesięcy temu nie wiedziałem, że jest jakaś różnica między pre-menstruation syndrome a menstrual cramps :D Wolę nie brać się za coś, o czym nie wiem nic albo wiem niewiele.

Ej no, to nic uratowało dwa dni mojego życia :) założę ten temat, ale napisz o tym zwiazku z olejem wiesiołka.

Nona, zaraz dodam post na temacie o suplementach o waflach z mikroelementami :) są też z cynkiem, zajrzyj.

nona 

Wysłany: 2014-03-22, 20:33    

Hej dlugo mnie Nie bylo ale cały czas sie tak samo czulam zle zawroty Ni
c nie ustapily dalej mam dzis kupiła Ginkofar forte 80 i wzielam po poludniu 1i wieczorem JEDNOM i SIE BARDZo źle CZUJE i nie wiem czy mam brac dalej je co ją mam jeszcze zrobic Juz sił nie mam jeszcze.pije co dzienie magnez lecytyne omega wapno

Piter212

Wysłany: 2014-03-28, 19:57    

Witam,
Od 3 miesięcy leczę przerost candida jednak coraz bardziej niepokoją mnie moje objawy, które nasiliły się ostatnio. Są to :
stany lękowe
stany depresyjne
nerwica natręctw
ucisk w głowie
ból kości w okolicach skroni oczu
mrowienie i drętwienie rąk
bulgotanie w żołądku
częste 'odrealnienie świata'
zawroty głowy
uczucie lekkie stanu gorącej głowy mimo braku gorączki
niska temperatura poniżej 36 stopni
uczucie zimnych nóg i mrowienie
bolące stawy
świąd odbytu
żółtawe stolce
częste parcie na mocz
spadki cukru(poniżej 70)
wyniki krwi w normie, białe ciałka w normie, ezofile w dolnej granicy normy, a ich procentowy udział poniżej normy
wszystkie te objawy zaczynają się u mnie w żołądku gdy zażywam leki na candidę
Zażywam Nystatynę 6 tabl. 500.000ml od miesiąca także Candida Clear nieregularnie, Magnez, wit.B12, kwas foliowy oraz dużą ilość probiotyków. Piję też kefir zrobiony na grzybku tybetańskim i nieregularnie grzyb Kambucha, olej lniany.
Czasami mam wrażenie że jestem 'pijany' szczególnie po zjedzeniu mącznych lub słodkich rzeczy(które jem bardzo rzadko). Nie wiem czy to jest nietolerancja pokarmowa czy grzyb tak mocno daje się mi we znaki czy też są to pasożyty. Jak pisałem wcześniej, już od 2 miesięcy mam niski poziom ezofili a wyczytałem, że wysoki poziom ezofili świadczy o dużej ingerencji pasożytów.
Zdaża mi sie mieć duże źrenice, jak przy braniu narkotyków, uczucie stania czegoś w przełyku. Stan mi sie poprawia gdy do leczenia włączę gorące kąpiele ze skrzypem i imbirem lub zażyję środki przeczyszczające(typu gorzka sól).
Gdy zacząłem leczyć candidę spadł mi alat(kilka lat utrzymywał mi się na poziomie 70, a spadł mi do 33)pozostałe próby wątrobowe i trzustkowe mam w normie. Cofnęło się u mnie stłuszczenie wątroby, które stwierdzone było na podstawie wcześniejszych badań usg. Niedawno zdiagnozowano u mnie chorobę Hoshimoto, na podstawie badań usg i próby anty-tpo. Pomimo że hormony tsh, ft1 i ft3 mam w normie. Ostatnio zauważyłem, że hormon tsh spadł do 2.34, nie biorę żadnych leków (Eutyrox).
Nie sądzę aby wcześniejsze objawy były wynikiem boreliozy ponieważ nie przypominam sobie ukąszenia przez kleszcza, a także zrobiłem badania test ELISA i WB i wyszły ujemne w obu klasach Od 20 paru lat dokuczał mi grzybica. Kilkakrtonie po zażyciu środka flukonazole cofnęły mi się objawy fizyczne i psychiczne .
Rozpoczęcie leczenia candidy rozpocząłem prawie 3 miesięczna kuracja antybiotykowa którą miałem z powodu zapalenia jądra(biseptol) oraz 3 tyg leczenia zapalenia krtani(forcid). Nie miałem podczas tych leczeń nie miałem innych dolegliwości fizycznych tylko ze strony układu pokarmowego.

Wiem, ze jest bardzo dużo pytań, ale BARDZO MNIE TO NIEPOKOI i BARDZO PROSZĘ o pomoci

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-03-30, 17:56    

dałeś sobie wmówić przerost candida, taka choroba nie istnieje - jeśli nawet ktoś ma nadmiar grzybów, to jest to wywołan konkretną przyczyną, np bardzo silnym niedoborem witaminy D albo skrajnie silnym niedoborem cynku.

Masz jakąś chorobe i nie wiadomo jaką - wiadomo tylko, że nie jest to żadna candida. Z opisu wynika, że mogą to być zaburzenia hormonalne - albo najzwyklejsza w świecie nerwica. W pierwszej kolejności powinien się temu przyjrzeć dobry lekarz ogólny. Jeśli jest diagnoza Hashimoto, to może być to - hormony w normie wcale nie oznaczają, że ich poziom jest dobry. Norma jest bardzo szeroka i będąc w niej można się naprawdę bardzo źle czuć.

Piter212

Wysłany: 2014-03-31, 08:00    

Witaj
Dziękuję za odpowiedź.
Masz rację także przychylam się do tezy że grzyb jest skutkiem, tylko zastanawiam się czego.
Podsumowując objawy grzybicy mam 20 lat, czyli rozumiem że w tamtym okresie powinienem szukać przyczyny mojej choroby.
Nie może być to Hoshimoto ponieważ stwierdzone zostało dopiero na początku tego roku, chociaż dziwne objawy typu typu drętwienie rąk miałem jeszcze przed rozpoczęciem grzybicy.
Gdy rozpoczęły się u mnie objawy choroby tzn. silne doły, zażyłem antybiotyk Doxycyline, po który miałem dużą poprawę ze strony psychiki ( pierwszy epizod poprawy ze strony psychiki)
Drugi taki epizod miałem po kilku latach kiedy znowu zażyłem w/w antybiotyk
Trzeci epizod miałem kiedy zażyłem flukonazole i czułem się jakbym wyszedł z za szyby.
Niesamowite uczucie, ale szybko minęło ponieważ nie brałem już w/w leku.
Zastanawiam się czy to nie jest borelioza pomimo wykluczenia testami WB i Elisa, może jest w formie zajęcia stawów i dlatego nie wychodzi w badaniach, lub też chalmydia ( ale brałem wielokrotnie silne antybiotyki i one powinny tutaj pomóc)
A może rozrost grzyba spowodowała zwykły brak witaminy D3, a dzisiaj jest już tak rozpasany że nie mogę go zwalczyć.
Proszę zasugeruj jakie badanie powinien jeszcze zrobić?
pozdrawiam
:-)

Piter212

Wysłany: 2014-03-31, 08:01    

Witaj
Dziękuję za odpowiedź.
Masz rację także przychylam się do tezy że grzyb jest skutkiem, tylko zastanawiam się czego.
Podsumowując objawy grzybicy mam 20 lat, czyli rozumiem że w tamtym okresie powinienem szukać przyczyny mojej choroby.
Nie może być to Hoshimoto ponieważ stwierdzone zostało dopiero na początku tego roku, chociaż dziwne objawy typu typu drętwienie rąk miałem jeszcze przed rozpoczęciem grzybicy.
Gdy rozpoczęły się u mnie objawy choroby tzn. silne doły, zażyłem antybiotyk Doxycyline, po który miałem dużą poprawę ze strony psychiki ( pierwszy epizod poprawy ze strony psychiki)
Drugi taki epizod miałem po kilku latach kiedy znowu zażyłem w/w antybiotyk
Trzeci epizod miałem kiedy zażyłem flukonazole i czułem się jakbym wyszedł z za szyby.
Niesamowite uczucie, ale szybko minęło ponieważ nie brałem już w/w leku.
Zastanawiam się czy to nie jest borelioza pomimo wykluczenia testami WB i Elisa, może jest w formie zajęcia stawów i dlatego nie wychodzi w badaniach, lub też chalmydia ( ale brałem wielokrotnie silne antybiotyki i one powinny tutaj pomóc)
A może rozrost grzyba spowodowała zwykły brak witaminy D3, a dzisiaj jest już tak rozpasany że nie mogę go zwalczyć.
Proszę zasugeruj jakie badanie powinien jeszcze zrobić?
pozdrawiam
:-)

Piter212

Wysłany: 2014-04-02, 18:41    

Jeszcze jedno pytanie do tomakin.
podczas diety stosowanej przez ze mnie mam dziwne uczucie słabych rąk oraz ucisk na twarz, oraz duże uczucie niestrawności w żołądku.
Co może być tego przyczyną?
pozdrawiam

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-04-02, 23:58    

Nie nie, ja uważam, że prawdopodobnie żadnego grzyba nie masz, a objawy które mu przypisujesz - są wywołane czymś zupełnie innym.

I tu jest problem, bo na forum staram się unikać diagnozowania. Od tego są lekarze, zrobią to dużo lepiej. Jak już jest diagnoza, faktycznie na forum więcej dowiesz się o tym jakie np suplementy przy niej stosować, niż od lekarza. Ja bym przede wszystkim zbadał tarczycę.

Z takich rzeczy które możesz robić bez ryzyka że zaszkodzą - spróbuj uzupełnić witaminę D3, omega 3, cynk (duże dawki cynku), bardzo duże dawki witamin z grupy B, a w przypadku Hashimoto masz cały temat założony przez Pływaczkę w dziale z artykułami.

Możliwe, że masz zaburzenia flory jelitowej, ale nie są to zazwyczaj grzyby, tylko nadmierny rozwój niektórych bakterii. Opisałem to w dziale z artykułami, a także np tutaj http://zpz.naturalneleczenie.com.pl/jelita.html Z tym sobie dość ciężko poradzić. Najtańszą metodą jest olejek z oregano, który tłucze sporą część bakterii odpowiedzialnych za złe samopoczucie, zostawiając te dobre.

nona 

Wysłany: 2014-05-02, 11:01    

Witam dawno mnie nie było ale u mnie się nic nie zmieniło dalej mam zawroty głowy .Byłam ostatnio u lekarza powiedziała pani doktor że mam coś z kręgosłupem szyjnym kazała mi robic ćwiczenia ,McKenziego.I musze zrobić rezonans kręgosłupa , oraz dała mi tabletki polvertic . trochę miej mi się kreci po tych tabletkach ale codziennie meczom mnie natrętne myśli co mogę z tym zrobić ,

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-05-02, 19:44    

ćwiczenia mckenziego są dobre, każdy powinien je robić. Nie wiem, co można polecić oprócz tego, co masz rozpisane w temacie o nerwicy.

Odpowiedz do tematu