Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica/ataki paniki?
Autor Wiadomość
Sergio 

Wysłany: 2017-11-10, 11:48    

Tomakin , powiedz mi czym rózni się nerwica lękowa ( ogólna ) od CHAD ? Bo czytałem wczoraj troche o tym i duzo objawów się zgadza jak np epizody maniakalne itd a ja sie musze przyznać że na ogól mam świetny humor w sumie odkąd pamiętam byle pierdoła wprawiała mnie w radość a ostatnio jak się dobrze czuje to aż skaczę z zachwytu. ( Biore ostatnoi ashwagane ) i chyba dobrze na mnie działa...

Wiesz chodzi o to że jednak przeraża mnie ta choroba bo brzmi jak jakiś wyrok a nigdzie nie znalałem info odnoścnie różnic , ale jest też dużo objawów które nie pasuja.. Co o tym myślisz tak czysto już informacyjnie ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-11-15, 18:10    

Myślę, że tak naprawdę tym, czym kaszel jednej osoby z grypą od kaszlu innej - ta sama choroba, tak samo się nazywa "kaszel", ale wygląda zupełnie inaczej.

Czyli według mnie, te dwie choroby to po prostu dwie różne manifestacje tego samego problemu. Medycyna tak naprawdę nie zdefiniowała tych wszystkich zaburzeń, wiadomo jak definiujemy grypę, jak raka, jak miażdżycę, ale definicje wszystkich zaburzeń typu nerwice, depresje i tak dalej są kompletnie nienaukowe, sprowadzają się do opisu zachowania pacjenta - w ten sposób to w średniowieczu definiowało się choroby.

Nie wiem, czy łapiesz o czym piszę, to trochę złożony problem metodologiczny, jak nie łapiesz - zignoruj to wyżej.

Może inaczej - jedna osoba z niedoborem omega będzie miała nerwicę lękową, inna - depresję, jeszcze inna - zaburzenia maniakalno depresyjne. Wszystkie trzy wyzdrowieją po uzupełnieniu omega 3. Pytanie - czy one miały trzy różne choroby (nerwicę lękową, depresję, zaburzenia maniakalno - depresyjne), czy może wszystkie trzy miały jedną chorobę - niedobór omega 3?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Sergio 

Wysłany: 2017-11-27, 22:43    

Tak rozumiem, wytłumaczyłeś tak że nie da się nie zrozumieć heh : P

Za dwa tygodnie mam badanie na tężyczkę udało mi się wkręcić z nfz , ale już na konsultacji lekarka stwierdziła że mogę ją mieć gdzieś mi tam " poklupała " po szczęcie kościach i po wywiadzie dała mi do zrozumienia że EMG będzie trzeba zrobić...
Często po wysiłku fizycznym drgają mi mięsnie szczególnie nóg i że tutaj niby może to też być kwesią wapnia ( a nie ukrywam że ostatnio jak znowy zaczałem pić to się jakby lepiej poczułem ) bo miałem dość długą przerwę teraz na tydzień przed odpuściłem MG i CA
Nie robię sobie nadzieji ALE jeśli to tężyczką to chyba moja nerwicowa sytuacja powinna sie trochę zmienić na lepsze co ?

Aha jako bonus może Tobie się przyda lub komuś innemu to za tydzień zaczynam stosować coś nowego słyszałem że to jest bardzo dobrze na lęki a są to dwa sumplementy
1)
Scutellaria lateriflora ( skullcap ) ważne ! NIE BAJKALSKA
2)
CARDIMAP - MAHARISHI AYURVEDA -
1. Sarpagandha

2. Jatamansi

3. Shankhpushpi

4. Brahmi

5. Pippali

Wszystko w jednym - niby to drugie jest bardziej na nadciśnienie i jakieś problemy kardiologiczne ale piszą że na nerwice lękową jak najbardziej cena troche duża ale przetesuje i zdam relację , chyba że coś już kiedyś TY lub ktoś inny testował

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-11-28, 02:45    

Pamiętaj, żeby nie brać suplementów magnezu, wapnia i D3 przed badaniem na tężyczkę. Jeśli wyjdzie, że ją masz, to w parę tygodni powinieneś się wyleczyć.

Ziołom z zasady nie ufam - za duże ryzyko dziwnych, nieprzewidywalnych skutków ubocznych.

Sergio 

Wysłany: 2017-11-28, 20:28    

A co sądzisz o zwiększeniu lub braniu Kwas pantotenowy: ? Obecnie biore go tylko w postaci b-complex olimp ale jest go tam nie dużo 12mg tylko a Z tego co wyczytałem jest bardzo dobry min. zwiększa produkcję Kortyzonu , hormonu antystresowego no a druga rzecz to pytanie odnośnie Pregnenolonu czy też warto to brać ? i gdybyś mógł rzucić tylko okiem na suplement o nazwie CTD Adrenal Reset bo ponoć dobrze łagodzi stress itd ale trochę się obawiam bo niechciałbym sobie coś namieszać w hormonach dlatego pytanie czy nie lepiej osobno brać większe dawki tego Kwasu i ewentualnie ten Pregnenolon

Dzięki :)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-11-29, 08:18    

W b complex masz tyle, że na pewno nie będzie niedoboru, a czy warto brać bardzo duże dawki - nie spotkałem się z badaniami, żeby to coś konkretnego dawało.

W hormony i substancje podobne nie bawiłbym się, to może mieć nieprzewidywalne skutki w przyszłości - więc wszelkie ~nolony lepiej omijać szerokim łukiem, zanim tego do końca nie przebadają.

Ten do nadnerczy to widzę, że zawiera wszystko, co ludzkość wymyśliła co ma związek z nadnerczami, wymieszane do kupy. Ale w jakich dawkach...

W badaniu lukrecja (licorice) podnosiła poziom kortyzolu, owszem. Ale stosowano tam dawki 3500 mg, zaś wszystko poniżej 500 mg w ogóle nie miało efektu. W tabletce masz 50 mg.

Prawie wszystkie tego typu preparaty to taka właśnie ściema - wymieszane rzeczy, które mogą pewnie coś zdziałać (np witamina B5) z czymś, co zadziałać nie ma prawa, ale może komuś o uszy się obiło, że lukrecja, patrzy że jest w składzie to kupi...

to jak te miksy tokoferoli, gdzie tych dodatkowych tokoferoli to trzeba z mikroskopem elektronowym szukać.

Sergio 

Wysłany: 2018-01-02, 20:31    

No i był wzgledny spokój który się znowu na jakiś czas skończył...

Za 2 tyg mam badanie na tężyczkę także coś więcej się dowiem, jednak jest coś co mnie zastanawia może mi Tomakin znów pomożesz. Wiem że jakieś zaburzenia w neuroprzekaźnikach są wynikiem czegoś jak już wcześniej wspomniałeś, ale swego czasu brałem przez pewien krótki czas ( wszystko to co zawsze ) + Ginko Biloba i suplement L-DOPA + green tea i muszę powiedzieć że działało to na mnie bardzo dobrze.

Jakiś czas już przestałem się tą L Dopą suplementować bo mi się skonczyła i było ok i podejrzewam że mój problem może być związany ze zbyt małą ilością dopaminy ( wiem że to skutek ) I teraz tak chciałbym jakoś naturalnie sobie jej poziom zwiększyć np po przez ćwiczenia , sport.... ALE nie wiem co robić gdyż z tego co wiem to siłownia podwyższa kortyzol i zwiększa się stres w organizmie więc koło się zamyka.... Powiedz mi czy ten stres początkowy z ćwiczeniami jest chwilowy i potem mija ???

2) Ostatnio mam dziwne objawy budzę się praktycznie co dziennie o 3 w nocy do WC, rano czuje się zdecydowanie gorzej niż wieczór ( poziom kortyzolu pewnie ) no i jak nie zjem porzadnego obiadu to nie mam sił cały się trzęsę jakby miał za mały energii cukru... Podejrzewałem nawet cukrzyce ale miałem z dwa miesące temu badanie w pracy min poziom cukru z zachowaniem ok 3 godz przerwy od pokarmów tylko woda i nic nie wykazało... Przytyłem może z 3 kg ale to dlatego że 5 miesiecy nie pale a ciągle coś mi się chce jeść coś słodkiego mam duże łaknienie na przekąski.. No i wzrok mi się pogorszył tzn wyszło mi podczas tych badan w pracy astygmatyzm ( niby to się ma od urodzenia ) i pech chciał że się to teraz aktywowało ogólnie wzrok mi się szybko męczy i bez okularów w nocy ciężko się jedzie ( zacząłem brać luteinę dodatkowo ) TOMAKIN - masz jakieś wnioski może ?? Sorry za chaos w tekscie ale trochę się spieszyłem z pisaniem

W Skrócie :
- dziwne objawy ( WC, wzrok, łaknienie , brak energii jakby cukier spadał )
- chęć ćwiczenia ale boje się że moja nerwica się nasili ze wzg na kortyzol
- Dopamina - jeden z kluczy do rozwiązania

Probowałem medytacji itd ale kurcze nie wychodzi mi to za bardzo... ogólnie pozytyw jest taki że od dawna już nie mam żadnych lęków ani ataków jedynie co to objaw dość częsty szczególnie zimą to uczucie upojenia ( pijaństwa lekkiego ) no i drżenie nóg zwłaszcza gdy jestem głodny brak energii co skutkuje automatycznie złym samoopoczuciem.... pozniej nawet jak zjem to mi się pooprawia znacząco ale nie w 100%

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-05, 02:28    

A ja swoje - znajdź praprzyczynę, jeśli jest nią tężyczka, to zapewne masz krytycznie niski poziom magnezu wewnątrz komórek. Bez tego będziesz miał kompletnie rozwaloną gospodarkę hormonami. Te zioła czy l-dopy po prostu zamaskują objawy, niejako wymuszając zmianę gospodarki, ale trwałe wyleczenie będzie dopiero po wyregulowaniu głównego problemu.

Nie ma szans, żeby spróbować to wszystko rozwikłać, jeśli np masz za niski magnez, bo to zmieni kompletnie wszystko w organizmie.

A za siłownię się nie bierz, nie z powodu kortyzolu, tylko z powodu elektrolitów, które mogą nieźle skoczyć poza normę przy tężyczce i dużym wysiłku.

Sergio 

Wysłany: 2018-01-06, 11:58    

Tak, dopóki nie zrobie tej tężyczki to nic nie będzie wiadomo, aczkolwiek staram się dziennie jeśc magnez myślę że ok 300 mg wchodzi, lecz zdaję sobie sprawę że w tężyczce i u " nerwicowców " powinno go być znacznie więcej... Wczoraj miałem taki przypadek że się kiepsko czulem akurat przechodziłem koło apteki kupiłem jakiś chelat zjadłem dwie tab i dosłownie po godz czułem się już o połowę lepiej a pod wieczór już w ogóle bardzo dobrze, zreszta zazwyczaj wieczorem czuje się najlepiej no ale nic czekam do badań EMG

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-06, 16:45    

Ale wiesz, że jeśli będziesz teraz jadł magnez, to badanie może wyjść ujemnie i nie będziesz wiedział, czy zanim suplementowałeś miałeś tężyczkę?

Sergio 

Wysłany: 2018-01-06, 18:30    

tak wiem, badanie mam na 26 stycznia także jakieś 10 dni przed badaniem przestane jeśc magnez, wapń , d3 jedynie co to b complex będę zażywał...

Sergio 

Wysłany: 2018-01-06, 21:26    

Tomakin - pytanie trochę z innej beczki, aczkolwiek powiązane z nerwicą... Rzucilem palenie ok pół roku temu ważyłem jakieś 84 kg w tej chwili waga to 90 kg przytyłem jakieś 5 kg +/- . Zrobił mi się lekki brzuch nadwaga i pytanie co z tym zrobić mądrego bo na siłownie mi nie polecałeś iść ale zastanawiam się czy umiarkowany ruch byłby ok np lekkie bieganie + troche w domu łagodnych ćwiczeń bez ciężaru no i oczywiście dieta... Mam zamiar na jakiś czas zrezygnować z pieczywa zastąpie to waflami ryżowamy lub wazą, obiad będę jeść normalnie a zamiast słodyczy lyb tostów na kolacje wrzucę warzywa i jakieś twarożek itd.. Wydaje mi się że to w nerwicy tez może pomóc taka dieta.... CO myślisz ??

Najgrosze jest to że cały czas mi się coś chce, oglądam film to słonecznik, to batonik, chipsy, czekolady masakra....

http://odchudzanie.vegie.pl/kalorie.html

Na tej stronie napisane jest że ok 2kg to kwestia wody gdyż się po prostu zatrzymuje w oragnizmie... Możesz mi coś doradzić , mając na uwadzę oczywiścię też newrice ? :D

aron

Wysłany: 2018-01-06, 21:54    

Słonecznik jest mocno kaloryczny, pieczywo ryżowe ma indeks glikemiczny wysoki to chyba też nie dobrze.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-08, 03:39    

Przestań jeść magnez już teraz, możliwe, że już popsułeś wynik badania.

Znajdź jakiś powód do chodzenia. Ja ostatnio zacząłem grać w Ingress, gra gdzie łazisz po realnym świecie zdobywając "portale", zdarzyło mi się w jeden dzień przejść prawie 50 kilometrów. Tyle, że to niestety czasochłonne.

Z dietą każdy sobie sam musi ustawiać, znajdź coś, co jest mało kaloryczne, a duże "objętościowo" i Ci smakuje. Jak ktoś inny Ci ustawi dietę, wybierze pewnie produkty których nie lubisz i nic z tego nie wyjdzie.

Sergio 

Wysłany: 2018-01-23, 16:40    

Tomkin - jestem po badaniu na tężyczkę - jak to Pani określiła mam wręcz książkową tężyczkę i to dość wysoką duża czy jak to się tam nazywa, po jutrze mam zacząc jakieś leczenie , ciekawe jestem czy wyleczenie tego które ponoć może być dość długie sprawi że będę miał tą nerwicę chociaż duzo mniejszą o ile to jest ze sobą powiązane...

a swoją drogą polecam L-teanine + ginko biloba + żeńszeń + chlorella , ten zestaw mnie trzymał w pionie podaczas przerwy w magnezie d3 itd... :)

Odpowiedz do tematu